RELIANT Group vám přináší

RELIANT Group vám přináší ...

Flexibilita. To je oč tu běží …

Zatímco většina těch nejpostiženějších firem z prvních dvou měsíců krize doufá v rychlý návrat k normálnímu stavu, ti šťastnější, pro které krize znamenala růst, se už nyní připravují na to, co bude následovat. Podle nich je to, co jsme doposud zažili, pouhým vrcholem ledovce začínající krize. Nejistota je patrná i z vyjádření předních makroekonomů: Ti nyní diskutují o tom, zda nás čeká vývoj v podobě křivky ve tvaru vcelku příznivého „V“, pesimistického „U“, nebo dokonce katastrofického „L“… Ale je vůbec možné připravit se na situaci, kterou nikdo z nás doposud nezažil? Ano i ne. Je jisté, že klíčem k přežití bude vytrvalost, technologická vybavenost, odolnost, kreativita a – flexibilita. Tedy schopnost přizpůsobit se a hledat nová řešení. To jsou schopnosti, které velké množství našich firem má. To, co ale dnes až na výjimky nemají, jsou hotové peníze. A ty jim budou vzhledem k očekávané době trvání globální krize a minimální ochotě vlády poskytovat účinnou pomoc velmi chybět. Přitom nastavení podmínek tak, aby si firmy zachovaly schopnost důsledkům nejhorší hospodářské krize za posledních minimálně sto let úspěšně čelit, je tím jediným, co může stát pro své daňové poplatníky reálně dělat. A když může, tak musí!
  
Pomocná ruka MD logistikySpolečnost MD logistika se zapojila do aktivit pomáhajících proti pandemii koronaviru. Již počátkem dubna zahájila distribuci zdravotnického materiálu ze skladů státních hmotných rezerv pro čtyřicítku pražských a středočeských nemocnic. Jednalo se především o ochranné roušky, respirátory, obleky a dezinfekce pro nemocnice, odběrová místa a laboratoře.

více
  
Krize jako katalyzátor změn v retailu i v celé ekonomice
Tomáš Prouza, prezident SOCR ČR:
Nedávno jsem hovořil o své vizi nové podoby retailu; Ten stojí na rovnováze zemědělců, potravinářů a obchodu. Manažerem celého procesu je přitom zákazník. Stát v celém procesu hraje jen vedlejší roli, jeho úlohou je vytvořit vhodné podmínky, aby celý systém mohl bez problémů fungovat.

více
  
  
Odborníci: koronavirus dopadá i na poptávku po nemovitostechNemovitostní trh pocítil první dopady celosvětové pandemie. Velmi se ale liší podle typu nemovitosti – nejvíce jsou koronavirovou krizí ovlivněny hotely a maloobchodní prostory, naopak nejméně průmyslové a logistické nemovitosti. Jak rychle se podaří vše dostat do stavu ze začátku roku bude záviset nejen na uvolňování restrikcí u nás a v zahraničí, ale i na struktuře vlastnictví příslušných nemovitostí.

více
  
Globální pandemie tak trochu jinou optikouPro většinu jsou uplynulé týdny noční můrou, pro některé obdobím bezprecedentního růstu. Pro všechny je však krize velká zkouška a výzva: Je vůbec možné se na ni připravit, včas se jí přizpůsobit a vyjít z ní vítězně? Odpovědi nám nabídli Petr Pavlík ze společnosti ALBERT ČR, Petr Bena za společnost ALZA.cz a Lukáš Havlásek z firmy Shopsys.

více
  

Označeno pod: ,

Back to top