Kubo přichází do Čech

Publikoval Alžběta I. Voglová

Kubo přichází do Čech

Muzikál Kubo, který se úspěšně hraje na Slovensku přichází i do Čech. Jedná se v něm o příběh vesnického prosťáčka, který je manipulovaný svými rodiči, kteří se ženou za penězi. A ti jsou schopni z mamonu zapříčinit neštěstí svých dětí na úkor jejich lásky. A tak postava Paĺo si vybojuje lásku své milované Aničky a Kubo zůstává u své matky s milovanými makovými buchtami…

Na podiu se objevuje dvacetdva účínkujících. Paĺa si zahraje český muzikálový herec Robert Urban, kterého zná spíše publikum v Ostravě nebo v Brně.

Robert Urban je divadelní a filmový herec. Narodil se 30.července 1986 v Ostravě. Nyní žije v Praze. Od dětství se aktivně věnoval tanci a zpěvu. Zúčastnil se Mistrovství ČR v latinskoamerických tancích a ve stepu. Je absolvent hudebně-dramatického oboru na Janáčkově konzervatoři v Ostravě. Aktuálně ho můžeme vidět v Praze na prknech Divadla Broadway v muzikálu Trhák. Televizní diváci ho poznali jako Freddyho Valentu v seriálu První republika.

Od dubna stvární roli Paľa v muzikálu Kubo v Divadle Hybernia.

Jak moc se liší životní styl v městech, kde jste dosud působil?

Život v každém z těchto měst sebou přináší jiné příležtosti, ale také rozdíl v přístupu lidí k různým situacím. Život na severu Moravy je pozvolnější, ale o to více přímočarý. Praha je rychlá a život v ní přináší mnoho nečekaných situací.

Rozmýšlel jste se dlouho, zda se do Prahy přestěhujete natrvalo?

Vždycky jsem do hlavního města směřoval a vždy jsem v Praze chtěl žít. Na jak dlouho se usadím, ukáže ale teprve čas.

Bylo pro vás těžké přizpůsobit se pražskému životnímu stylu?

První půlrok v Praze nebyl jen o tom, zvykat si na rytmus tohoto města, ale bylo to spojeno i s velkou změnou v osobním a profesním životě. A dnes už se tady cítím čím dál tím lépe.

Máte v Praze svá místa kam rád zajdete?

Jsem okouzlen starou Prahou už dlouho, a když jsem se zrovna nedávno procházel starou Prahou po Malé Straně a po Kampě, cítil jsem, že tahle místa prostě jinde nejsou.

Do povědomí televizních diváků jste se zapsal jako Freddy Valenta v seriálu První republika. Poznávají vás lidé na ulici?

Myslím, že s tím poznáváním na ulici to zatím není tak žhavé. Lidé mají svoje starosti a většinou nepozorují herce, kteří se mihli v televizi.

V Divadle Broadway vás můžeme vidět v roli agronoma Ticháčka v muzihálu Trhák. Uplatníte zde i vaše zkušenosti ze závodního tance, jemuž jste se dříve věnoval?

Ze závodního tance úplně ne, ale je pravda, že v představení stepuju a zatancujeme si buď s Ivou Kubelkovou nebo s Betkou Stankovou. Ale jinak si i v soukromí zatancuju rád.

V čem je váš Ticháček jiný než je Ticháček Josefa Abrháma ve filmovém zpracování?

Už jenom tím, že jsem typově jiným hercem. Navíc v původní verzi pan Abrhám netancoval a nezpíval.

Jak se vám hraje a zpívá v divadle Broadway?

Diváci jsou tu velmi vděční, a umí dát najevo, když se jim představení líbí. A to je potom radost

hrát.

Prozraďte nám, na co se můžeme těšit v letošním roce?

Nově vystupuji v roli Gazdina roba v režii Petra Kracíka v Těšínském divadle. A pak se slovenskými kolegy budeme od dubna hrát v divadle Hybernia představení Kubo v režii Ivana Blahúta.

Jak vypadá váš všední den, když nehrajete a nic nemusíte? Máte i takové dny?

Jistěže jsou, jinak by ani život neměl smysl. V takových dnech odpočívám rád s knihou v ruce, anebo sledováním nějakého oblíbeného filmu.

A jaká jsou vaše přání do dalšího života?

Naplňuje a baví mne práce, kterou dělám, rád bych v tom pokračoval i nadále. A až nastane ten správný čas, rád bych měi i svou vlastní rodinu.

Na fotografii: Ján Jackuliak, dr. Gabriela Urbanová, Peter Brajerčík a Robert Urban

Označeno pod:

Back to top