Čtrnáctka dvakrát ve znamení IWSP

Čtrnáctka dvakrát ve znamení IWSP

Jarní již 14. veletrh International Wine Show Prague (IWSP), který se uskutečnil 14. dubna 2014 v hotelu Hilton Prague, navštívilo více než 400 profesionálů z řad odborné vinařské veřejnosti. Svá vína představilo 68 vinařství a distributorů vín z celého světa.

Zastoupeny byly Itálie, Izrael, Německo, Rakousko, Morava, Francie, Španělsko, Portugalsko, Libanon, Slovinsko, Slovensko, Rumunsko, Maďarsko a další.

Veletrhu se zúčastnili i význačné osobnosti z vinařské oblasti a vysoce postavení zástupci některých zemí – prezident konsorcia Friuli Colli Orientali p. Adriano Gigante , ředitel konsorcia Friuli Colli Orientali p. Mariano Paladin, velvyslanec Státu Izrael v Praze p. Gary Koren, velvyslanec Arménie p. Tigran S. Seiranian a další. Své význačné postavení nejen na 14. IWSP potvrdila Itálie. Tu prezentovalo 12 friulských vinařství pod záštitou italského Konsorcia „Friuli Colli Orientali e Ramandolo“ a dalších 15 zástupců ostatních regionů Itálie.

Novinkou a speciálním překvapením 14. IWSP byl Odborný seminář italského Konsorcia Friuli Colli Orientali E Ramandolo (Friuli Venezia Giulia) a Masterclass izraelských vín. Odborný seminář italského Konsorcia Friuli Colli Orientali E Ramandolo proběhl 14. 4. 2015 dopoledne, od 10:30 – 12:00 v Hilton Hotel Prague, Salon Karlín II. Na programu bylo představení regionu Friuli Venezia Giulia a řízená ochutnávka 3 nejdůležitějších regionálních odrůd vín – FRIULANO, SCHIOPPETTINO a SAUVIGNON – pod vedením paní Kláry Kollárové (IWS & Fine and Rare Wine Specialist). V rámci ochutnávky odprezentovalo svá vína 12 vinařství konsorcia

Masterclass izraelských vín zaštiťovalo Velvyslanectví Státu Izrael v Praze za osobní přítomnosti J.E. pana Gary Korena. Masterclass proběhl v odpoledních hodinách od 14:30 – 16:00 opět v Hilton Hotel Prague, Salon Karlín II.. Detailně a z odborného pohledu svá vína prezentovala vinařství Golan Heights Winery, Galil Mountain Winery, Barkan Winery, Odem Mountain Winery, Gvaot Boutique Winery a Alexander pod vedením paní Kláry Kollárové (IWS & Fine and Rare Wine Specialist).

Součástí veletrhu byl také druhý ročník hodnocení vín – IWSP Wine STAR Certificate – v rámci kterého se v mezinárodní konkurenci srovnávalo 37 vín. Každé z nich získalo svůj certifikát a bylo i s výsledky prezentováno na veletrhu.

Partneři veletrhu: Vittel, Perrier, italskedelikatesy.cz, Beverage and Gastronomy, Moravin, Ideazione, Velvyslanectví Státu Izrael v Praze, Velvyslanectví Maďarska v Praze, Velvyslanectví Slovinska v Praze.

International Wine Show Prague je mezinárodní veletrh vína pro profesionály. Koná se dvakrát ročně v Praze a navštíví ho průměrně 500 českých obchodníků a zástupců HORECA. Představuje největší český vinařský veletrh se zahraničními distributory vína a jednu z nejdůležitějších vinařských akcí v České republice.

Lucie Finková

IWSP www.iwsp.cz

Označeno pod: ,

Back to top