ČAF: Posuňte své franchisové podnikání o krok dopředu

ČAF: Posuňte své franchisové podnikání o krok dopředu

Praha, 16. březen 2018 – Máte v hlavě nápad na zajímavou síť provozoven? Nebo již dokonce nějakou franchisu vlastníte, ale nevíte, jak své podnikání co nejlépe rozšířit? Kvalitních informací o franchisovém podnikání na českém trhu příliš není, a právě proto je Škola franchisingu ideální příležitostí, jak se o této problematice dozvědět více nejen z hlediska právního, ale i praxe. V rámci jednodenního kurzu se návštěvníci dozvědí vše, co potřebují znát před zakoupením franchisingové licence či zahájením vlastní expanze.

„Literatura v českém jazyce je naprosto nedostatečná a téma franchisingu chybí i na středních a vysokých školách,“ říká Jiří Lošťák, jeden z pořadatelů Školy franchisingu. Dalšímu šíření informací brání také pečlivá ochrana know-how ze strany úspěšných franchisorů. „V naprosté většině případů platí, že franchisanti, tedy provozovatelé „značky“ v konkrétním regionu, nesmí mimo svou síť poskytovat téměř žádné informace o vedení svého podniku,“ dodává Lošťák.

Kurz na téma Franchisová smlouva a právo ve franchisingu, který proběhne 22. března 2018, se zaměří na základy franchisového práva s ohledem na jeho právní postavení v České republice i Evropské unii, dále na související dokumentaci, kartelové právo, právo duševního vlastnictví, právo hospodářské soutěže, ochranu osobních údajů i praktické příklady řešení konfliktů mezi franchisantem a franchisorem.

Škola franchisingu je jednou z mála možností v České republice, kde mohou podnikatelé i další zájemci o franchisingovou problematiku získat ucelené a přehledné informace. Přednášky povedou advokátky Mgr. Martina Parusová Zímová, LL.M., a JUDr. Halka Pohlová.

Mgr. Martina Parusová Zímová, LL.M., se po studiu na Právnické fakultě Západočeské univerzity v Plzni a Právnické fakultě na Universität Passau zaměřila na franchising, veřejné zakázky, ochranu dat a právo obchodních společností. Je členkou správní rady České asociace franchisingu a International Franchise Lawyer Association.

JUDr. Halka Pohlová se od roku 2008 specializuje na franchising, distribuční systémy a přeměny v rámci práva společností jako advokátka v mezinárodní advokátní kanceláři Noerr s.r.o. Zaměřuje se především na přípravu veškeré potřebné dokumentace.

Přihlášky

Uzávěrka přihlášek je 21. 3. 2018.

Cena pro jednoho účastníka je 7 900 Kč, pro dalšího účastníka z téže firmy pak 1 900 Kč.

Kurz proběhne ve čtvrtek 22. 3. 3018 od 9 do 16 hodin v prostorách poradenské společnosti Meriglobe Advisory House, Krakovská 9, Praha 1.

Školu franchisingu pořádá Česká asociace franchisingu (ČAF) (http://www.czech-franchise.cz/), jejímiž členy jsou například síť dietetických poraden NATURHOUSE (http://www.franchising-naturhouse.cz/rozjet-vlastni-podnikani) nebo realitní síť CENTURY 21 (http://www.zlatafransiza.cz/) , Franchise & Retail Academy a poradenská kancelář RNDr. Jiřího Lošťáka.

Označeno pod:

Back to top