Sázavafest 2016

M.I.N.E.

Česká premiéra bude na Sázavafestu

Marcus Meyn, zpěvák německé synthpopové legendy Camouflage, má nový hudební projekt. Poprvé s ním vystoupí v květnu v Německu, českým příznivcům jej přijede premiérově představit na letní Sázavafest. Takto o svém projektu M.I.N.E. hovoří.

Proč projekt vznikl?

Už mnoho let chci mít vedle Camouflage i sólový projekt. Existují totiž písničky, které jsem napsal, ale s Camouflage jsme je nehrávat nechtěli, nebyly pro ně typické. Nyní se kapela rozhodla, že si dá na více než rok pauzu, a já si řekl, že teď už to udělat musím. Kdybych to neudělal teď, tak nikdy. Proto jsou tu M.I.N.E.

Co znamená zkratka M.I.N.E.? Zní stejně jako vaše příjmení. Je to jediný význam?

Vždycky jsem přemýšlel o potenciálním jménu pro projekt, který jsem měl v hlavě. Většina lidí neumí správně vyslovit mé příjmení. Vyslovuje se stejně, jako anglické slovo mine. Proto mě to napadlo. Navíc to znamená moje, což je pro vlastní projekt příhodné. Jenže kapela Mine už v Německu existuje, a tak jsem do svého názvu přidal ty tečky.

Jak vzpomínáte na koncerty s Camouflage v České republice?

Samozřejmě si je pamatuji. Byly skvělé. Koncert na Sázavafestu byla velká zábava, publikum bylo fantastické. V České republice se nám vždy líbilo, rádi se tam vracíme.

Jaký je koncertní program skupiny M.I.N.E. na následující období?

První koncert budeme mít v květnu. Protože ale se dvěma členy ze tří hraji už skoro dvacet let, vím, že to bude fungovat. Bude to něco trochu jiného, protože teď budeme hrát i písně, které vznikly speciálně pro nás a tento rok. Těšíme se na to.

Co byste vzkázal fanouškům, kteří se chystají přijet na Sázavafest?

Těším se, že se tam potkáme. Jsem zvědavý, jak bude publikum reagovat na naše nové písně.

 

láká na hvězdy hudebního i divadelního nebe

Letošní Sázavafest se rozhodl udržet laťku svého loňského 15. výročí.

Představí nejen velké zahraniční hudební hvězdy, ale také to nejlepší z československé hudební scény : Chinaski, Monkey Business, Mig 21, Petr Kolář, Ewa Farna, Majk Spirit (SK), Ine Kafe (SK), Jelen, Michal Hrůza, Xindl X, Wohnout, Sto zvířat, Vladimír 518, Slza, Voxel, Sebastian, Kristina (SK), Marek Ztracený, Blue Effect, Portless Krucipüsk, Jiří Schmitzer, Petr Bende, Keks, Vlasta Horváth, Miro Šmajda (SK), Jana Koubková. chystá několik zahraničních jmen. Mezi první se řadí M.I.N.E. Tento sólový projekt

Markuse Meyna, frontmana legendární elektronické skupiny Camouflage, si odbude českou premiéru právě na Sázavafestu. Zazní jak nové elektronické pecky, tak i největší hity od skupiny Camouflage. Zpěvák Markus je ve skvělé formě a těší se na show. Další hvězdou večera se stanou němečtí Final Stair. Final Stair přitahuje celé generace svým čistým a upřímným zvukem. Svou energickou show skupina osloví každého, i toho nejnáročnějšího posluchače. Final Stair zvou své posluchače do báječného a unikátního světa, který sami vytvořili a dovolují jim svézt se na hudební vlně nepředstavitelné intenzity. kapelu Kitty in a Casket či německou zpěvačku Meg Pfeiffer. Tato sólistka, která cestuje spolu se svojí kytarou nebo v doprovodu perkusionisty, divákům předvěde směs amerického popu, country a špetky blues. V roce 2009 nahrála například novou verzi hitu Poker Face od Lady Gaga ve stylu country music. oslaví 20 let na hudební scéně. Tento talentovaný muzikant doprovázel takové interprety, jakými jsou Katapult, Ivan Mládek či Ivan Hlas. V roce 2004 se stal bubeníkem skupiny Semtex. Za dvacet let své hudební činnosti odehrál přes 1500 vystoupení, podílel se na více jak 40 albech a složil hudbu ke 2 divadelním představením.

slaví také 20 let na hudební scéně a pro Sázavafest připravuje speciální vystoupení s českou kapelou Chinaski. vystoupením Pavel Callta. Festival se tedy rozhodl dát mu letošní rok větší prostor a uvede ho hned 2x v jeden den se speciálními vystoupeními.

V letošním roce nebude Rock´n More stage a všechna pódia tedy naleznete v jednom areálu. pódií. Konkrétně Hudebního divadla Karlín. Projekt „10 let nad vodou“ přinese exkluzivní vystoupení hvězd Hudebního divadla Karlín s živým orchestrem, pěveckou company a s těmi největšími „peckami“, které bylo dosud možné slyšet i vidět jen v klasickém kamenném divadle. Bez kostýmů a šminek, bez divadelního pozlátka v cca 45 minutách Aida, Carmen, Producenti, Addams Family, Jesus Christ Superstar

Největší lákadlem bývají zahraniční hvězdy. I v tomto roce festival

Jako další zahraniční hvězdy Sázavafest uvítá rakouskou punk-rockovou Českého zastoupení se mimo zmíněné ujme Michal Šindelář, který

Mezi hlavní hvězdy se zařadí také slovenská skupina No Name. Ta letos

V loňském roce zaznamenal velký úspěch svým koncertním

Bojíte se, že nebudete stíhat přebíhat mezi jednotlivými stage? Nebojte!

Hudebních hvězd je skutečně mnoho a doplní je hvězdy divadelních

a další – průřez toho nejlepšího za posledních deset let Hudebního divadla Karlín, tedy za dobu, která uběhla od znovuotevření zrekonstruované budovy divadla, zničené povodněmi v roce 2002.

zahraje hned několik vítězných kapel. První je soutěž regionálních kapel, ze které

vzejdou 3 vítězové, kteří si zahrají ve čtvrtek v 3 úvodních hracích časech, přičemž program bude otevírat 3. místo. Druhou soutěží je pak soutěž vysokoškolských kapel

University Band Contest, ze které vzejde vítěz, který si bude moci užít nezapomenutelnou atmosféru publika, před kterým na Sázavafestu vystoupí.

Držitelé platných průkazů ISIC/ITIC/IYTC/ALIVE mohou využít slevu na vstupném, a to hned od 1. března 2016. Platí pouze při koupi vstupenek v předprodejní síti

Ticketportal.

těšit na sprchy, rozšíření a zvýšení počtu WC na více míst a nově také na občerstvení.

Rovněž přibude jejich počet. V areálu jim pak bude nabídnut rozšířený catering, u kterého dbáme především na kvalitu. interpretů a zázemí? My ale pro návštěvníky chystáme pecku hned na úvod. Celý festival ve středu totiž nezahájí nikdo jiný než skvělý zpěvák, nejen muzikálová hudební ikona, Kamil Střihavka a česká několikanásobná zlatá slavice, Lucie Bílá.

Ti pro návštěvníky chystají plnohodnotné nezkrácené koncerty, jaké zažijí jen na turné. A samozřejmě Sázavafestu! Předprodej na její samostatný koncert spouštíme 1. 3. 2016.

s krásným zámkem ve Světlé nad Sázavou. Zámek nabízí okruhy pro malé i velké a každý z návštěvníků si přijde na své. Zámek se nachází v těsné blízkosti festivalu a celý festival se odehrává v prostorách zámeckého lesoparku ve Světlé nad Sázavou.

kulturní dění v kraji a proto i letos připravujeme spousty vyžití pro nejmenší návštěvníky festivalu, formou Family Fun Zóny.

EP ENERGY TRADING, která je spolehlivým dodavatelem elektřiny a zemního plynu domácnostem, firmám i velkoodběratelům v České republice a na Slovensku.

Díky ekonomické síle tohoto vlastníka, který disponuje vlastními zdroji energie, představuje EP ENERGY TRADING pro své zákazníky stabilního partnera nabízejícího jedny z nejlepších cenových podmínek na trhu a jistotu dodržení smluvních závazků. Stejně jako Sázavafest letos oslaví 16.té narozeniny.

Sázavafest podporuje nejen divadlo, ale také soutěže. Na festivalu si

A jak je dle výše uvedeného patrno, Sázavafest podporuje studenty.

Ve stanovém městečku, které letos zvětšíme, se mohou návštěvníci opět

Zdá se Vám, že festival už nabízí více než širokou škálu kvalitních

Jakožto v předchozím ročníku Sázavafestu dále spolupracujeme

Také se snaží festival ve spolupráci s Krajem Vysočina podporovat

Do festivalu vstupuje jako „Hlavní partner festivalu“ akciová společnost

Označeno pod: ,

Back to top