Cirk-UFF chystá světovou premiéru i další lahůdky

Cirk-UFF chystá světovou premiéru i další lahůdky

Světová premiéra projektu Filament, oblíbený David Eriksson, originální Compagnie Barolosolo či novinka Bratrů v Tricku. To a ještě mnoho dalších lákadel chystá letošní festival nového cirkusu Cirk-UFF, jehož šestý ročník začíná v Trutnově pátek 3. června. Největší událostí letošního programu je bezesporu světová premiéra projektu Filament. Ten se zrodil v hlavě svého tvůrce Josepha Pinzona již v roce 2011. „Joseph je sám vynikajícím akrobatem, jenž působil například v Cirque du Soleil či Cirque Eloize. Příběh situoval do osmdesátých let minulého století a následně získával zkušenosti i v oblasti produkce. Založil si svou vlastní společnost Short Round Productions, vyhledal zkušené spolupracovníky, špičkové mladé performery a začal přípravy celého projektu, jejichž závěrečná fáze probíhá právě v Uffu,“ vysvětlil ředitel festivalu Libor Kasík.

Podstatnou složkou představení Filament, které prostřednictvím cirkusových disciplín vypráví příběh o lásce, sebeobjevování, přijetí a zradě, je i hudba. „Zvukový doprovod odráží silné emoce dospívání, ale na rozdíl od mnoha jiných současných cirkusových show využíváme současné popové písně. Jsou zábavné a chytlavé, tedy vlastně takové, jací jsou i dnešní teenageři,“ uvedl autor a režisér projektu

Jedním z hlavních lákadel letošního ročníku bude i nová show oblíbeného cirkusového performera Davida Erikssona Pink On The Inside. „David není na Cirk-UFFu nováčkem, s představením David a Fofo zde vystoupil již před dvěma lety. Patří vlastně mezi takové cirkusové celebrity, působil například ve světově vysoce respektovaném švédském Cirku Cirkör nebo v prestižní show La Soire. Já jsem ale moc rád, že se odhodlal vytvořit si vlastní sólové představení, protože kromě vskutku extrémního cirkusového umění oplývá specifickou osobností, která obecenstvo přímo fascinuje. A součástí této jeho osobnosti je schopnost odhalit se, jít až na dřeň. A to je právě podstatou jeho nové show,“ uvedl Libor Kasík.

Cirk-UFF se ale tradičně věnuje i prezentaci české nové cirkusové scény. Každoročním hostem jsou například Bratři v Tricku, kteří tentokrát představí dokonce dva projekty – novinku Funus v režii Veroniky Riedlbauchové a komponovaný pořad Žonglérské miniatury. „Další letošní Cirk-Uffovou premiérou je i novinka souboru Squadra sua s názvem Happy hour. Jak sám název napovídá herci se budou proměňovat v kuchaře a číšníky, občas dokonce možná v hosty. Takže pevně věřím, že nám pánové namíchají kvalitní a chutný koktejl,“ nastínil Libor Kasík.

Letošní Cirk-UFF začíná v pátek 3. června a bude trvat do neděle 5. června a uvede 24 představení sedmnácti souborů. Důležité informace i vstupenky lze získat online na webu www.cirkuff.cz.

Milena Patzaková

asistentka ředitele, PR

e-mail: patzakova@uffo.cz

Označeno pod: ,

Back to top