JSP CELOEVROPSKÁ ARPRO EXPEDICE PŘÍJÍŽDÍ DO PRAHY

JSP CELOEVROPSKÁ ARPRO EXPEDICE PŘÍJÍŽDÍ DO PRAHY, SPOLU SE SPECIÁLNÍM HOSTEM JIŘÍM JEŽKEM, PARALYMPIJSKÝM MISTREM SVĚTA V CYKLISTICE

Společnost JSP, přední evropský vývojář a výrobce inovativních, lehkých materiálů, dne 10. července uspořádal v prostorách logistického centra PointPark Prague D8 tiskovou konferenci u příležitosti své celoevropské ARPRO expedice.

Hostům byl prezentován zajímavý přehled oceněných ARPRO materiálů, doplněný o řadu videoprojekcí i živých demonstrací ukazující jedinečnou bezpečnostní úroveň poskytovaných ARPRO materiálů. Diskuze, která měla upozornit na potřebu zvýšení bezpečnosti ve sportu, se ujal zvláštní host pan Jiří Ježek, dvojitý paralympijský medailista a mistr světa v cyklistice.

Akce se konala v originálním ARPRO expedičním vozidle, které procestovalo Evropu v rámci expedice s 30-ti zastávkami v 15-ti různých zemích. Během zastávek členové týmu ARPRO představili svým zákazníkům jedinečné vlastnosti tohoto materiálu. Český paralympionik, Jiří Ježek, dorazil na akci na svém kole a vyzkoušel několik speciálních helem vyrobených právě z materiálu ARPRO. V rámci diskuze uvedl 7 výhod tohoto materiálu: je lehký, chemicky inertní, recyklovatelný, má jedinečnou konstrukční pevnost, pohlcuje energii a izoluje proti teplotě a zvuku. Ve svém projevu na konferenci Ježek řekl:

„O bezpečnost při sportu se velice zajímám, řekl bych až vášnivě, takže je mi potěšením se setkat s firmou, která se neustále zajímá vývojem materiálů, které zajišťují stále vyšší stupeň bezpečnosti, jak pro sportovce, tak pro širokou veřejnost. Musím říci, že helmu z materiálu ARPRO, kterou jsem měl možnost zkusit, mi nabídla jedinečnou úroveň bezpečnosti, byla extrémně lehká, praktická a tím pádem lze říci, že se hodí pro každého cyklistu. Je jednoduché zapomenout na to, že jí máte na hlavě.”

Během prezentace, obchodní manažer pro evropský trh pan Jiří Slezák, demonstroval řadu sportovních produktů vyrobených z ARPRO materiálu včetně lyžařských bot, dále pak ARPRO lehkou lezeckou přilbu, u které ukázal její odolnost tak, že na přilbu nechal dopadnout petangovou kouli a tím demonstroval, jak se ARPRO chová při nárazu. Také hovořil o závazku společnosti k minimalizaci dopadu na životní prostředí a celou expedici okomentoval takto: „ARPRO expedice je vlastně událost pro zákazníka: evropské turné s cílem komunikovat s ARPRO zákazníky a ARPRO uživateli. Výhody a možnosti využití tohoto jedinečného materiálu jsou tak neuvěřitelné, že je opravdu musíte vidět na vlastní oči!” Jedná se již o sedmý ročník evropské ARPRO akce, kterou společnost JSP uspořádala. Od roku 2008 do 2013 akce nesla název „ARPRO Dobrodružství“, ale tento rok s jejím speciálním expedičním vozidlem akce dostala název ARPRO Expedice. Akce je zároveň zaměřena více, než kdy předtím, na zasažení širší části veřejnosti. Pro více informací o společnosti JSP a ARPRO materiálech, prosím, navštivte

JSP a ARPRO®:

Společnost JSP zaujímá přední světové postavení ve výrobě a vývoji materiálu ARPRO® a jeho četných aplikací. ARPRO® je nepostradatelným materiálem automobilového, obalového a spotřebního průmyslu. Všeobecně přispívá k energetické úspornosti (snižuje hmotnost) a tlumí energii při nárazech. Globální dodavatel JSP pomáhá zákazníkům zvyšovat ziskovost prostřednictvím inovativního použití materiálu ARPRO®. Akcie společnosti jsou kótovány na tokijské burze.

ARPRO® A CLOSCA® DÁVAJÍ SBOHEM NEVZHLEDNÝM CYKLISTICKÝM PŘILBÁM Chcete-li vyrazit do města na kole, už si nemusíte vybírat mezi bezpečností a elegancí. CLOSCA uvádí na trh novou řadu přileb, které jsou díky technologii ARPRO lehké a kompaktní.

Tyto inovativní přilby se vyznačují unikátním skládacím systémem, který cyklistům usnadňuje život ve městě a řeší za ně otázku potřeby uskladnění, v případě že přilba již není zapotřebí. Materiál ARPRO umožňuje konstrukci, která po složení snižuje výšku přilby o více než 50 procent.

Kromě toho si cyklisté mohou začít chystat oblečení na Bike Week 2014*, protože CLOSCA nabízí široký výběr vyměnitelných textilních potahů, které se hodí ke každému stylu, jako např. károvaná látka, denim, vlna či imitace srsti.

ARPRO je důmyslný materiál, který opakovaně odolává nárazům, a poskytuje tak uživateli optimální ochranu při jízdě. Je to nepostradatelný produkt automobilového, obalového a spotřebního průmyslu. Je lehký, účinně absorbuje energii a hodí se pro strukturální aplikace. Poskytuje tak vysokou environmentální a ekonomickou hodnotu.

Oddělení výzkumu a vývoje společnosti Closca uplynulé dva roky intenzivně spolupracovalo s dodavateli a experty z Institutu biomechaniky ve Valencii, kteří doporučili využití technologie ARPRO namísto tradičního akrylonitrilbutadienstyrenu (ABS). Přilba tak získala vyšší elasticitu, lépe pohlcuje nárazovou energii při nižších rychlostech a nepotřebuje typickou tuhou skořepinu.

Přilby CLOSCA zaznamenaly za první tři měsíce na trhu ohromný nárůst prodeje. V několika provedeních budou předvedeny na různých veletrzích včetně veletrhu Eurobike, který se koná ve dnech 27. až 30. srpna v Německu.

Josele Artal ze společnosti CLOSCA říká: „Naše přilba přináší revoluční koncepci ochrany cyklistů v městském provozu. Je to vysoce funkční a zároveň mobilní řešení, které cyklistům usnadňuje rozhodnutí používat při jízdě na kole přilbu. Nyní se chystáme rozšířit spolupráci s oděvními značkami, módními návrháři a společnostmi, které propagují iniciativu „do práce na kole“ a v brzké době na trh uvedeme několik zakázkových provedení.“

Paul Compton, prezident a CEO společnosti JSP pro Evropu, Blízký východ a Afriku, říká: „Je skvělé, že materiál ARPRO nachází využití v oblastech, které jsou prospěšné v širších souvislostech. Například cyklistika ve městě hraje klíčovou úlohu při zlepšování životního prostředí, protože přispívá k omezení znečištění a hluku. Díky všestrannému využití nachází uplatnění v projektech, které mění náš život.“

*Bike Week se koná od 14. června do soboty 22. června. Více informací naleznete na stránkách www.bikeweek.org.uk

Bližší informace o přilbách CLOSCA s možností přímého nákupu naleznete na webových stránkách www.closca.co. Ukázku využití naleznete na adrese www.vimeo.com/61872165.

Více informací o materiálu ARPRO naleznete na webových stránkách www.arpro.com.

Celosvětové bezpečnostní řešení pro Subaru WRC

ARPRO® pomáhá světovému šampionátu WRC splnit nové bezpečnostní předpisy FIA

Subaru Tecnica International (STI) a další týmy WRC spoléhají na ochranu před nárazem materiálu ARPRO, která splňuje nové bezpečnostní předpisy FIA pro sezónu 2011 světového šampionátu WRC. Inženýři STI v Asii a Evropě spolupracovali se společností JSP a využili celosvětovou odbornost na místní úrovni.

ARPRO splňuje veškeré naše požadavky,“ prohlašuje Takayuki Numao, inženýr pro STI. „Díky materiálu ARPRO jsme získali rychlou a odbornou radu a také řešení schválené od FIA.“

Absorbéry energie ARPRO byly od roku 2008 dodány celé řadě předních týmů WRC poté, co FIA představila systém ASIS (Advanced Side Impact System) pro světový šampionát WRC. Tento vývoj představuje význačný krok ve zlepšování bezpečnosti a byl navržen s cílem ochránit řidiče a spolujezdce před vážným zraněním v případě postranního nebo předního nárazu ve vysoké rychlosti.

V souvislosti s představením menších a kompaktních automobilů pro WRC2011 musí být tato úroveň bezpečnosti zachována. Uvedení nového systému AISS znamená, že ochranné prvky mohou být umístěny na další automobily a zvýšit tak celkovou bezpečnost ve sportu. 

ARPRO je vynikající materiál pro absorbci energie, který odolá více nárazům bez poškození,“ vysvětluje Paul Compton, prezident a CEO společnosti JSP pro Evropu, Blízký východ a Afriku. „Jeho nízká hmotnost a mimořádně vysoký poměr pevnosti k hmotnosti z něj činí ideální volbu pro všechny ochranné protinárazové komponenty v automobilech.“

ARPRO® – zdokonalení ochrany hlavy bezprostředně po nárazu (až 140 G*) o 40 procent v sérii Indycar

V motoristických sportech poskytne změna materiálu z EPS na ARPRO zvýšení ochrany hlavy před nárazem až o 40 procent .

2010 IZOD Použití ARPRO®, od společnosti JSP, v soutěžní sérii Indycar zajistí pilotům zvýšenou ochranu hlavy před nárazem. Při nárazu do hlavy přesahujícím 140 G v kolizích proti směru jízdy na závodních okruzích, jakým je Indianapolis, zajišťuje materiál předepsaný Indy Racing League (IRL) kontrolované zpoždění bezprostředně po nárazu a opakovanou absorpci energie, aby nedošlo ke zranění řidiče. Jednoduchou úpravou je dovybavení současné konstrukce Dallara, které může být provedeno automobilovými týmy.

Uvedení ARPRO v roce 2010 je výsledkem dlouhotrvajícího testovacího období, které bylo provedeno Indy Racing League, jež hledala lepší řešení než expandovaný polystyren (EPS) doposud používaný v soutěži. „Ochrana hlavy z EPS byla inkonzistentní,“ říká technický ředitel Indy Racing League Jeff Horton. “Naším cílem bylo vylepšit opěrný systém hlavy tak, aby při nárazu proti směru jízdy došlo ke snížení jeho účinků. Testy jak na lineárním impaktoru, tak i na plnoformátových saních ukázaly při použití 900g/Cu-Ft ARPRO téměř 40 procentní snížení hodnoty G.“

Hlavní výhodu v použití ARPRO je schopnost opakovaného vstřebání energie nárazu. „Náš materiál dokáže odolat několikanásobnému nárazu a zároveň udržet výbornou energetickou absorpci po dynamickém tlaku,“ dodává Paul Compton, prezident JSP a generální ředitel pro Evropu. „Toto je výhoda pro vícenásobné nárazy. Pokud ke kolizi dojde na začátku soutěžního víkendu, tým je schopen pokračovat v použití konstrukce po celý zbytek víkendu.“


* G – násobky tíhového zrychlení, ve kterých se měří zpoždění bezprostředně po nárazu

Abychom zajistili určitou cenovou relaci, komponenty (ARPRO obsahuje kevlarovou slupku) budou dostupné jen přímo prostřednictvím IRL. „Slupka je důležitá při ochraně vlastní pěny před průnikem přilby a systému HANS (ochrana hlavy a krku), což řidiči umožňuje zvládnout za pomoci bezpečnostních pásů kolizi  proti směru jízdy,“ říká Horton.

I přes značné zdokonalení bezpečnosti provádí IRL zkoumaní dalších možností ochrany hlavy. „Hledáme podobný koncept pro opěrku hlavu a obě její strany,“ dodává Horton.

Spolu s dalším testováním a designovými změnami jakou je tloušťka materiálu chce IRL dosáhnout 60 procentní snížení hodnoty G.

Série Indycar je zatím poslední motoristickou kategorií, která uznala zlepšení bezpečnosti pilotů použitím materiálu ARPRO. Ve spolupráci s výrobci komponentů jakým je Createc je použití materiálu ARPRO v náraznících, sedadlech a ve výplních ochrany před nárazem schváleno v soutěžích WRC, NASCAR a NHRA. Lehký, tepelně odolný a zcela recyklovatelný materiál, který může být zpracováván a tvarován, nabízí řešení, které může být velice jednoduše zakomponováno do stávajících závodních aut.

Materiál ARPRO® zlepšuje funkční vlastnosti lyžařských bot Salomon

Expandovaný materiál ARPRO od JSP pro speciální užití vylepšil funkční vlastnosti nové řady bot pro sjezdové lyžování – jsou díky němu lehčí a pohodlnější, mají lepší tepelně izolační vlastnosti a také lépe sedí na noze.

Výsledkem použití materiálu ARPRO v podešvi nové řady lyžařských bot Salomon X-Pro je nejen snížení hmotnosti o 15 procent, ale také zlepšení tepelně izolačních vlastností o 30 procent.

Použití podešve s materiálem ARPRO také znamená, že každou botu lze přizpůsobit velikosti a tvaru dané nohy. Díky tomu bota lépe padne a je pro uživatele pohodlnější. Také se dosáhne lepší stability a zabrání se otlačení nohy kolem kotníku.

Tento inovativní vývoj následuje po úspěšném použití materiálu ARPRO v řadě helem Salomon, kde tento materiál chrání před vícenásobnými nárazy, a tak poskytuje optimální ochranu uživatele.

Paul Compton, prezident a generální ředitel společnosti JSP pro Evropu, Blízký východ a Afriku, vysvětluje: „Lehčená lyžařská bota je v současnosti nezbytností. Díky použití materiálu ARPRO v podešvi mají lyžařské boty Salomon X-Pro oproti tradičním lyžařským botám výrazně nižší hmotnost a lepší tepelně izolační vlastnosti. Lyžařům tak nabízí lepší ovladatelnost a vyšší pohodlí. Pozitivním přínosem pro lyžaře také je, že každou botu lze individuálně přizpůsobit noze, přičemž je možné zohlednit rozdíly mezi levou a pravou nohou. Nohy lyžaře tak zůstanou v suchu, teple, pohodlí a bezpečí.“

Paul-Eric Chamay ze společnosti Salomon dodává: „Technologii ARPRO jsme nejprve používali v našich helmách – zvyšovala jejich odolnost proti nárazům a zároveň snižovala jejich hmotnost. Použití materiáluARPRO v botách je nyní pro naše zákazníky příjemné překvapení. Jedná se o skvělý materiál, který budeme v našich produktech používat i nadále. Naše produkty díky němu budou inovativní a zákazníkům poskytnou vlastnosti, které jim přinesou ještě lepší zážitek z lyžování.“

ARPRO je

 významný produkt používaný v odvětví výroby aut, obalů a spotřebního zboží. Lze jej využít pro lehčené výrobky, struktury a deformační zóny a jeho použití má ekologické a ekonomické přínosy.

Označeno pod: ,

Back to top