Den otevřených dveří na Zahradnické fakultě MENDELU.

Den otevřených dveří na Zahradnické fakultě MENDELU.

Zahradnická fakulta Mendelovy univerzity v Brně organizuje u příležitosti oslav 30. výročí svého trvání dne 11. září 2015 od 9.00 do 12.00 hodin mimořádný Den otevřených dveří. V letošním roce si Zahradnická fakulta Mendelovy univerzity v Brně připomíná 30. výročí vyhlášení samostatné fakulty v Lednici. Nejdůležitější událostí tohoto roku jsou oficiální oslavy, které proběhnou za účasti odborné veřejnosti 10. 9. 2015 v Kampusu Zahradnické fakulty MENDELU se sídlem v Lednici. Nedílnou součástí oslav je ocenění současných a historických osobností a institucí, které významně přispěly k rozvoji oboru a jsou neodmyslitelně spjaté se Zahradnickou fakultou.

Pro širokou veřejnost jsou v pátek 11. září 2015 vždy od 9:00, 10:00 a 11:00 připraveny komentované prohlídky ústavů Zahradnické fakulty MENDELU. Návštěvníci mohou nahlédnout do laboratoří a výukových prostor Kampusu v Lednici a zároveň se seznámit s aktuálním děním na akademické půdě.

Oslavy podporuje řada významných firem a záštitu udělili i ministr zemědělství ČR Ing. Marian Jurečka a hejtman Jihomoravského kraje JUDr. Michal Hašek.

Ing. Jiří Martinek, Ph.D.

e-mail: pr@zf.mendelu.cz

web: http://zf.mendelu.cz/30letzf

 

FOR HOME DECOR a SKF ČR

Od  čtvrtka 3. září do  soboty 5. září 2015 patří areál PVA EXPO PRAHA novému veletrhu FOR HOME DECOR. Celkem 83 vystavovatelů z řad výrobců a importérů dekorací, bytových doplňků a dárků naplní celou jednu výstavní halu a představí odborné i laické veřejnosti ucelenou nabídku svých produktů s důrazem na vánoční zboží. Veletrh je primárně určen obchodníkům, kteří mají možnost přímo na veletrhu uzavřít kontrakty se stávajícími i novými dodavateli.

Stranou nezůstane ani obor floristiky. Známý květinový ateliér HRUŠKADESIGN ve spolupráci se Svazem květinářů a floristů ČR předvádí profesionální aranžmá z jedinečného druhu bramboříku, který bude mít na českém trhu premiéru, propaguje Svaz květinářů a floristů ČR i Českou květinu. Bramboříky vypěstovala firma TU-FLOR z

Tušimic. Firma PLASTIA dodala nádherné nádoby .

Členové SKF ČR se prezentovali na letošním 42 agrosalonu Země živitelka.

Letošní veletrh Země živitelka se konal od 28. srpna do 1. září, jednalo se o 42. ročník této významné  zemědělské akce. Již podruhé za sebou se tohoto veletrhu zúčastnili se svými květinami a floristickým uměním i členové SKF ČR pod projektem ČESKÁ KVĚTINA. Azalea Chlumec předvedla sortiment, okrasných paprik, azalek a minibramboříků. ,. floristky Střední odborné školy veterinární, mechanizační a zahradnické a jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky zdobily stánky SZIF,

Regionální potraviny, Agrární komory ČR , Potravinářské komory ČR, ale i dalších expozic. Květiny z Chlumce byly také na stánku Ústeckého kraje i dalších vystavovatelů.

V sobotu se konaly Národní dožinky, floristky SKF ČR uvázaly kytičky z obilí pro vzácné hosty . Zdobili jsme také zasedání představenstva Agrární komory ČR a dozorčí rady i její tiskovou konferenci o letošní sklizni obilovina následcích sucha.

V pátek a v neděli se uskutečnila vystoupení floristů ve stánku Regionální potraviny SZIF. Svoje umění předvedla  Ing. Jarmila Molková, která  na SOŠ učí floristiku, dendrologii, praxi a zakládání a údržbu zeleně a také Ing. Jana Vaněčková, která učí floristiku, květinářství, praxi a technologie pěstování rostlin. V neděli aranžovala vítězka 43. ročníku Děčínské kotvy – Mistrovství floristů ČR Ing. Klára Franc Vavříková. Klára bude SKF ČR a Českou republiku reprezentovat na EUROPA CUPu 2016 v dubnu v italském Janově. Floristky předvedly kytice, ale také přízdobu dárku i svatební kytici.

Všechna vystoupení velmi zaujala přítomné návštěvníky výstavy.

ROR HOME DECOR – nový kontraktační veletrh dekorací,

skla, stolování a dárkového zboží

Od čtvrtka 3. září do soboty 5. září 2015 patří areál PVA EXPO PRAHA novému veletrhu FOR HOME DECOR. Celkem 83 vystavovatelů z řad výrobců a importérů dekorací, bytových doplňků a dárků naplní celou jednu výstavní halu a představí odborné i laické veřejnosti ucelenou nabídku svých produktů s důrazem na vánoční zboží. Veletrh je primárně určen obchodníkům, kteří mají možnost přímo na veletrhu uzavřít kontrakty se stávajícími i novými dodavateli. Současně proběhne na výstavišti v Letňanech vele-
trh Sběratel, v pátek a v sobotu pak i oblíbený kosmetický veletrh WORLD OF BEAUTY & SPA.

Celá hala 4 bude nabitá novinkami a aktuálními vánočními kolekcemi od nejvýznamnějších firem z oboru dekorací, bytových doplňků a luxusních dárkových předmětů. Vánoční zboží představí mimo jiné firmy CEDR, KOLOUCH IMPORT, PARAMIT, Z-TRADE, BKS DECOR, CASA MIA COLLECTION, CATTLEYA, INTERSERVIS,

DAKLS, IMA DEKOR, PRODEX IMPORT, AUTRONIC, EDWILAN, MOREX a další. Vyhledávaným sortimen-
tem na veletrzích jsou také zahradní dekorace, které premiérově nabídnou renomované firmy NEW GARDEN, MY LIVING – MY GARDEN a FLORTREND. Stranou nezůstane ani originální a luxusní dárkové zboží nabízené firmami SIGIFUN, MODRO-BÍLÁ LINIE, AKTUAL, RICOART, ART FRESCO, PEHA GIFTS, FLOWER A + F, MYRIS TRADE a mnohé další. Podmanivou atmosféru celé výstavní haly vytvoří nabídka dekorativních svíček ve svém nejširším pojetí. Praví specialisté v tomto oboru předvedou originální svíčky ruční výroby, jako např. MANUFAKTURA VÁLA, BELLECANDLES, GALERIE RADOST a v neposlední řadě firma Z-TRADE, jakožto největší dodavatel svíček z celého světa pro Českou i Slovenskou republiku.

Ze zahraničních vystavovatelů jmenujme SIMONS TRADE, ZRKADLÁ nebo ALUSI. Představí se i významná polská firma v oboru dekorativních květin – R. M. WARBET. Poprvé v Praze bude pro obchodníky, floristy i dekoratéry připravena pestrá nabídka umělých květin a uměleckých květinových aranžmá. Kromě kompletního sortimentu bude představena i nová kolekce WIOSNA.

Připraven bude i doprovodný program. Firma MOBAX, která se orientuje především na stolování a kuchyňské doplňky, nabídne po celou dobu veletrhu kuchařskou show se šéfkuchařem Honzou Řepou. Stranou nezůstane ani obor floristiky. Známý květinový ateliér HRUŠKADESIGN ve spolupráci se Svazem květinářů a floristů ČR předvede profesionální aranžmá z jedinečného druhu bramboříku, který bude mít na českém trhu premiéru.

Denně od 13 do 14 hodin zde budou zajímaví hosté jako např. baletní mistr Vlastimil Harapes, sopranistka Pavlína Senić, zpěvák Petr Kutheil či dramaturgyně ČRo Region a zpěvačka Jana Chládková.

PROGRAM PRO CELOU RODINU

V Letňanech si v pátek a v sobotu přijdou na své pánové i dámy. Na veletrhu Sběratel budou k vidění sbírky více než 230 vystavovatelů z 35 zemí světa. Každý návštěvník si bude moci nechat ocenit svou sbírku a rovnou ji nabídnout k odkupu některému z prodejců. Zatímco se pánové budou kochat mincemi, známkami či pivními tácky, dámy mohou navštívit mezinárodní kosmetický veletrh WORLD OF BEAUTY & SPA. Připraveny budou podzimní a zimní trendy v módě, kosmetice, účesech či úpravě nehtů. V sobotu bude v sousedství probíhat

Den Letiště Letňany. Návštěvníci se mohou těšit na bohatou přehlídku historických strojů v čele s historickým letounem letecké pošty.

 

Označeno pod:

Back to top