Hitmaker Karel Vágner se jako kapitán se synem a manželkou vydali po stopách otce námořníka !

Hitmaker Karel Vágner se jako kapitán se synem a manželkou vydali po stopách otce námořníka  !

Mnohé české osobností jezdí na dovolenou k moři, kde se „plácnou“ na pláž a hodiny se opékají na slunci a mezitím skočí do vln a zase se vrátí na lehátko nebo na deku. Ne však rodina hitmakera Karla Vágnera. On, jeho syn, zpěvák a herec Josef Vágner a maminka Katina se vydali do Chorvatska na dobrodružnou výpravu. A sice po stopách svého otce, námořníka a dobrodruha a válečného hrdiny Josefa Vágnera (1895-1975), po kterém se dokonce jmenuje i jedna z pražských ulic. Byl dokonce velkým muzikantem a ve Kbelích založil symfonický orchestr.

 

Karlu Vágnerovi, který stojí za desítkami hitů, mezi niž pochopitelně patří Holky z naší školy, Hej mistře basů či v poslední době melodie ke komediím Babovřesky a podobně, se tak splnil sen.

 

„K Vánocům jsme tátovi dali dárek v podobě dobrodružné výpravné cesty – po stopách jeho otce, mého dědy Josefa, který se jako námořník a dobrodruh plavil na válečních lodích v Boce Kotorské u Černé Hory. Byl to válečný hrdina a ve Kbelích se po něm dokonce jmenuje jedna ulice – Vágnerova. Musím říct, že táta měl z toho dárku velkou radost, a teď si to užíváme společně naplno,“ říká muzikálový herec a zpěvák Pepa Vágner, který sám má kapitánské zkoušky, je na moři jako doma a v Chorvatsku je letos už podruhé. Poprvé se zúčastnil jachtových závodů.

 

„Nás nebaví si takzvaně „válet šunky“, někde se vystavit na hodiny na slunce. Zkrátka chceme něco vidět, poznat a rozhodli jsme se ještě s naším rodinným kamarádem, že se vydáme po stopách dědy dobrodruha. Je to super a i táta si to jako kapitál lodi za kormidlem užívá. Přeci jen něco z toho dědy podědil,“ říká s úsměvem jeho syn Pepa Vágner.

 

Slunce, moře, skvělý čistý vzduch, ryby, nádherná místa, zátoky, to vše si Vágnerovi v Chorvatsku užívají. Hlavně Pepova maminka a Karlova manželka Katina, která je v této zemi poprvé. „Je nadšená, líbí se jí to a vzala to jako dobrodružnou dovolenou,“ dodal Vágner junior, který tak nabírá sil na další sezónu muzikálů, koncertů a vystoupení.

 

Během léta se k moři vydá ještě jednou a sice i se svou přítelkyní Marlen. „Pojedeme do Řecka, máme tam domek, je to stranou od turistických cílů, je tam klid. No prostě božsky. Takže se taky těším. A ani tam si nebudu „válet šunky“ jen tak, ale vezmeme auto a vyrazíme po okolí. Koupačka a opalovačka samozřejmě bude, ale něco zažít, vidět, to je pro mě ta správná dovolená,“ dodává Pepa Vágner.

Označeno pod: ,

Back to top