Elektrokola v Krkonoších

Elektrokola v Krkonoších: Uvidíte nepoznané!

Nemusíte mít fyzičku jako světové cyklistické hvězdy, abyste si užili cyklistický výlet v nejvyšších českých horách. Na stále populárnějších elektrokolech si může vyrazit skoro každý. Skvělé trasy najdete na krkonošských hřebenech v okolí Pece pod Sněžkou. E-kolo si můžete půjčit například v tamní prodejně INTERSPORT, kde nabízí do konce srpna více jak hodinu půjčovného zdarma.

„To nezvládnu!“ Když zve muž aneb nadšený cyklista manželku či přítelkyni na cyklovýlet, dostane často stejnou odpověď. Při zmínce o elektrokole ale začínají ledy tát. Kopec, pohon, spíš lehké šlapání a žádná velká dřina. To už zní mnohem lépe. Věřte, že Krkonoše na kole stojí v létě za to. Skvělé stezky, panoramatické výhledy a pro elektrokola i potřebné dobíjecí stanice.

Elektrokolo vás vyveze na kopečky stejně snadno jako v zimě lanovka. INTERSPORT Pec nabízí k zapůjčení špičková horská elektrokola značky Scott řady E-Aspect nebo E-Spark. Půldenní půjčovné začíná na 450 korunách, celodenní pak přijde na 600 korun. Na čím více dní kolo zapůjčíte, tím větší sleva.

„Ke každému kolu poskytneme zdarma jako bonus helmu, servisní balíček a zámek. A samozřejmě poradíme, kam vyrazit. Okolí známe jako své boty,“ říká s úsměvem Rudolf Kopek z prodejny INTERSPORT Pec, kterou najdete po příjezdu do Pece hned na kraji města.

Všechna kola si lze od července do srpna každý pátek půjčit zdarma od 16:30 do 17:45. „Cyklisté si mohou vybavení vyzkoušet a pak si kolo zarezervovat třeba na víkend. Pokud nemáte zkušenosti, je ideální se s elektrokolem předem seznámit,“ dodává Kopek.

A kam tedy v krásném letním dnu? Třeba do míst, kde se točila česká komedie století – S tebou mě

baví svět. Motor kola vás začne táhnout vzhůru od dolní stanice vleku Javor až k Lesní boudě. Dále pokračujete kolem Tetřevích bud z kopce a v momentě, kdy přejedete Černý potok, uvidíte vpravo prudký svah s mýtinou (v mapě zanesena jako Zlaté návrší), kde známou filmovou chalupu jistě najdete. Nostalgický zážitek.

Kolem lomu Strážné se šlape dál údolím Klínového potoka do Dolního Dvora. Zde v Restauraci Dolní Dvůr dobijte baterii (mimochodem dobíjecích stanic je v Krkonoších čím dál víc)! Čeká vás totiž ještě dlouhé stoupání na Pražskou boudu a odtud si vyberete variantu sjezdu zpět do Pece pod Sněžkou. Pokud milujete hory a netroufáte si na velké výzvy, zkuste elektrokolo určitě. „Ohlasy cyklistů různých generací jsou skvělé. Podívají se do míst, kde nikdy nebyli. Kolo nabízí jinou perspektivu, než pěší turistika a zvládne to každý,“ dodává Rudolf Kopek z INTERSPORT Pec.

Více informací na www.sportpec.cz

Další tipy na výlety na elektrokole v okolí Pece p. Sněžkou, včetně dobíjecích stanic najdete

v následujícím odkazu :

www.harfasport.cz

Označeno pod: , , ,

Back to top