Auto Mobil International – (31. května až 8. června 2014)

Auto Mobil International
(31. května až 8. června 2014)

AMI 2014: Mezinárodní svět automobilů se prezentuje v Lipsku
Veletrh AMI Auto Mobil International se dostává do plných obrátek: v nejbližších týdnech, od 31. května do 8. června, otevírá své brány největší německý veletrh automobilů v tomto roce. Všichni němečtí výrobci a velká většina mezinárodních značek se budou prezentovat na Lipském výstavišti. Vystavovatelé se postarají o působivou a rozmanitou nabídku a předvedou celou řadu modelových premiér, napínavé koncepty a inovace pro automobily. Zvláštní pozornost bude věnována alternativním zdrojům pohonu od elektromobilů, přes plynový pohon až po hybridní vozidla a bude tak možné získat náhled na mobilitu budoucnosti. Široké spektrum čeká na návštěvníky veletrhu také v oblasti nabídky dopravy, dílů a součástek, individualizace a zušlechťování. K tomu se přidávají produkty, výkony a koncepty pro udržitelnou mobilitu v silniční dopravě a také výstavní sekce AMICOM s nabídkami mobilní správy, komunikace a navigace. Poprvé bude na AMI 2014 prezentován speciální výstavní obor Oldtimer. Tradiční součástí výstavní rodiny na veletrhu AMI je i v tomto roce AMITEC – odborný veletrh pro údržbu, péči a opravu osobních vozů, užitkových vozidel a mobilních velkých zařízení všeho druhu, který se orientuje ve dnech od 31. května do 4. června především na odborné návštěvníky.
„Díky své vstřícnosti vůči návštěvníkům bude veletrh AMI 2014 opět nesrovnatelným zážitkem. Na Lipském výstavišti nejsou auta pouze k obdivování, ale především k ozkoušení“, říká Matthias Kober, projektový ředitel veletrhu AMI a dodává: „Návštěvníky očekává celé spektrum světa automobilů – bude zastoupeno vše od obratných městských autíček, elegantních vozidel střední třídy, praktických rodinných vanů až po plně vybavené nablýskané limuzíny. Tím se pro návštěvníky stává veletrh AMI vystavovatelským tipem číslo 1.“
Vystavovatelé s velkým nasazením
Na vrcholnou automobilovou akci roku přivážejí vystavovatelé do Lipska celou řadu špičkových prezentací. Mitsubishi se po několikaleté nepřítomnosti na AMI vrací zpět. Tento japonský výrobce aut předvede na více než 800 m2 výstavní plochy svou aktuální modelovou paletu včetně vozidel na elektropohon.
Novinkou je v tomto roce zvláštní výstavní obor „Oldtimer“. Specializovaní obchodníci, restaurátorské podniky, automobilová muzea a oldtimerové kluby se v Hale 2 pochlubí svými drahocennými kusy, které v běžném silničním provozu patří k absolutním raritám. Tím se AMI stává přitažlivým též pro přátele klasických automobilů.
Vedle mnoha premiér a rozsáhlého přehledu celé branže budou probíhat například také spektakulární prezentace jízdních asistenčních systémů, které budou působivě demonstrovat, jak nejmodernější technika přispívá k větší bezpečnosti v silničním provozu.
Pod heslem „alternativní pohony“: ve stále rychlejším sledu prezentuje automobilový průmysl nové koncepty a řešení pro jízdu na elektřinu, vodík či zemní plyn. Také na AMI jsou alternativní pohonné hmoty ve středu pozornosti. Němečtí a mezinárodní výrobci vozidel, stejně jako specializované podniky a zařízení představí na Lipském výstavišti své nejnovější elektromobily a hybridní vozy, aktuální produkty, projekty a vize. Mezi nimi výrobce Tesla z U.S.A., který v porovnání s rokem 2012 zdvojnásobil svůj výstavní stánek a se svým novým „Modelem S“ umožní návštěvníkům zažít dotyk luxusní elektrické limuzíny.
V rámci Evropy jedinečná nabídka zkušebních jízd
Dotknout se, vyzkoušet a především sám řídit – to je na AMI prostě tradice. Po přihlášení na výstavním stánku se odjíždí přímo z výstaviště na silnice nižší či vyšší třídy, na dálnici i do městského provozu. Na AMI 2012 proběhlo více než 17.000 zkušebních jízd. Též na letošním ročníku se mohou návštěvníci těšit na takový rozsah zkušebních jízd, který je v rámci Evropy jedinečný. Zastoupeny jsou rozmanité typy vozidel, od svižných Smartů na elektrický pohon, přes prostorný Citroën C4 Picasso, až po mohutný Pick-up VW Amarok.
Rozmanité nabídky pro všechny cílové skupiny
Se svým rozsáhlým rámcovým programem pro aktivní spoluúčast a zapojení má veletrh AMI každému návštěvníkovi co nabídnout – mladí či starší, konzervativnější nebo extravagantní, privátní návštěvníci nebo odborníci – každý si zde přijde na své. Exklusivní super-sportovní vozy a luxusní automobily je možné obdivovat v Glashalle. O možnostech kariéry v oboru užitkových vozidel informuje speciální prezentace „Povolání v automobilové branži – Vydej se na cestu!“. Na volné ploše očekává návštěvníky veletrhu celá řada akcí, úžasné off-roadové parkury, soutěže v řidičských dovednostech a mnoho dalšího. Odborné zaměření nabídnou mimo jiné 3. června Taxi-den a 4. června Kariérový den.
Vstupenky na veletrh můžete již nyní výhodně zakoupit on-line na www.ami-lipsko.cz.
Kontakt:
LIPSKÉ VELETRHY
Výhradní zastoupení pro Českou republiku a Slovensko
SEPP International s.r.o., Přemyslovská 32, 130 00 PRAHA 3
Telefon: +420 222 734 483, Telefax: +420 222 734 482
E-mail: info@lipskeveletrhy.cz
Web: www.lipskeveletrhy.cz; www.ami-lipsko.cz

Kontaktní osoba pro tisk:
Christian Auchter
Pressesprecher AMI, AMITEC
Leipziger Messe GmbH
Tel.: +49 341 678-6514
Fax: +49 341 678-16-6514
E-Mail: c.auchter@leipziger-messe.de

Aktuální informace k veletrhům naleznete online na stránkách www.ami-lipsko.cz, www.ami-leipzig.de, www.amitec-leipzig.de a také na twitteru www.twitter.com/amileipzig a na facebooku www.facebook.com/amileipzig.

Označeno pod: , , ,

Back to top