Boutique Gurmán – sýrárny, o které se starají Vemena

Boutique Gurmán – sýrárny, o které se starají Vemena

Všechno to začalo nenápadně – malým, sýrovým obchůdkem ve Frýdku. Dnes je situace jiná – Boutique Gurmán najdete na více než dvaceti místech po celé naší zemi. Sýry nám, Čechům, prostě zachutnaly.

Psal se rok 2007, bylo 11. listopadu a na frýdecké střechy padal první sníh. Padal i na novou sýrárnu na Zámeckém náměstí. Tehdy se ještě jmenovala Cheesy Boutique. Uběhlo deset let a všechno je jinak. Z obchůdku je Boutique Gurmán, franchisingová společnost, která přes 20 poboček a neustále se rozrůstá. V době, kdy lidé otáčeli každou korunu, se tak začal tvořit skvělý projekt. Neptejte se jak, recept na sýrový úspěch vám neprozradíme. Martin Svačinka, zakladatel firmy, Capo di tutti capi, neboli Vemeno to největší, k tomu říká: „Podnikáme srdcem. Máme sice franchisu, která se rozrůstá, ale stále u nás platí zásada, že nás to musí hlavně bavit. Jdeme do toho srdcem a s úsměvem. Možná i to je důvod, proč se k nám lidé rádi vracejí.“

Boutique Gurmán tak roste a s ním i jeho značka Vemena. V obchůdcích lidé najdou hlavně sýry z Holandska a Itálie, ale i z dalších zemí Evropy – z Francie, Švýcarska, Slovenska či z Řecka. Sýry mladé i uleželé, ochucené, s plísní, kravské, kozí i ovčí. Sýry, které jsou vynikající a pyšní se tou nejvyšší kvalitou. Pro sýry si jezdí naše sýrová parta sama. Brouzdá po Evropě a neustále vozí další a další delikatesy. Díky tomu naši zákazníci mohou ochutnat krom sýrů té nejlepší kvality i lanýže dovezené z Istrije, vynikající domácí pršut, klobásy z rodinné maďarské firmy Konkoly, francouzské sušené klobásy, francouzské teriny, olivový olej od řeckých sedláků či různé sýry přímo z holandských farem. „V našich obchůdcích prostě nečekejte zboží, které vám dnes nabízí velké supermarkety. Máme jen dobrůtky, které chutnají nám, a proto doufáme, že budou chutnat i vám,“ doplnila naše vrchní sýrařka Barča.

Sýraři rádi zabalí svým zákazníků dárkové koše a balíčky. Připraví i nevšední raut, obložené mísy či zrcadla. Pro zájemce uspořádají také řízené degustace. Navíc je můžete potkat i na mnoha akcích. Například 10. a 11. června vám připraví dobroty na Garden Food festivalu v Ostravě.

 www.vemena.cz

Označeno pod: ,

Back to top