Dobrý tuzemský potravinářský výrobek „ČESKÁ CHUŤOVKA 2015″

Dobrý tuzemský potravinářský výrobek „ČESKÁ CHUŤOVKA 2015″

Jíst je něco tak přirozeného jako dýchat vzduch. U nás naštěstí není hlad, proto i nároky na potraviny jsou poněkud vyšší, než aby nás pouze zasytily. A ten snad úplně nejvyšší požadavek je, abychom si na nich pochutnali. U zákazníků však působí také opačný trend – nakoupit co nejlevněji. Skloubení těchto dvou protichůdných požadavků pak může vypadat jako kvadratura kruhu, protože chutné je především to, co je vyrobeno z kvalitní suroviny a také šetrnou technologií a to se zpravidla promítne i do ceny. Je tedy na spotřebiteli, aby se sám rozhodl, zda si chce kazit chuť a někdy i žaludek levnými náhražkami či si trošku připlatit a opravdu si pochutnat. Ovšem vyšší cena taky ještě lepší chuť nezaručuje. A od toho jsou tu značky ČESKÁ CHUŤOVKA a DĚTSKÁ CHUŤOVKA, aby se zákazník mohl lépe zorientovat. Pokud na výrobku uvidí tato loga, má jistotu, že potravina je česká a že si na ní pochutná. Přesně jak to stojí v jejich názvu. A zbytek už je samozřejmě na něm.

Také řada českých potravinářů si stále víc uvědomuje, že věrohodná zpráva zákazníkovi o skvělé chuti jejich potravin je společně s českým původem výrobku nezanedbatelnou konkurenční výhodou a soutěž Česká chuťovka se tak těší jejich vzrůstajícímu zájmu. Za 6 let její existence se značkou Česká chuťovka může pyšnit již 282 potravin a značkou Dětská chuťovka celkem 65. Letos k nim přibudou desítky dalších. Sedmý ročník soutěže se koná opět pod záštitou pana Milana Štěcha, předsedy Senátu Parlamentu ČR, a českým potravinářům nepokrytě fandí i místopředseda Senátu pan Zdeněk Škromach, který na setkání s novináři m.j. uvedl: „Česká chuťovka vyzdvihuje potraviny, které vedle nezpochybnitelné kvality mají to, co levné a šizené potraviny nikdy mít nemůžou – tedy skutečnou a vynikající chuť. Je třeba, aby lidé sami hledali kvalitu a zajímali se o složení potravin. Dobré a zdravé potraviny musíme propagovat a podporovat jak to jen jde.“

Odbornou garanci nad oběma soutěžemi má Výzkumný ústav potravinářský Praha. Českou chuťovku uděluje porota složená z uznávaných potravinářských odborníků a Dětská chuťovka je dokonce jediná značka kvality potravin na světě, kterou udělují přímo děti – z Dětské tiskové agentury, ZŠ Londýnská a 1. ročníku Střední průmyslové školy potravinářských technologií v Podskalské ulici v Praze. Dětská chuťovka má ještě jeden cíl – podpořit zvýšení zájmu mladé generace o potravinářské profese, který každoročně klesá, a reálně tak hrozí, že při nedostatku kvalifikovaných odborníků v některých potravinářských oborech mohou v budoucnu mizet i české potravinářské tradice. Smyslem obou soutěží je také podpora správné výživy prostřednictvím osvěty mezi spotřebiteli, výrobci a distributory jako nedílné součásti zdravého životního stylu v souladu s vládní strategií bezpečnosti potravin a výživy do roku 2020. Kvalita a zdravotní bezpečnost je kromě českého původu samozřejmým předpokladem u výrobků, které se o obě značky ucházejí.

Přihlášku i pravidla soutěže, jakož i seznam všech dosud oceněných výrobců a potravin, lze nalézt na www.ceskachutovka.cz . Českou chuťovku je možné také sledovat na facebooku, kde jsou uveřejňovány aktuální informace a novinky od držitelů ocenění.

Generálním partnerem „České chuťovky“ jsou již tradičně skupiny COOP a Ahold. Dalšími partnery, kterým není podpora chutných českých potravin lhostejná, jsou spořitelní družstvo Artesa, které připravilo pro účastníky soutěže zvýhodněnou nabídku úvěrů, a špičkový Hotel

Jalta, jenž má zájem skloubit výtečnou gastronomii s vynikajícími českými potravinami.

Mediálním partnerem celé soutěže je vydavatelství AGRAL s tituly Potravinářská revue, Potravinářský zpravodaj a Řeznicko/uzenářské noviny, vydavatelství Prosperita a společnost Falcon Media Broadcast, partnerem Dětské chuťovky pak je tradičně i Dětská tisková agentura.

Uzávěrka přihlášek do letošní soutěže je již 18. září a 22. října pak budou novým držitelům těchto prestižních označení předána ocenění opět v nezapomenutelné atmosféře reprezentačních prostor Valdštejnského paláce, v sídle Senátu. Přítomní novináři tam i letos předají třem z oceněných plaketu „Cena novinářů – Česká chuťovka 2015“ a bude také vyhlášen a dekorován již třetí „Rytíř české chuti“, který se každým rokem pravidelně uděluje jedné výrazné osobnosti, která svým profesním životem a výjimečnými dovednostmi zanechala trvalou stopu v některém z oborů českého potravinářství.

Záštita: Předseda Senátu Parlamentu České republiky Milan Štěch

ČESKÁ CHUŤOVKA – ZNAČKA, KTERÁ SI NA NIC NEHRAJE

Artesa podporuje soutěž Česká chuťovka

(Praha, 8. 9. 2015) – Artesa, spořitelní družstvo pokračuje v podpoře soutěže Česká chuťovka, která oceňuje kvalitní české potraviny a pomáhá propagovat poctivé tuzemské výrobce.

„Soutěž Česká chuťovka je zaměřena na podnikatele a firmy, které pro svůj další rozvoj potřebují kvalitní finanční služby. Proto jsme velice potěšeni, že můžeme být jejím hrdým partnerem,“ uvedl Ing. Pavel Ráliš, obchodní ředitel spořitelního družstva Artesa.

Artesa zároveň pro účastníky 7. ročníku soutěže Česká chuťovka 2015, připravila zvýhodněnou nabídku úvěrů pro financování jejich provozních potřeb či investičních záměrů. „Jako partner soutěže umožníme jejím účastníkům využít slevu 25 až 50% z poplatku za zpracování a vyhodnocení žádosti o úvěr. Vítěz ceny novinářů bude moci navíc využít snížení úrokové sazby financování o 1%,“ upřesnil Pavel Ráliš.

Označeno pod: ,

Back to top