Program Spejbla a Hurvínka před divadelními prázdninami: Vyvrcholení Kurzu loutkového divadla .

Program Spejbla a Hurvínka před divadelními prázdninami: Vyvrcholení Kurzu loutkového divadla

pro děti a veletrh Makerfaire 2019

Divadelní prázdniny se nezadržitelně blíží. Ještě před jejich začátkem uvede Divadlo Spejbla a Hurvínka divadelní představení Hurvínkův popletený víkend. Kromě toho se diváci se svými oblíbenými postavičkami do konce měsíce setkají ještě na premiéře představení pro rodiče Poklady Spejblovic půdy nebo na akci plné kutilů – Makerfairu 2019

Spejbl a Hurvínek na veletrhu kutilů

Na veletrhu všech kutilů Markefaire 2019, který se uskuteční předposlední červnový víkend (22. – 23. června 2019), představí Divadlo Spejbla a Hurvínka ve svém stánku především technologicky zcela unikátní loutky, se kterými se diváci setkají v připravovaném představení pro dospělé Hotel Spejbl. To bude uvedeno u příležitosti stého výročí legendární postavy Spejbla. Makerfaire je největší světová přehlídka inovací, kreativity a důmyslnosti pro celou rodinu. Je to přátelské setkání tvořivých a zvídavých lidí, které baví zkoušet nové věci a sdílet své poznatky a zkušenosti. Makerfaire se otevírá inženýrům, řemeslníkům, umělcům, kutilům, zahradníkům i vědcům. Je to místo, kde každý může představit svůj koníček, vychytávku, hack, experiment nebo projekt. Není zaměření na konkrétní obor a jeho hlavním tématem je tvořivost. Proto si zde najdou své nejen děti, ale i rodiče či senioři, kteří hledají nejen aktivní zábavu, ale i dovednosti a nové nápady. Tento globální festival digitálního, analogového, tradičního i technického kutilství pro celou rodinu se konal poprvé v roce 2006 v San Franciscu, kde ho navšívilo přes 150 000 návštěvníku. První ročník festivalu se v Praze uskutečnil v roce 2018, představil 180 projektů a během víkendu ho shlédlo více jak 10000 nadšenců. Makerfaire zkrátka nabízí možnost nejen nahlédnout do budoucnosti, ale také se na ní podílet a Divadlo Spejbla a Hurvínka bude letos toho všeho součástí.

7. ročník Kurzu loutkového divadla právě vrcholí

Další výjimečnou akcí, kterou Divadlo Spejbla a Hurvíka do konce letošní divadelní sezony ještě uvádí, je premiéra představení pro rodiče Poklady Spejblovic půdy, které uvedou malí absolventi letošního, již sedmého Kurzu loutkového divadla pro děti. Kurz si klade za cíl podrobněji seznámit děti s principy loutkového divadla. „Vzhledem k tradici našeho divadla klademe důraz především na marionetu. Dětem by měl tento kurz zprostředkovat setkání s různými uměleckými složkami, které jsou součástí procesu vytváření loutkového představení,“ představuje Kurz loutkového divadla pro děti ředitelka Divadla Spejbla a Hurvínka Denisa Kirschnerová.

Osmý ročník Kurzu loutkového divadla pro děti bude zahájen v říjnu a právě teď přijímá nové adepty. Přihlásit se je možné na internetových stránkách Divadla Spejbla a Hurvínka www.spejbl-hurvinek.cz. Zde také zájemci naleznou všechny potřebné informace k průběhu a náplni kurzu.

Děti a všichni ostatní fanoušci Divadla Spejbla a Hurvínka se však už teď mohou těšit na podzim a nadcházející divadelní sezonu. Právě v červnu začíná Divadlo Spejbla a Hurvínka zkoušet představení na motivy legendární hry Pas na Hurvínka, která bude mít premiéru v říjnu 2019.

Program a akce Divadla Spejbla a Hurvínka červen 2019

představení pro děti a rodiče:

Ne 23.6. 2019 14.00 Hurvínkův popletený víkend

Marker Fair Prague 2019

So, Ne 22.6.- 23.6.2019 Výstaviště Praha, Holešovice

Pro více informací prosím kontaktujte:

Darina Miklovičová

PR manažerka pro externí komunikaci

e-mail: darina.miklovicova@gmail.com, mobil: 602 200 445

Děkujeme za podporu našemu zřizovateli – Magistrátu hl. m. Prahy

Divadlo Spejbla a HurvínkaDejvická 38, Praha 6, 160 00

sekretariat@spejbl-hurvinek.cz / dsh@volny.cz /

www.spejbl-hurvinek.cz / www.facebook.com/DivadloSH / www.instagram.com/divadlosh / twitter.com/HurvinekSpejbl

Označeno pod:

Back to top