Herečka Eliška Machačová známá také jako zpěvačka Ella natočila svůj první videoklip!

Herečka Eliška Machačová známá také jako zpěvačka Ella natočila svůj první videoklip!

Mladá herečka a zpěvačka, studentka druhého ročníku JAMU v Brně, Eliška Machačová natočila svůj první videoklip k písničce Déšť, který je velmi tématický k letošnímu počasí. Herečka, která účinkovala v několika muzikálech v Divadle pod Palmovkou, v divadle Broadway nebo v seriálu Gympl, natočila videoklip se svou kapelou ve svém rodném Opočně v Orlických horách. O režii a scénář se postaral ředitel divadla Kodym v Opočně, Josef Machač.

Eliško jak ses dostala od účinkování v muzikálech ke zpívání s kapelou?

Od malinka jsem tíhla hlavně k hudbě a zpěvu a měla jsem jasno, že to je ten směr, kterým se mám dát. Jelikož jsem vyrůstala v hereckém prostředí, protože tatínek hrával v ochotnickém divadle, hodně jsem se motala kolem divadla a připadalo mi spojení herectví a hudby na jevišti to nejlepší. Proto jsem tedy odešla studovat do Prahy na konzervatoř muzikál. Postupem času se ale člověk vrátí stejně k tomu od čeho vzešel a začala jsem se v poslední době trochu víc věnovat solovému vystupování zejména s kapelou a strašně mě to nadchlo. Ovšem od muzikálu a herectví jsem určitě neupustila, protože je to druhá část mého já a zároveň z toho čerpám a snažím se to zúročit i ve svých písních. Jsem vděčná, že můžu skloubit tyhle dvě věci dohromady a dělat je zároveň.

S kapelou fungujete už necelý rok, zároveň jste už stihli hostovat známým kapelám jako jsou Buty nebo slovenská kapela No name, jak na to vzpomínáš?

Hostování v kapele Buty byl náš odrazový můstek vůbec a celkově úplně první koncert s kapelou. Tím pádem na něj strašně ráda vzpomínám i když jsme byli všichni strašně nervozní, protože to pro nás byla čest hrát před takovými velikány. To samé platilo před kapelou No Name, kde jsme měli před vystoupením potíže s technikou, takže jsme si do poslední chvíle nebyli jisti, jestli koncert vůbec odehrajeme. Nakonec vše dopadlo skvěle a publikum nás uvítalo nad naše očekávání. Jsou to neopakovatelné zážitky a všichni na ně rádi vzpomínáme.

Jaké zážitky si vybavuješ z natáčení vašeho nového videoklipu k písničce Déšť?

Natáčení,ač se třeba na první pohled nezdá bylo docela náročné zejména v tom, že jsme ho natáčeli v období, kdy bylo sucho a nesmělo se plýtvat vodou, tím pádem hasiči, kteří měli zajišťvoat technickou část, nebyli oprávněni a protože čas nás tlačil a tanečníci ani choreografka byli časově vytížení, neměli jsme šanci, natočit klip v jiném časovém rozmezí. Bylo to tedy dost náročné, protože se prakticky hodně věcí točilo na první dobrou.

Kdo píše hudbu a texty ve tvé kapele ?

O hudbu v kapele se stará kytarista Adam Malík, který se podílí také na některých textech. Dvorní textařkou je pak Gabriela Chudašová.

Na JAMU studuješ muzikálové herectví, co tě baví ze všech složek tzn. zpěv, tanec a herectví nejvíce?

Nejde přesně určit, co mě baví stoprocentně nejvíce. Já mám pořád na prvním žebříčku zpěv a herectví, tanec je pak trošku pod tím, ale všechny tři obory zvlášť jsou něčím ojedinělé a mají své kouzlo. V muzikálu je pak výhoda ta, že všechny tři složky se dají spojit.

Co děláš ve svém volném čase?

Svůj volný čas trávím ráda s rodinou a malou sestřičkou. Také relaxuji v lese v přírodě, kde čerpám energii. Miluju jízdu na koni nebo běh.

http://eli­machacova.webnode.cz/

http://www.adammalik.cz/

„Hudba je pro mně jedna, hudební styly neřeším“ říká kytarista slovenské zpěvačky Kristíny Adam Malík

Pětadvacetiletý kytarista Adam Malík se v současné době věnuje nejvíce své autorské kapele zpěvačky Elly, úspěšné revivalové kapele AC/CZ, nově vzniklému projektu s názvem Barock a také působením v kapele slovenské hvězdy Kristíny.

1. Adame, tvých aktivit je opravdu mnoho, co je u tebe v současné době nejvíce aktuální?

Se svou kapelou zpěvačky Elly jsme nedávno vypustili do světa první oficiální klip na písničku Déšť a máme za sebou několik letních koncertů a necelý rok fungování kapely. Je pro mne důležité se stále více věnovat své autorské hudbě, takže ke svým ostatním aktivitám pracuji na tom aby se kapela ubírala tím správným směrem, s těmi správnými lidmi. Nově vzniklým projektem s názvem Barock jsem spojil rockovou a klasickou hudbu a máme naplánované zajímavé koncerty s brněnským špičkovým souborem Musica Boemi a především koncertním mistrem Brněnské filharmonie Pavlem Walingerem. O tento celý projekt se stará agentura, která mě zastupuje

Globart s.r.o.

2. Představ nám svou novou kapelu se zpěvačkou Ellou. Co bys nám o ní řekl?

Nejedná se už o tak nový projekt, máme za chvíli přibližně rok působení. Zpěvačka Ella, Eliška Machačová je skvělá nejen zpěvačka, ale i muzikálová herečka. Spolupráce s ní je pro mně jedna velká a pozitivní radost. Je to týmový člověk pro určité věci a sólista pro jiné důležité věci a tato kombinace obou aspektů je pro mně velmi inspirativní a pro ostatní taky. Písničky, které skládám jsou víceméně odrazem mých pocitů a mého vkusu na popovou a rockovou hudbu. Nedá se přesně říct jaký žánr hrajeme, to je dnes už přežitek rozlišovat. Hudba je pro mně jedna a hudební styly neřeším. Mám v kapele také výborné muzikanty, kteří se mnou hrají i v jiných projektech a u kterých vím, že mé představě budou nejlépe rozumět.

3. Ve své další kapele AC/CZ máš stejného bubeníka a dalšího člena jako u Elly? Jak dnes kapela funguje? Tuším, že hrajete již pátým rokem?

Ano už přes rok s námi hraje vynikající bubeník Matěj Lienert, což je teprve dvaadvacetiletý bubeník a můžu říct, že s lepším snad ani hrát nechci. V AC/CZ hraje dokonale a i v ostatních projektech u Elly a v projektu Barock je s ním spokojenost maximální. Náš basista Jakub Říčan hraje u Elly druhou kytaru a oba kluci jsou především skvělí lidé, takže je radost s nimi spolupracovat. Myslím, že kapela AC/CZ funguje stále stejně dobře, pravidelně odehrajeme ročně kolem 50 koncertů, což je tak akorát pro mé další aktivity. Je pravda, že často speciálně tento rok jsem musel kvůli koncertům s Kristínou vyřešit záskok za sebe, takže pokud jste viděli kapelu hrát bez mně, pravděpodobně jsem se nevyhodil, ale měl jsem hraní s Kristínou :­) Samozřejmě dělám kapele stále management a musím říct, že poptávka je a dobrých koncertů taky.

4. Už dva roky hraješ se zpěvačkou Kristínou, jak bys popsal aktuální situaci?

S Kristínou je spolupráce skvělá. Výborný tým lidí, se kterýma si dobře rozumíme hudebně i lidsky. Koncertů je hodně a atmosféra na každém z nich neskutečná a energická. Myslím, že je třeba vidět koncert Kristíny naživo, než jen poslouchat rádiové hity, které jsou také dobře zaranžované, ale najdou se ještě stále lidi, kteří mají Kristínu spojenou pouze s písničkou Horehronie a myslím, že na koncertech dáváme všichni ještě i jiné a větší emoce. Po minulém vyprodaném turné chystáme na podzim další, které bude mít vrchol v pražské Lucerně ve velkém sále s hostem Vašo Patejdlem. Moc se těšíme a uvidíme jaké budou ohlasy.

5. Teď taková ta běžná otázka, máš čas ještě cvičit a věnovat se svému vývoji?

Určitě cvičím stále, bez toho bych si mou práci nedovedl představit. I když je člověk na nějaké úrovni, pořád je třeba se udržovat a nejlépe jít stále dopředu. Během roku odehraji přes 100 koncertů, což je docela náročné časově hlavně co se týče cestování, to mi zabírá asi nejvíce času. Auto je můj druhý domov a i tam nacházím inspiraci pro své skladby. Necvičím tedy každý den, ale před nějakým projektem například turné s americkou kapelou Againts the wall, která měla v ČR zastávku v únoru, jsem musel během 3 týdnů nacvičit velmi náročných asi 12 skladeb. Ty 3 týdny jsem cvičil vkuse. Jinak můj vývoj jde dopředu určitě nejen cvičením, ale hlavně zkušenostma, za které jsem rád a ke kterým jsem dostal příležitost.

6. Jak vzpomínáš na své studia jak na konzervatoři v Ostravě tak JAMU v Brně?

Byly to moc hezká léta a měl jsem štěstí na skvělé učitele. Na konzervatoři v Ostravě mě učil vynikající kytarista Ondřej Gillig a na JAMU v Brně jsem studoval klarinet, který jsem dělal paralelně s kytarou už od mala. Na své profesory Igora Františáka, Milana Poláka a Víta Spilku nemůžu zapomenout a jsme stále v kontaktu. Každý mě naučil hudebních i technických věcí dostatek, abych se pak v budoucnu mohl vydat svým směrem, což jsem udělal. V podstatě jsem vyzkoušel dá se říct všechny možnosti uplatnění, jak hraní ve filharmonii v Olomouci asi 4 měsíce, tak učení kytary na ZUŠ v Ostravě a v Praze. Postupem času jsem ale stále více tíhnul k určité volnosti a svobodě, kterou mi koncertování dalo. Dnes tedy učím pár svých soukromých žáků a jinak se věnuji hraní a skládání.

7. Ještě nám na závěr řekni, čemu se věnuješ ve svém volném čase?

Volný čas mám v podstatě pořád, organizuju si práci sám, ale když už chci dělat něco jiného mimo hudbu tak si jdu nejčastěji zaběhat, což je pro mě největší relax a nabití energie. Rád také trávím čas se svou přítelkyní a rodinou.

www.adammalik.cz

 

Označeno pod: , ,

Back to top