ČESKÉ BUDĚJOVICE – turismus

ČESKÉ BUDĚJOVICE

Výstaviště bude až do neděle patřit cestovnímu ruchu a památkám

Na odborný Travelcon 2019 naváže Travelfest a Gastrofest pro veřejnost

Výstaviště v Českých Budějovicích, respektive celá jeho severní část, pavilony T1, T2, Z a jejich okolí, bude až do neděle 28. dubna patřit turismu. O aktuálních tématech, novinkách a široké nabídce tuzemského cestovního ruchu zde už od čtvrtka 25. dubna jednají bezmála čtyři stovky účastníků třetího ročníku dvoudenní odborné konference Travelcon. V pátek 26. dubna se k nim přidá i veřejnost v rámci navazujícího veletrhu Travelfest a kulinářské přehlídky Gastrofest Jaro 2019.

Po úvodních tónech Smetanovy Vltavy konferenci zahájil sérii přednášek, workshopů a diskuzí, ředitel Jihočeské centrály cestovního ruchu (JCCR) Jaromír Polášek, který mimo jiné připomněl hospodářský význam turismu, který loni přinesl do státního rozpočtu České republiky přibližně 120 miliard korun a další miliardy městům a obcím prostřednictvím poskytovaných služeb.

Nejde však jen o byznys. Cestovní ruch je o lidech a pro lidi, kteří si k nám přijíždějí odpočinout, pobavit se a načerpat novou energii. Proto zde nebudou chybět témata věnovaná novým trendům, zkvalitňování služeb i zcela zásadní udržitelnosti cestovního ruchu. To vše patří do odvětví, v němž se pohybujeme. Občas se totiž stává, že myslíme na stromy a zapomínáme přitom na les,“ konstatoval Polášek.

Ambicí letošního Travelconu je stát se první plně udržitelnou konferencí v ČR. „Cestovní ruch hraje významnou roli v rozvoji území, přitom vlivem jeho obrovského vzestupu dochází k poškozování životního prostředí, nadměrnému využívání přírodních zdrojů a vzniku konfliktních situací mezi domácím obyvatelstvem a návštěvníky. Travelcon podporuje udržitelný cestovní ruch, který napomáhá rozvoji území a šetrně využívá přírodní i kulturní hodnoty a míří tak k dlouhodobé prosperitě dané oblasti,“ poznamenala manažerka Travelconu Petra Machovcová z JCCR.

Úplnou novinkou konference, která se svou úrovní již napevno zařadila mezi nejvýznamnější události svého druhu v ČR, je živý on-line přenos jednání prostřednictvím internetu v češtině a angličtině do celého světa. Velký zájem o konferenci potvrdil její vysoký odborný kredit. „Samozřejmě zde hledám inspiraci, ale velice mě zajímá konkrétně tematika udržitelnosti cestovního ruchu,“ prozradila Dana Müller z destinačního managementu Zlínsko-Luhačovicko. Hana Procházková z Pohádkové kovárny v Selibově se Travelconu účastní pravidelně od jeho prvního ročníku. „Jsou zde projednávána vždy velice zajímavá témata. Letos mě zajímají hlavně otázky nedostatku pracovních sil v cestovním ruchu,“ řekla.

Na Travelcon navazuje Travelfest a Gastrofest

K účastníkům konference se v pátek 26. dubna připojí na českobudějovickém výstavišti také široká veřejnost. V prostorách pavilonů T1, T2 a Z totiž odstartuje třídenní veletrh cestovního ruchu Travelfest 2019 tradičně spojený s přehlídkou dobrého jídla a pití Gastrofest Jaro 2019. Slavnostní zahájení obou akcí se uskuteční v 10 hodin v pavilonu T1. Třetí ročník této výjimečné výstavní akce se koná v duchu Jižních Čech pohodových se zaměřením na život v památkách, jež zde budou prezentovány prostřednictvím pokračujícího česko-rakouského přeshraničního projektu Památky žijí.

Na českobudějovickém výstavišti se budou bavit všichni, mladí, staří, děti, celé rodiny. Například v pavilonu T1 se po celé tři dny mohou návštěvníci těšit na prezentaci turistických oblastí a cílů z celé České republiky i ze zahraničí, „živou“ hudbu, známé osobnosti, gastronomii a soutěže. V pavilonu T2 bude největší prostor věnován již zmiňovanému projektu „Památky žijí“, turistickým oblastem a projektům. Pavilon Z bude celou sobotu a neděli patřit dětem a jejich rodičům, pro které JCCR připravila speciální zábavný program. Jeho součástí jsou kouzelnická a divadelní představení. Chybět nebude občerstvení, skákací hrad, dopravní hřiště, klaun a další atrakce. Na Travelfest 2019 letos sveze zájemce i výletní vláček. Od zastávky městské hromadné dopravy „Výstaviště“ až k pavilonům, kde bude veletrh probíhat.

Více informací lze nalézt na www.travelfest.cz, www.travelcon.cz a www.pamatkyziji.cz

Jihočeská centrála cestovního ruchu (JCCR) je organizace zřízená Jihočeským krajem k výkonu funkce destinačního managementu pro region jižní Čechy. Hlavním cílem je realizace projektů zaměřených na rozvoj turistické nabídky a prezentace regionu jako turisticky atraktivní destinace
v tuzemsku i zahraničí. Tvoří produktové linie a zajišťuje vydávání tištěných propagačních materiálů. JCCR je provozovatelem Informačního Systému Cestovního Ruchu Jihočeského kraje
na www.jiznicechy.cz. JCCR koordinuje činnost turistických oblastí na území Jihočeského kraje, spolupracuje s městy a obcemi, infocentry a subjekty cestovního ruchu z veřejného i soukromého sektoru. Úzce spolupracuje s agenturou CzechTourism, včetně jejích zahraničních zastoupení
a komunikuje a spolupracuje se zahraničními partnery při tvorbě a realizaci přeshraničních projektů.

_____________________________________________________________________________________________

Kontakt:

Jihočeská centrála cestovního ruchu

www.jccr.cz, www.jiznicechy.cz, tel.: +420 387 201 283, e-mail: info@jccr.cz

Ing. Jaromír Polášek, ředitel

e-mail: polasek@jccr.cz, tel.: +420 602 557 731

Bc. Klára Kaštylová, manažerka veletrhu Travelfest

e-mail: kastylova@jccr.cz, tel.: +420 607 032 095

Petra Machovcová, manažerka konference Travelcon

e-mail: machovcova@jccr.cz, tel.: +420 601 085 030

Ing. Jana Píchová, marketing

e-mail: pichova@jccr.cz, tel.: +420 702 238 088

Označeno pod:

Back to top