Obdarujte sebe i ostatní

Obdarujte sebe i ostatní

Váháte nad letošními dárky a nevíte, čím netradičním potěšit své blízké? Zkuste se poohlédnout po produktech, které mohou potěšit vás či vaše blízké a zároveň vznikly ohleduplně k přírodě a lidem, kteří je vyrobili. Budete tak mít nejen radost z dárku, ale i dobrý pocit, že jste přispěli na dobrou věc. V některých případech totiž část kupní ceny představuje dodatečnou odměnu farmáři nebo producentovi. No a v neposlední řadě tím, že konkrétní výrobek zakoupíte zároveň zajistíte, že daný producent má odbyt zboží a tím zajištěnu obživu.

A jak takové výrobky poznáte?

Většinou na sobě mají loga mezinárodně uznávaných certifikačních organizací, které dohlížejí na to, jak byla surovina vyprodukována a garantují dodržování přísných ekologických a sociálních pravidel. Je potěšující, že v nabídce řady firem se podíl trvale udržitelných výrobků neustále zvyšuje. Například již více než 35 % káv ze sortimentu značky Tchibo nyní pochází z trvale udržitelné produkce. Firma spolupracuje se všemi organizacemi, které udělují mezinárodně uznávané certifikace ─ Rainforest Alliance Certified™, Fairtrade, UTZ Certified a Bio. Prostřednictvím řady programů se také zasazuje o zlepšování životních podmínek pěstitelů kávy a jejich rodin i zachování přírody. Dlouhodobým cílem firmy je 100% udržitelné podnikání.

Není tedy divu, že v nabídce Tchibo naleznete i ohleduplně vypěstovanou bavlnu nebo dřevo. Při koupi oblečení značky Tchibo se téměř nespletete, jelikož letos je již více než 80 % veškeré nabídky textilu a módy vyrobeno z biobavlny. Tyto výrobky jsou označeny logy nezávislých organizací Textile Exchange (Organic 100 a Organic Blended standard) a Cotton made in Africa (CmiA), což je iniciativa, jejímž cílem je zlepšovat životní podmínky drobných pěstitelů ze subsaharských států Afriky. Tchibo se letos stalo třetím největším prodejcem výrobků z biobavlny na světě. V praxi to znamená, že na výrobu oblečení a bytového textilu firma použila téměř 6 000 tun biobavlny. Také milovníci přírodních materiálů v bytě či na zahradě si přijdou na své, mohou si pořídit nábytek z tvrdého tropického a boreálního dřeva, jenž je vyroben výhradně zde dřeva s certifikací FSC®.

Kompletní nabídku kávy i každý týden nové kolekce spotřebního zboží naleznete v e-shopu www.tchibo.cz

. Všechny udržitelně vyprodukované výrobky jsou zde označeny příslušnými logy. Osobně si je také můžete prohlédnout ve třiceti osmi značkových obchodech po celé České republice. V tomto případě si nezapomeňte dát kávu na kávovém baru, je nejen výborná, ale samozřejmě i certifikovaná, a to u nás jednou z nejznámějších značek – FAIRTRADE. Příjemný zážitek!

Označeno pod: ,

Back to top