Premiéra známého muzikálu Dracula proběhne v tomto týdnu.

Leona Machálková: Na premiéru Draculy jedině s doplňky Preciosy.

Premiéra známého muzikálu Dracula proběhne v tomto týdnu, a tak zpěvačka Leona Machálková řeší, co si vezme na sebe, stejně jako to, čím šaty doplní. Náramně vhod jí tedy přišly dárky společnosti Preciosa.

Jaké si na čtvrteční premiéru Draculy vezme půvabná zpěvačka šaty, to ještě netuší. V kabelce už má ale jasno: „Okouzlila mě minikabelčička Leopard, tak jsem si ji ve společnosti Preciosa Beauty objednala. No řekněte, není překrásná?!“

Leona Machálková muzikál Dracula miluje a považuje si za čest, že v něm stále může zpívat. Role Loraine jí tak sedí, že málokomu z diváků, kteří toto představení shlédnou dojde, že je maminkou 13 letého syna. Zpěvačka ale svůj zevnějšek nenechává na osudu. „Samozřejmě, že štíhlá a ještě k tomu pevná postava u nikoho nebývá zadarmo“, usměje se nad otázkou, co pro svou figuru dělá. „Hodně sportuji, mám ráda jógu, nepřecpávám se a navíc se fakt nezastavím. Tyhle zkoušky jsou docela náročné nejen pohybově, ale také časově, takže jsem v jednom letu. Dracula ale za to stojí a moc, vážně moc se těším, až to znovu rozjedeme!

Hudební divadlo Karlín ve spolupráci s LL Production a ProVox music publishing s.r.o. uvede 28 exkluzivních představení muzikálu Karla Svobody, Zdeňka Borovce a Richarda Hese DRACULA při příležitosti 20 let od světové premiéry.

Toto uvedení je samozřejmě postaveno v první řadě na dnes již legendární hudbě a libretu, dále se producenti rozhodli co nejvíce přiblížit původnímu obsazení z Kongresového centra. Pilířem výpravy pak bude scéna Daniela Dvořáka a kostýmy Romana Šolce, které diváci znají z uvedení tohoto muzikálu v divadle Hybernia. Výprava bude rozšířena a obohacena o nové moderní prvky, jako jsou například projekce. Garancí toho, že tato muzikálová legenda spatří světlo světa v té nejlepší možné formě, je jednak producent první , legendární verze, Egon Kulhánek, ale i Oldřich Lichtenberg, který uvedl tento muzikál před lety v divadle Hybernia.

Muzikál Dracula vidělo v Paláci kultury (nyní Kongresové centrum) v letech 1995 – 1998 rekordních 1,2 milionů diváků, což je dosud nevídaný a nepřekonaný český muzikálový rekord! Následně byl uveden na Slovensku, v jihokorejském Soulu, v Polsku, Německu, Rusku, Belgii nebo v Lichtenštejnsku.

Krátce se v původním nastudování, ale v novém obsazení, vrátil do Kongresového centra v roce 2003, v novějším nastudování, z něhož nyní vycházíme, byl pak uveden v letech 2009 – 2011 v divadle Hybernia. Největší novinkou je, že muzikál Dracula nyní zazní poprvé výhradně s živým orchestrem!

Zdroj: Kloboukfilm, Ftoto: Josef Edvard Gregor

Aneta Kulhánková – redaktorka

Označeno pod: ,

Back to top