Putovní výstava Kořeny osobností je v srpnu k vidění v Berouně .

Putovní výstava Kořeny osobností je v srpnu k vidění v Berouně

Putovní výstava přibližující unikátní vzdělávací projekt Botanické zahrady hl. m. Prahy nazvaný Kořeny osobností zamířila v srpnu do Berouna. K vidění je v ulici V Pražské bráně až do konce letních prázdnin. V dalších měsících panely zamíří také do Brandýsa nad Labem nebo do Kladna.  

Otevírací doba červen–srpen:   Venkovní expozice a bistro Botanická na talíři: denně včetně svátků
9.00–19.00   Skleník Fata Morgana: út–ne
9.00–19.00   Vinotéka sv. Kláry po–pá 13.00–21.00 so–ne, svátky
11.00–21.00  

Unikátní vzdělávací projekt Kořeny osobností byl
v Botanické zahradě hl. m. Prahy v Troji zahájen v roce 2009 a od té doby zde již 11 let vzniká jedinečná Stezka osobností. „Cílem tohoto projektu je atraktivním a přitom důstojným způsobem představit našim návštěvníkům přírodní bohatství spojením nejvýznamnějších osobností se vzácnými
či významnými druhy rostlin ze sbírek botanické zahrady.
V uplynulých letech se do projektu zapojili například Václav Havel, Madeleine Albrightová, Miloš Forman, Antonín Panenka, Věra Čáslavská, Manolo Blahník a mnoho dalších, kteří tak symbolicky zanechali své kořeny v botanické zahradě,
uvedl Bohumil Černý, ředitel Botanické zahrady hl. m. Prahy. Propojení inspirativních životních příběhů se zajímavostmi o skvostech rostlinné říše zaujme nejen dospělé, ale také děti. Ty na stezce naleznou i strom patřící Hurvínkovi, Krtečkovi nebo Večerníčkovi.

V roce 2019 vznikla k projektu také putovní výstava, která jej přibližuje reportážními fotografiemi z jednotlivých výsadeb. K vidění byla již na několika místech v Praze a také v Mělníce.
Až do konce letních prázdnin se za ní zájemci mohou vypravit do Berouna a od 1. září se s ní potkají v Brandýse nad Labem, dodává Bohumil Černý. Následně bude výstava putovat do Kladna a pak se vrátí do hlavního města.

Tak jako má Hollywood svůj Chodník slávy, vytváří Botanická zahrada hl. m. Prahy v Troji jedinečnou Stezku osobností. V současnosti ji tvoří více než sto vzácných dřevin a rostlin, jež zde vysadili významní představitelé českého, ale i světového kulturního, sportovního, vědeckého či politického života. Návštěvníci si ji mohou projít během návštěvy rozkvetlých expozic. K dispozici mají speciální mapu, která je k jednotlivým exemplářům navede.

Kalendář akcí Botanické zahrady hl. m. Prahy

srpen–září 2020

Jehličnany

Venkovní expozice, Fata Morgana

do 30. 8.

Projděte se zahradou po stezce, která vám představí významné exempláře sbírky jehličnanů. Severní část zahrady včetně arboreta nabídne převážně severoamerické a asijské druhy, Ornamentální zahrada přiblíží sadovnické využití jehličnanů, specifické uplatnění těchto dřevin uvidíte v Japonské zahradě. S tropickými a subtropickými druhy se seznámíte ve skleníku
Fata Morgana a v expozici Svět sukulentů. Ve vybraných částech zahrady vás čekají ukázky šišek, jehlic, ale i kmenů a jejich řezů včetně názorných kreseb. To vše doplní velkoformátové fotografie. Děti výstavou provede Čtyřlístek, spolu s ním mohou vyřešit soutěžní kvíz a získat odměnu.

Klára má svátek

12. 8., 13.00–21.00 h

Vinice sv. Kláry

Vezměte Kláru na piknik. Patronka naší vinice má svátek, přijďte s námi oslavit její velký den. Ve Vinotéce sv. Kláry si vyberete z nabídky piknikových balíčků, poradíme vám s volbou vhodného vína a půjčíme skleničky i deku. Čím si připít, je jasné – jedině vínem z naší vinice.

Den Rulandského modrého

18. 8., 13.00–21.00 h

Vinice sv. Kláry

Rulandské modré může mít mnoho podob. Na vinici sv. Kláry se mu skvěle daří a vyrábíme
z něj svěží rosé, klaret a v dobrých ročnících především červené víno s výborným potenciálem k dlouhodobému zrání. Od 14 hodin bude pro vás na terase pod ořechem přichystána volná degustace vína z této odrůdy.

Vinobraní sv. Kláry
12.–13. 9.Vinice sv. Kláry a Ornamentální zahrada

Na vinici sv. Kláry se opět uskuteční velmi oblíbené a navštěvované vinobraní. Přední vinaři nabídnou to nejlepší ze svých sklípků, dojde i na burčák a rozhodně nebude chybět víno z vinice sv. Kláry. Zveme vás k posezení, poslechu hudby a k tanci na terasu viničního domku, kde bude pro vás jako každoročně připraven bohatý doprovodný program. Pro zájemce bude také možnost navštívit expozici výroby vína s průvodcem. Více informací naleznete na našich stránkách.

Kořeny osobností

Už více než stovka osobností poctila v uplynulých jedenácti letech Botanickou zahradu
hl. m. Prahy svou návštěvou, aby podpořily projekt Kořeny osobností, v jehož rámci dochází ke spojení vzácného přírodního bohatství s těmi největšími postavami současného světa. Projekt má připomínat budoucím generacím nejen jedinečné dědictví přírody,
ale také to nejlepší, co dokázal člověk, ať již v oblasti kulturní, sportovní, či vědecké. I v roce 2020 přibývají do projektu zajímavé a významné osobnosti, které své jméno spojí s rostlinnými poklady naší botanické zahrady: cestovatelská dvojice Miroslav Zikmund a Jiří Hanzelka, judista Lukáš Krpálek a další.

Sledujte dění v botanické zahradě na sociálních sítích (Facebook a Instagram).

Novinky a další informace najdete také na
www.botanicka.cz

Pro více informací prosím kontaktujte:

Mgr. Klára Hrdá

tisková mluvčí

e-mail: klara.hrda@botanicka.cz, mobil: 731 413 517

Darina Miklovičová

PR manažerka pro externí komunikaci                                    

e-mail: darina.miklovicova@gmail.com, mobil: 602 200 445

Iva Fryčová

Označeno pod: ,

Back to top