Andrea Verešová: Kočka, kterou změnil Jaguar!

Andrea Verešová: Kočka, kterou změnil Jaguar!

Topmodelka Andrea Verešová se „proměnila“ ve svůdnou jaguařici. Důvodem bylo focení kampaně pro vozy Jaguar, jejichž tváří se půvabná modelka stala letos na jaře.

Pokochejte se fotografiemi, jejichž tvůrcem je světoznámý fotograf Josef Adlt, proslulý především tvorbou v oblasti fitness a kulturistiky. Před jeho objektivem však pózovala řada zahraničních celebrit.

Josef Adlt se narodil 21. 8. 1964 v Plzni. Je otcem dcery Zuzany (1991) a synů Josefa (2002) a Samuela (2010). Jeho matka Ivana Adltová (Králová) se věnovala vrcholově krasobruslení a hrála 1. ligu v házené. Otec Josef (1941- 2004) zápasil za Slavoj MP Plzeň a RH Praha a z MS v modelářství si přivezl stříbrnou medaili.

Josef Adlt hrál v žákovském věku fotbal za Škodovku a v šestnácti letech se začal věnovat kulturistice. Po jedenácti letech intenzivního tréninku zvítězil na mistrovství Čech v letech 1991, 1992 a 1993. Jako reprezentant ČR obsadil na MS v Shanghaji v roce 1994 11. místo v kategorii do 90 kg.

Fotografem se stal takřka přes noc, když se v roce 1993 jedny z jeho prvních fotografií ocitly na stránkách časopisů Sport revue a Svět kulturistiky. Šéfredaktor německého časopisu Sport revue Albert Busek, sám světový fotograf, objevil a nasměroval Adltův talent a otevřel mu cestu mezi světové fotografy v oblasti bodybuildingu. O rok později se jeho snímky objevily v kanadsko-americkém časopisu Roberta Kennedyho Musclemag, který mu dopomohl

k navázání spolupráce s absolutní americkou a světovou elitou ve světě profesionální kulturistiky. Jeho fotografie se začaly objevovat i na titulních stranách. V roce 2010 to bylo už kolem 300 titulních stran v Čechách, na Slovensku, v USA, Kanadě, Německu, Španělsku, Švédsku, Litvě,

Holandsku, Maďarsku a Japonsku. Ve Spojených státech nafotil reklamní kampaně pro firmy Nutrex,

Gaspari nutrition, Better Bodies a Gasp.

V Plzni vytvořil kalendáře pro A-Keramiku, hokejisty HC Plzeň a Městskou policii. Pro Kooperativu nafotil kalendář herce, režiséra a scénáristy Antonína Procházky, billboardové kampaně pro OC Olympia Plzeň, fotografie ke 150. výročí Divadla J. K. Tyla a kolekci fotografií pro Škodu Transportation. Josef Adlt nikdy nevystavoval. Pouze v roce 1998, když ho Muzeum of Modern Art v New Yorku požádalo o zapůjčení jedné fotografie. Po dobu jednoho roku byla společně s dalšími fotografiemi součástí kolekce nazvané Modern Amazonas.

Zdroj: Kloboukfilm/autosalon Dajbych

Označeno pod: ,

Back to top