Slavné maminky u ledu

Slavné maminky u ledu

Letošní zima je v plném proudu a únorové teploty mají jen zřídkakdy překročit nulu. Děti kašlou a smrkají a rodiče si lámou hlavu, jak je zabavit, aby zůstaly zdravé. Zajímavou možností je bruslení v teple, které doporučuje i několik slavných maminek, jenž se zúčastnily slavnostního otevření ledové plochy v pražském nákupním centru Europark Hostivař. Ledovou show moderoval Petr Vondráček a děti během ní soutěžily například v házení krabími sendviči.

Jáklovi sportují i před školkou

Na ledovou plochu v Europarku Štěrboholy si přišli zaskotačit také Romana a Petr Jáklovi s dcerou Elinkou. Starší Sofinka musela na poslední chvíli zůstat doma s babičkou. „Strašně se těšila na bruslení i letošního maskota Spongeboba,kterého obě holčičky milujou ale bohužel má virózu, tak musí být doma“ vysvětlila Romana. Rodinka tedy vyrazila pouze ve třech, což se poslední dobou stávalo často, ale většinou chyběl tatínek.

Petr Jákl totiž pracoval na svém novém filmu GHOUL,který bude mít premiéru dokonce i v amerických kinech. Jde o temný thriller, jehož inspirací byl mimo jiné příběh ukrajinského kanibala Andreje Čikatila. „ Nemám rád, když ve filmech zbytečně stříká krev a tak jsem se soustředil hlavně na tajemství, která tento příběh obklopují. Musím ale říct, že natáčení na místech kde žil bylo někdy i nepříjemné. “ zavzpomínal Petr na natáčení.

Vzrušení si ovšem Jáklovi užívají i v běžném životě. „Na nejrůznější nečekané sportovní disciplíny jsem s našima „čertíkama“ zvyklá. Třeba občasný sprint do školky už zvládáme na jedničku, na překážkách ale moc dobrej čas nemám. Včera ráno jsem musela při odchodu ze školky přelézat branku, protože už bylo zamknuto a zatímco Petr ji při své výšce spíš jen tak překročí, tak já na ní visela jako přimrzlá beruška,“ směje se Romana.

Maurerová mystifikuje svoje děti

Herečka Míša Maurerová je maminkou dvojčat Pepíčka a Madlenky. „Jsem ráda za každý zábavní areál a bruslení pěkně v teple pod střechou je opravdu vynikající nápad,“ pochvalovala si Míša, která ani nemusela využít místní půjčovnu bruslí, protože dětem přinesla vlastní. Je tedy vidět, že sportování má tato rodinka v krvi. Brzy jim ale vstoupí do života i trochu méně zábavné věci. „Dětem je čerstvých šest, od září půjdou do školy. Takže k narozeninám se u nás nadělovaly aktovky, penály a takové ty školní věci. Školu jsem jim vykreslila jako ráj, takže se strašně těší. Doufám, že moc brzo nepřijdou na to, že jsem to dost přibarvila…“ směje se Míša.

Kloubková povlíká polštáře do igelitu

Moderátorka Kristina Kloubková měla původně dorazit s dcerkou Jasmínkou, ale ta bohužel onemocněla. Kristina tedy přišla ledovou plochu omrknout sama. „Musím se přiznat, že zima je mé nejméně oblíbené roční období. Pokud je ale sníh, tak je to paráda. Jasminka je ze sněhu naprosto uchvácená. Bohužel byl u nas letos jen dva dny. Jezdili jsme na igelitu s polštářem a všichni jsme se nasmáli. Jinak ale varianta zimního sportu v teple, jako ledová plocha tady v Europarku, mi připadá fantastická! A navíc je tady i školička bruslení, je výborná zpráva pro nebruslaře. Jsem z toho nadšená! Jakmile se Jasmínka uzdraví, máte nás tady,“ slibuje Kristina. Jako malou ji učil bruslit tatínek, ale neobešlo se to bez malé nepříjemnosti. „Pamatuju si, že jsme byli s bráchou a tátou na stadionu a táta se mě pokoušel naučit bruslit. A mezitím přijel můj brácha, upadl a někdo mu přejel ruce bruslema. Naštěstí měl ale jen rozřízlou rukavici.“

Laurinové utekla dcera

Na možnost bruslení v teple se přišla podívat i herečka Sabina Laurinová. Bruslit by prý ráda zašla se svou mladší dcerkou Miou. Obhlédnout ovšem přišla kluziště v doprovodu té starší. Valentýnka ale pochopitelně neměla zájem prohánět se na ledě mezi mrňaty a jako správná slečna se rozběhla po obchodech vyzkoušet si, co by jí slušelo. „Teď tady byla a je zase pryč,“ rozhlížela se Sabina. A jak u nich dopadlo pololetní vysvědčení? „Valentýnka si drží vyznamenání. Navštěvuje velice náročnou školu, která ji ale naštěstí baví, takže pro ni není terorem, ale radostí. Zatím. Mia nastupuje do první třídy v září. Aktovku ještě nemá, nechali jsme to až na srpen, kdy má narozeniny, abychom ten adrenalin vystupňovali až před nástupem do školy.“

A jak je na tom herečka se zimními sporty? „Trochu jsem se díky dětem vrátila v čase a po delší pauze se začala věnovat lyžování a bruslení. Zimu a hory mám ale ráda i jen tak. Procházet se, vyčistit si hlavu dát si svařák,“ směje se stále půvabná Sabina.

Vondráček chodí po Praze v „Jégrovkách“

Moderování slavnostního otevření ledové plochy v Europarku Štěrboholy se chopil Petr Vondráček. Ke sportu měl vždy blízko a vede k němu i svou dceru Aničku. „Bruslení v nákupním centru je dobrý nápad. Zejména v době, kdy matka příroda nám odmítá poskytnout ledové plochy na rybnících. Svoji dceru také vedu ke sportu. Chodí na tenis, tančí, hraju s ní fotbal, jezdí na lyžích. Kdyby ji to ale nebavilo, může s tím kdykoliv skončit. Nehodlám Andulku do ničeho nutit,“ říká Petr a přihodil jednu bruslařskou vzpomínku ze svého mládí: „V pubertě jsme s klukama často chodili na zamrzlou hostivařskou nádrž. Na hokej a taky balit šikovné bruslařky. To potom chutná čaj s rumem dvojnásob dobře.“

Zima je ovšem nejenom sezónou bruslařskou, ale také chřipkovou. Jak bojuje moderátor se zdravotními neduhy? „Nejlepší je dobře se oblékat. Nemyslím na základě posledních módních trendů, ale hlavně teple. Vůbec se nestydím vzít si i v Praze tzv. jégrovky, česky podvlíkačky. Doby, kdy jsem s mokrou načesanou hlavou vyšel do mrazu, ty už jsou pryč. No a když už je rýma nebo kašel, je dobré jíst kiwi, cucat Hašlerky a zajít do horké páry,“ radí Petr.

Označeno pod: , ,

Back to top