Celoroční souboj českých karikaturistů je v polovině

Celoroční souboj českých karikaturistů je v polovině

Krize v Řecku, vztahy s Ruskem, Islámský stát, vlna uprchlíků, ale i všední věci jako je dovolená nebo práce, to jsou témata, na která reagují čeští kreslíři v soutěži Vtip měsíce. Soutěž již dva roky pořádá Česká unie karikaturistů a na jejím základě se každoročně sestavuje žebříček nejúspěšnějších autorů. Ročník 2015 se nyní nachází ve své polovině a průběžné pořadí již dává tušit, kdo se na konci roku může probojovat mezi deset nejlepších českých kreslířů.

V posledním červencovém kole zvítězil Marek Simon, když si vzal na mušku bezpečnostní situaci v Evropě. Na druhém místě se umístil Pavel Taussig a trojici nejlepších uzavírá Miroslav Fojtík, který si udělal legraci z rostoucího vlivu Andreje Babiše. Soutěž je otevřená pro všechny kreslíře z ČR i několik hostů ze Slovenska. Můžete se tak seznámit i s tvorbou méně známých autorů, kteří nemají možnost prezentovat své kresby v médiích. Na rozdíl od jiných humoristických soutěží, ve Vtipu měsíce netvoří porotu humoristé, ale především zástupci médií, novináři, galeristé, vydavatelé a další. Výsledky proto do jisté míry naznačují, kteří autoři dokáží oslovit současnou mediální scénu. V žebříčku deseti nejlepších tak vedle sebe stojí nejen zavedení matadoři, ale i dosud neznámá jména, která doufejme, budeme v českých médiích vídat častěji.

Aktuální průběžné pořadí soutěže Vtip měsíce:

1. Marek Simon

2. Miloslav Martenek

3. Jiří Pirkl

4. Vhrsti

5. Vladimír Líbal

6. Radek Steska

7. Peter Kvanka a Milan Mihalko

8. Pavel Taussig

9. Jiří Hiršl

10. Miroslav Fojtík

Česká unie karikaturistů (ČUK) byla založena 10. 3. 1990. Sdružuje autory kresleného humoru a karikaturisty z České republiky a za určitých podmínek i z jiných zemí. V současné době je jejími členy přes 80 autorů. ČUK je

členem mezinárodní organizace FECO (Federation of Cartoonists´ Organisations).

Kontakty:

Obecné dotazy na unii: Dotazy týkající se soutěže a obrázků:

Radovan Rakus Marek Simon

Předseda ČUK Místopředseda ČUK

608111043 605535859

r.rakus@seznam.cz mareximon@email.cz

www.ceska-karikatura.cz www.ceska-karikatura.cz

Galerie Vtipu měsíce červenec 2015

Sekce Vtip měsíce na stránkách ČUK

Označeno pod: ,

Back to top