Na závodníky na Volkswagen Maraton Praha dohlíží profesionální zdravotní zajištění .

Na závodníky na Volkswagen Maraton Praha dohlíží profesionální zdravotní zajištění

Nedělní Volkswagen Maraton Praha se i při svém 25. jubileu těší výborné zdravotnické péči. Ve spolupráci se 
Zdravotnickou záchrannou službou hl. m. Prahy bude na zdravotní stav více než 10 tisíc závodníků a tisíců diváků dohlížet specializované jednotky.

RunCzech si dobře uvědomuje, jak zásadní pro úspěšný a bezpečný průběh závodu je profesionální připravenost záchranných služeb. „Bezpečnost a zdraví každého účastníka maratonu je pro nás jasná priorita. Klademe velký důraz, abychom byli maximálně připraveni,“ ujišťuje ředitel závodu Václav Skřivánek.

Po 42,195 km dlouhé trati v centru Prahy během celého sedmihodinového závodu bude rozmístěno 35 zdravotních stanovišť se studenty středních zdravotnických škol. Ti jsou pod dohledem sedmi posádek ZZSHMP a jedné posádky Českého červeného kříže (ČČK).

V případě náhlého zdravotního kolapsu jsou všem běžcům k dispozici 4 speciální cyklohlídky, které jsou vybaveny AED batohy s defibrilátory od společnosti Cheirón. Ty jsou schopny být u zraněného do 45-60
vteřin a poskytnout mu okamžitou první pomoc. Díky GPS systému jsou propojeny s dispečinkem ZZSHMP a na místo dorazí v co nejrychlejším možném čase.

Samozřejmostí je i asistence v prostoru startu a cíle, v technickém zázemí po trase mezi nimi.

Kompletní dění monitoruje po dobu závodu tým Zdravotnické záchranné služby hl. m. Prahy ze zásahového modulu (Golem), který je současně plně vybaven pojízdnou zásahovou jednotkou. Díky celému týmu je 
běžcům i divákům k dispozici kompletní zdravotnický servis.

Všem, kteří se na tomto zajištění podílí, bychom rádi poděkovali. Jejich práce si opravdu vážíme.

Bohuslav Stehno

https://www.runczech.com

Označeno pod: ,

Back to top