Jaro v divadle Spejbla a Hurvínka .

Jaro v divadle Spejbla a Hurvínka: Oblíbená představení, bohaté doprovodné akce, ale také program pro seniory, nevidomé a neslyšící.

Nejslavnější česká loutková scéna připravuje také divácký Klub Hurvajz

P

Divadlo Spejbla a Hurvínka připravilo na jarní měsíce pro své diváky nejen oblíbená tradiční představení, ale také sobotní program pro seniory nebo speciální představení pro neslyšící a nevidomé. Vedle toho se chystá již osmý ročník kurzu loutkového divadla pro děti, dále zážitkové workshopy pro školy a školky a v neposlední řadě představí zbrusu nový divácký Klub Hurvajz.

V měsíci dubnu nabídne Divadlo Spejbla a Hurvínka v rámci svého programu reprízy tří oblíbených her pro děti. Konkrétně půjde o tituly – Jak s Máničkou šili všichni čerti, Hurvínkovo přání a Pohádky pro Hurvínka. Pro dospělé budou v dubnu na programu představení Spejbl versus Drákula a Spejbl a město hříchů. Ve spolupráci s Nadačním fondem pomoci Karla Janečka divadlo uvede již podeváté speciální představení pro neslyšící a nevidomé diváky. „Jsme velmi vděční, že můžeme společně již šest let připravovat představení pro neslyšící a nevidomé děti. Letos uvedeme již deváté představení. Za to patří Nadačnímu fondu pomoci Karla Janečka velký dík,“ říká Denisa Kirschnerová, ředitelka Divadla Spejbla a Hurvínka.

Za podpory Nadačního fondu pomoci Karla Janečka připravuje Divadlo Spejbla a Hurvínka také představení pro seniory. Jedná se vždy o hru z repertoáru pro dospělé, která se uvádí v odpoledních hodinách. V tuto chvíli má divadlo naplánované dubnové představení a již nyní připravujeme podzimní termíny. „Další představení pro seniory plánujeme za neocenitelné podpory Nadačního fondu pomoci Karla Janečka na podzim tohoto roku. Prosíme tedy naše diváky, aby sledovali program divadla na našich internetových stránkách,“ říká Denisa Kirschnerová.

Kromě divadelních představení však Divadlo Spejbla a Hurvínka nabídne v následujících měsících také bohatý výběr doprovodných akcí. Mezi nimi bude již osmý ročník kurzu loutkového divadla pro děti. Ten si vytyčuje za cíl podrobněji seznámit děti s principy loutkového divadla, a to především z pohledu tvůrce. Pozornost dětí je zaměřována na loutku, coby svébytný, plnohodnotný prostředek komunikace s divákem. „Vzhledem k tradici našeho divadla klademe důraz především na marionetu. Dětem by měl tento kurz zprostředkovat setkání s různými uměleckými složkami, které jsou součástí procesu vytváření loutkového představení,“ říká ke kurzu loutkového divadla pro děti ředitelka Divadla Spejbla a Hurvínka Denisa Kirschnerová. Roční kurz vyvrcholí premiérou představení, které připraví děti pro své rodiče. Podrobnosti k chystanému kurzu se zájemci z řad široké veřejnosti dozvědí z internetových stránek divadla.

Úplnou novinkou z dílny Divadla Spejbla a Hurvínka bude divácký Klub Hurvajz. Jde o další projekt, kterým chceme naše příznivce potěšit v roce výročí 100. narozenin pana Spejbla a také 90. narozenin Máničky a Žeryka. „Koncept klubu je téměř hotov a naši diváci budou mít možnost přispět svými náměty a připomínkami k jeho finální podobě. Podrobnější Informace naleznete již brzy na našich internetových stránkách,“ říká Denisa Kirschnerová, ředitelka divadla Spejbla a Hurvínka.

Divadlo připravuje také pokračování zážitkových workshopů pro školy vedených v duchu dramatické výchovy. Workshopy navazují na vybraná představení, trvají zhruba hodinu a jsou určené jak pro děti ze základních, tak mateřských škol. Vedou je pedagogicky vzdělaní lektoři. „V rámci workshopu dostávají děti možnost dotknout se příběhu shlédnutého v rámci našeho představení z jiné perspektivy. Mohou nabídnout třeba i vlastní řešení zápletky,“ říká k workshopům Divadla Spejbla a Hurvínka Denisa Kirschnerová, ředitelka divadla.„První jarní workshopy se setkaly s výbornou odezvou, proto připravujeme další na podzimní měsíce nové divadelní sezóny. Také vyzýváme zájemce o dlouhodobou lektorskou spolupráci, aby neváhali a ozvali se nám“ doplňuje Denisa Kirschnerová.

Darina Miklovičová

e-mail: darina.miklovicova@gmail.com,

Děkujeme za podporu našemu zřizovateli – Magistrátu hl. m. Prahy

Divadlo Spejbla a HurvínkaDejvická 38, Praha 6, 160 00

sekretariat@spejbl-hurvinek.cz / dsh@volny.cz /

www.spejbl-hurvinek.cz / www.facebook.com/DivadloSH / www.instagram.com/divadlosh / twitter.com/HurvinekSpejbl

Duben 2019

Miki Kirschner/Robin Král/ Jiří Škorpík

Jak s Máničkou šili všichni čerti

„To je k uzoufání, nosit stále ty samé, staré a nemoderní šatičky,“ vzdychá Mánička a smutně si prohlíží své spolužačky, pyšnící se  modely podle poslední módy. Za jejich kamarádství a za krásné šatičky by dala cokoliv. Přátelství Hurvínka, lásku bábinky a snad by se upsala i samotnému čertu. Od přání ke skutku není daleko. Pak už nezbývá než nastoupit do tramvaje a vydat se do Ďáblic. Do samého pekla, kde šijí všichni čerti…Jakou cenu bude muset Mánička za splnění svých přání zaplatit a jak to nakonec dopadne, to se dozvíte ve hře plné písniček.

So 06. 4. 2019 14,00 Jak s Máničkou šili všichni čerti

16,30 Jak s Máničkou šili všichni čerti

Ne 07. 4. 2019 10,30 Jak s Máničkou šili všichni čerti

14,00 Jak s Máničkou šili všichni čerti

Martin Klásek, Ondřej Lážnovský

Hurvínkovo přání

Být malým klukem Hurvínka nebaví! Musí poslouchat taťuldu, a když ho ještě ke všemu pokladní nepustí do kina na premiéru jeho nejoblíbenějšího filmového hrdiny, protože je ještě malý, má toho dost. Bloumá nešťastně prázdnou pasáží, když uslyší písničku starého flašinetáře. Kde se tu tak najednou vzal? Jak se ukáže, není to jen tak obyčejný flašinetář, ale kouzelný dědeček, který může Hurvínkovi splnit přání. Hurvínek nemusí dlouho přemýšlet, přeje si být VELKÝ! Jestli se mu jeho přání vyplní a v dospělém těle bude tak šťastný, jak očekával, to prozradí tato pohádka.

So 13. 4. 2019 14,00 Hurvínkovo přání

16,30 Hurvínkovo přání

Pavel Grym

Pohádky pro Hurvínka

Hurvínek s Máničkou se dostanou do světa pohádek. Na své pouti se seznámí nejen s Dlouhým, Širokým a Bystrozrakým, ale i Dědem Vševědem a dalšími pohádkovými postavičkami. A pořádně si to užijí.

So 27. 4. 2019 14,00 Pohádky pro Hurvínka

16,30 Pohádky pro Hurvínka

Ne 28. 4. 2019 10,30 Pohádky pro Hurvínka

14,00 Pohádky pro Hurvínka

Martin Klásek, Ondřej Lážnovský

Hurvínkovo přání

Být malým klukem Hurvínka nebaví! Musí poslouchat taťuldu, a když ho ještě ke všemu pokladní nepustí do kina na premiéru jeho nejoblíbenějšího filmového hrdiny, protože je ještě malý, má toho dost. Bloumá nešťastně prázdnou pasáží, když uslyší písničku starého flašinetáře. Kde se tu tak najednou vzal? Jak se ukáže, není to jen tak obyčejný flašinetář, ale kouzelný dědeček, který může Hurvínkovi splnit přání. Hurvínek nemusí dlouho přemýšlet, přeje si být VELKÝ! Jestli se mu jeho přání vyplní a v dospělém těle bude tak šťastný, jak očekával, to prozradí tato pohádka.

Ne 05. 5. 2019 10,30 Hurvínkovo přání

14,00 Hurvínkovo přání

Denisa Kirschnerová

Hurvínkova Nebesíčka

Jak se přihodilo, že se Hurvínek s Máničkou setkali se svérázným znalcem zvířat doktorem Kytlem, s jeho kocourem Petrklíčem a hubatou kavkou Francim? To vám prozradíme v našem novém představení. Hurvínek, Mánička a jejich chlupatý kamarád Žeryk se totiž ocitnou v podivuhodném domě, zvaném Nebesíčka, který se tu a tam zjevuje na Malé Straně!

V domě se nachází podivná skříň Kostitřaska, k čemu slouží, vám ale zatím neprozradíme. Jisté je, že celý pohádkový příběh začíná ve chvíli, kdy se Hurvínek rozhodne naučit Žeryka mluvit lidskou řečí!

Ne 12. 5. 2019 10,30 Hurvínkova nebesíčka

Martin Klásek, Denisa Kirschnerová

Hurvínkova cesta do Tramtárie

Kam se to ti dva zase dostali! Stačilo jen, aby se Hurvínek trochu nastydl, Mánička mu předčítala z pohádkové knížky a už to celé začalo. Ocitli se totiž v zemi plné žíznivých květin, kde vládla protivná princezna Gerbera. Ještě se ani nestačili rozkoukat a už jim uvěznila Žeryčka! Jak si s tím oba poradili, uvidíte.

So 18. 5. 2019 14,00 Hurvínkova cesta do Tramtárie

16,30 Hurvínkova cesta do Tramtárie

Miki Kirschner

Hurvínek mezi osly

Škola pro Hurvínka znamená jen velkou ztrátu času. Kéž by do ní už nikdy nemusel vkročit! Toto přání se Hurvínkovi splní, když se setká s prapodivnou osůbkou s oslíma ušima jménem Hýkálek!!! Ten ho totiž pozve do Oslova, města, o němž Hurvínek, a dokonce ani Mánička, nikdy neslyšeli. Děti si tam žijí jako v ráji! A jak by ne – nemusejí totiž chodit do školy! A tak se Hurvínek, navzdory Mániččiným protestům, vydává po boku Hýkálka do města Oslovo!! Jaké to tam doopravdy je, se spolu s Hurvínkem můžete přesvědčit i vy!

Ne 26. 5. 2019 10,30 Hurvínek mezi osly

14,00 Hurvínek mezi osly

Označeno pod:

Back to top