Cannafest 2015

Cannafest 2015

Podtitul: 6. ročník mezinárodního veletrhu konopí a léčivých bylin

Datum konání: 6. – 8. 11. 2015

Místo konání: Výstaviště Praha Holešovice

Počet vystavovatelů: 190

Zastoupené země: 25 – Česká republika, Slovensko, Polsko, Německo, Rakousko, Nizozemí, Velká Británie, Španělsko, Dánsko, Kanada, Čína, Francie, Belgie, Švýcarsko, Hong Kong, Chorvatsko, Irsko, Izrael, Itálie, Mexiko, Rusko, Ukrajina, Slovinsko, Spojené státy americké, Finsko

Otevírací doba:

pátek 6. listopadu 2015 11:00 – 19:00

sobota 7. listopadu 2015 11:00 – 20:00

neděle 8. listopadu 2015 11:00 – 18:00

Ceny vstupného: 1-denní vstupenka 200 Kč (v předprodeji 150 Kč) 3-denní vstupenka (nepřenosná) 350 Kč (v předprodeji 250 Kč)

ZTP/P + doprovod zdarma Děti do 14-ti let v doprovodu rodičů zdarma

AKCE 3+1 ZDARMA! Při zakoupení 3ks jednodenní nebo třídenní vstupenky dostáváte automaticky čtvrtou zdarma

O veletrhu

Mezinárodní veletrh konopí a léčivých bylin Cannafest vstupuje letos do svého šestého ročníku, a stejně jako v předešlých letech se bude konat na Výstavišti v Praze Holešovicích. Konkrétně potom v termínu 6. – 8. listopadu 2015.

Cannafest se rok od roku zvětšuje, a jeho návštěvnost každoročně stoupá. Ředitel veletrhu proto doufá, že stejně tomu bude i letos. V loňském roce na Výstaviště v Praze Holešovicích dorazilo téměř 27 000 návštěvníků a prezentovalo se zde 185 vystavovatelů z 20 zemí světa. Letos bude zastoupeno 190 vystavovatelů z 25 zemí světa.

Na své si na veletrhu opět přijdou ti, které tato rostlina a její široké využití zajímá, tedy laická i odborná veřejnost všech věkových kategorií. Na Cannafestu se tak mezi sebou prolínají návštěvníci se zájmem o rekreační využití konopí, společně se seniory hledající informace k jeho léčebnému využití, ale i mladí lidé zabývající se zdravým životním stylem. Také národnost se na veletrhu stírá, neboť zde potkáte nejen naše nejbližší zahraniční sousedy jako Němce, Slováky a Poláky, ale výjimkou nejsou ani návštěvníci z USA, Kanady, Ruska, Skandinávie či Austrálie a samozřejmě Španělska, Izraele, Holandska a dalších zemí.

Významné místo bude na veletrhu patřit vystavovatelům nabízejícím pěstební techniku, hnojiva, kuřácké potřeby nebo vaporizéry. Právě vaporizéry navíc budou k vidění a samozřejmě vyzkoušení formou inhalování léčivých bylin ve speciální Vapo Lounge. Na své si zde ovšem přijdou i zájemci o přírodní konopnou kosmetiku, oblečení z tohoto přírodního materiálu, stejně jako návštěvníci zajímající se o zdravé potraviny, ke kterým ty obsahující konopí jednoznačně patří. Například semena konopí setého jsou velice bohatá na nenasycené omega mastné kyseliny, minerály a vlákninu a jsou skvělými doplňky vyvážené stravy. Své místo budou mít na veletrhu rovněž média zabývající se konopnou osvětou a instituce sdružující firmy, které využívají konopí jako přírodní zdroj nebo bojují za legalizaci a využití konopí v medicíně.

Vybíráme to nejlepší z odborné konference

O tom, že veletrh rozhodně není jen místem prezentace jednotlivých vystavovatelů, ale jde více do hloubky a svým návštěvníkům nabízí pohled na konopí také z odborné stránky, svědčí třídenní

odborná konference. Ta patří každoročně mezi hlavní taháky veletrhu, neboť na ní každoročně přednáší nejvýznamnější odborníci z celého světa zabývající se konopím.

Vybrané přednášky:

m Zajímavá přednáška Dr. Yehudy Barucha (Izrael) na aktuální téma Konopí a řízení.

m K odbornému programu Cannafestu patří neodmyslitelně účast doc. Lumíra Hanuše z Hebrejské univerzity. Letos vystoupí s tématem Funkce endokanabinoidního systému v našem těle.

m Lumír Hanuš bude na Cannafestu moderovat rovněž panelovou diskuzi s lidovými léčiteli Jindřichem Bayerem, Božidarem Radišičem, Markem Bachanskim a Dorotou Gudaniecovou o léčbě a úspěšnosti pomocí konopného výtažku.

m Dr. Cristina Sanchezová z prestižní Complutenské univerzity v Madridu si připravila téma Kanabinoidy jako protirakovinotvorní agenti.

m Simone Cimiluca-Radzinsová, Clinton Pyatt, Aron Levinson nebo Tamir Gedo si pro české publikum přichystali příspěvky na téma Možnosti mezinárodní spolupráce a možnosti podnikání na amerických trzích.

m Eliza Walczaková (Polsko) a Ilya Reznik (Izrael) budou hovořit na téma Konopná terapie

m Scott Blakey (Shantibaba) a Howard Marks (Mr. Nice) z Velké Británie promluví na téma CBD, tuto oblast rozvine také Slovák Boris Baňas.

m O zkušenosti s pěstováním konopí se podělí Mike Corral (USA) a Josef Krejčík alias Mr. José.

Nové tváře Cannafestu pro rok 2015

Stejně jako v loňském roce, i letos zvolili organizátoři pro svou marketingovou kampaň tváře „obyčejných“ lidí, kteří využívají konopí v jeho rozličných podobách. „Letos jsme chtěli navázat na pro nás velmi úspěšnou kampaň z loňského roku s tvářemi lidí a ukázat tak, že konopí není záležitostí úzce profilované skupiny nebo skupin, ale dotýká se lidí napříč generacemi. Opět jsme využili „lidi z ulice“, kteří reagovali na naši výzvu na sociální síti. Nejde tedy o žádné herce ani dílo reklamní agentury. Každý z těch lidí opravdu konopí využívá, ať už se jedná o jeho léčebné využití, nebo pro obsah jeho účinných složek v kosmetice, či jako zdravou potravinu,“ doplňuje ředitel veletrhu Lukáš Běhal.

Dětský koutek, konopný catering i vapo lounge Veletržní dění opět oživí doprovodný program. Rodiče malých dětí budou na Cannafestu moci využít služeb již osvědčeného dětského koutku, který nabídne nejen hlídání, ale také odpočinkový prostor pro přebalení nebo nakrmení dětí včetně dětských jídelních židliček. Kojícím maminkách zase nabídne soukromí.

Od náročného festivalového dění mohou návštěvníci „utéct“ do odpočinkové zóny Rolls and Smoking Chill Out Zone, která bude umístěna před veletržním palácem. Nejen vyznavači zdravého životního stylu si na veletrhu budou moci pochutnat na konopném cateringu. Všechny speciality nabízené v rámci konopného občerstvení pocházejí z konopných produktů a bio surovin. Speciality budou z čerstvých surovin a z polotovarů vlastní výroby připravovány přímo na místě. V receptech nejsou využívány žádné modifikátory ani stabilizátory chuti. A stejně jako každý rok nebude chybět ani delikátní konopná zmrzlina s konopnými vaflemi.

Konopa z. s. pro návštěvníky již tradičně připravuje rozmanité dílny zpracování konopí: můžete si vyzkoušet, jak se z rostlin získává vlákno i co si z něj můžeme vyrobit. Seznámíte se s technikou ručního předení, tkaní, paličkování, tradiční výrobou provazů, uvidíte praktické ukázky stavebního využití konopných surovin. Nahlédnutí ke kuchaři, který připravuje chutné pokrmy a nápoje z konopných semínek a oleje, může být inspirativní pro každého. Již v sobotu se o titul nejlepšího nápoje veletrhu v degustační soutěži opět utkají alkoholické i nealkoholické konopné nápoje. V neděli pak proběhne soutěž o nejlepší olej. To vše na doprovodném pódiu v levém křídle Průmyslového paláce.

Zajímá vás, jaký je rozdíl mezi vaporizací a kouřením nebo potřebujete poradit s výběrem správného vaporizéru? Potom rozhodně nevynechejte návštěvu Cannafest Vapo Lounge, kde vám zkušení odborníci poradí se vším, co souvisí s vaporizací nejrůznějších bylin. K odzkoušení vaporizace zde bude heřmánek, šalvěj nebo máta. Vaporizace je fytoinhalace aktivních rostlinných esencí a zdravá alternativa pro kuřáky, kteří se nechtějí vzdát svého zlozvyku.

Návštěvníci se dále mohou těšit na oblíbené Cannafest kino, Čítárnu nebo se mohou zajít odregovat na konopnou masáž. V letošním roce organizátoři rozšířili nabídku propagačních materiálů veletrhu, tudíž zde budou k sehnání stylová Cannafest trička, mikiny, kšiltovky nebo různé doplňky.

Kompletní seznam vystavovatelů a informace o odborných a doprovodných programech je průběžně k dispozici na oficiálních webových stránkách www.cannafest.com nebo na facebooku www.facebook.com/Cannafest.

Kontakt pro novináře:

Markéta Novák Matějková

Marketing & PR manager

Marketa.matejkova@cannafest.cz

+ 420 604 624 358

www.cannafest.com

Označeno pod: , ,

Back to top