Stavba roku 2019 představuje žhavé kandidáty na letošní tituly již 27. ročníkem tradičních putovních výstav .

Stavba roku 2019 představuje žhavé kandidáty na letošní tituly již 27. ročníkem tradičních putovních výstav

Výstava Stavba roku 2019 seznamuje veřejnost s letošními žhavými kandidáty na tituly na svém prvním letošním zastavení na veletrhu FOR ARCH v pražských Letňanech (17.9.2019-21.9.2019). Otevírá tak již 27. ročník těchto tradičních putovních výstav nejdéle trvající prestižní soutěžní přehlídky. Výstavy budou k vidění jak v jednotlivých regionech v České republice, tak i na Slovensku.

Celkem 17 nominací na titul Stavba roku 2019 bylo zveřejněno na slavnostním nominačním večeru v pondělí 9. září 2019 v Dopravní hale Národního technického muzea v Praze, který organizovala Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství. Zároveň zde byly vyhlášeny a předány 3 nominace na titul Zahraniční stavba roku 2019 a 3 nominace na Urbanistický projekt roku 2019.

Ocenění Známka kvality výrobek-technologie pro stavitelství a architekturu 2019 získalo 9 výrobců.

Slavnostní udílení titulů a zvláštních cen se uskuteční na galavečeru v pondělí 21. října 2019 tradičně v Betlémské kapli v Praze.

Výstavy přináší každoročně jedinečnou možnost seznámit se nejen s nominovanými, ale i s dalšími přihlášenými stavbami letošního již 27. ročníku Stavby roku 2019. Veřejnost má možnost seznámit se s přehlídkou toho nejlepšího a nejzajímavějšího co se v jednotlivých regionech ve stavebnictví a architektuře aktuálně děje, včetně ochutnávky z práce našich firem za hranicemi České republiky. Představují se zde koncepty a návrhy řešení urbanistických celků i jednotlivých jejich částí v různých částech České republiky.

Harmonogram putovních výstav Stavby roku 2019:

Praha – Letňany, 17. – 21. září 2019 – na veletrhu FOR ARCH;

Plzeň, 3. – 4. listopadu 2019 – v rámci tradiční Podzimní konference AUÚP s tématem Voda v sídle a krajině;

Olomouc, 7. – 9. listopadu 2019 – tradiční veletrh STAVOTECH;

Praha, Betlémská kaple, dne 21. října při slavnostním vyhlášení titulů Stavba roku 2019;

Praha, Galerie ABF, Václavské náměstí 31, od 1. 12. 2019 do 31. 1. 2020 – kompletní výstava, doplněná o udělené tituly a zvláštní ceny; součástí této výstavy budou i filmové spoty všech přihlášených staveb;

Bratislava, Slovensko, tradiční výstava na veletrhu CONECO;

Plasy, NTM, Centrum stavitelského dědictví, od 1. dubna 2020 – zahájení jarní sezony 2020. Všechny informace o aktuálních i dalších chystaných výstavách najdete na webu Stavby roku a na novém facebooku StavbaRoku.cz.

17 nominací na titul Stavba roku 2019: 1. AFI Karlín Butterfly, Praha 2. UPO Velké Poříčí – modernizace vzdělávacího a výcvikového střediska 4. Drn, Praha 8. Celková přestavba ÚČOV Praha na Císařském ostrově, Praha 15. Restaurace Solnice, Pivovar Solnice, České Budějovice 18. VD Šance – Převedení extrémních povodní, Staré Hamry, vodní tok Ostravice 24. Rekonstrukce arcibiskupského zámku a zahrad na hotel, Dolní Břežany 27. Mateřská škola Nová Ruda, Vratislavice nad Nisou 28. Ájurvédský pavilon, Resort Svatá Kateřina, Počátky 32. Stavba č. 8615 Kolektor Hlávkův most, Praha 38. Aparthotel Svatý Vavřinec, Pec pod Sněžkou 42. Centrála ČSOB – SHQ, Praha 44. Nízkoenergetické domy „Na Americe“, Mníšek u Liberce 45. Modernizace trati Rokycany – Plzeň 47. Rekonstrukce historické budovy Národního muzea, Praha 49. Lávka pro pěší přes řeku Otavu, Hradiště – Sv. Václav, Písek 50. Corso Pod Lipami, Řevnice

3 nominace na titul Zahraniční stavba roku 2019: 2. Obchvat města Várpalota, silnice č. 8, km 23,900 – 29,700, Maďarsko 4. OC Galéria Martin, Martin, Slovenská republika 6. Zdvihací most přes Martwu Wislu v Sobieszewie, Polsko

3 nominace na titul Urbanistický projekt roku 2019: 1. Urbanistická studie – Botič, Úsek toku Botič, protékající mezi ul. Peruckou a Kozinovým náměstím, Praha 10 6. Revitalizace území Perla 01 v Ústí nad Orlicí 7. Rozvoj brněnského výstaviště, Brno

9 udělených Známek kvality pro VÝROBEK-TECHNOLOGII pro stavitelství a architekturu 2019:

2 zlaté Známky kvality 2019: VELUX ACTIVE with NETATMO – řídící jednotka vnitřního prostředí Výrobce: Velux Česká republika s.r.o.

Baumit Klima Výrobce: BAUMIT, spol. s r.o.

5 stříbrných Známek kvality 2019: HELUZ AKU Z 17,5 Výrobce: HELUZ cihlářský průmysl v.o.s

Schiedel KombiAir Výrobce: Schiedel, s.r.o.

iRoof TONDACH – tepelně izolační systém střech Výrobce: Wienerberger s.r.o.

COLORCRETE barevný beton Výrobce: Českomoravský beton, a. s.

Elektronický stavební deník Výrobce: PBW INNOVATION s.r.o.

2 bronzové Známky kvality 2019: weberpas extraClean active – pastovitá omítka Výrobce: divize WEBER, Saint-Gobain Construction Products CZ a.s.

Dolti Collection Výrobce: Oresi s.r.o.

Hlasování veřejnosti otevřeno! Již tradičně může veřejnost www.stavbaroku.cz dát svůj hlas své favorizované stavbě v hlasování veřejnosti až do neděle 20. 10. 2019 do 12:00, kdy bude hlasování ukončeno a výsledky hlasování budou vyhlášeny na slavnostním galavečeru v pondělí 21.října 2019 v Betlémské kapli. Hlasovat veřejnost může ze všech přihlášených staveb, včetně zahraničních a urbanistických projektů. Cenu veřejnosti podpořilo Rádio Impuls, které se v letošním roce stalo hlavním rozhlasovým mediálním partnerem soutěžní přehlídky.

V přehledu nominací jsou stavby uvedené s pořadovým číslem, pod kterým jsou zveřejněné na webu Stavba roku.

Vypisovateli 27. ročníku tradiční prestižní soutěžní přehlídky jsou Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství, která je organizátorem a zakladatelem celé soutěže, Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě, Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR a Svaz podnikatelů ve stavebnictví ČR.

Soutěž tradičně získala řadu záštit významných institucí, mimo jiné i záštitu prezidenta České republiky, předsedy Senátu Parlamentu ČR, Ministerstva pro místní rozvoj, Ministerstva dopravy, Ministerstva kultury, Ministerstva životního prostředí, primátora Hlavního města Prahy, starosty Městské části Prahy 1, rektora ČVUT v Praze, Asociace krajů ČR a Svazu měst a obcí ČR, a také podporu nejrůznějších dalších odborných institucí.

Partneři Stavby roku 2019

Hlavní partneři: ČESKOMORAVSKÝ BETON a BAUMIT

Partneři: SCHUCO, ABF, a.s. – FOR ARCH, NTM a COPY GENERAL

Hlavní rozhlasový mediální partner: RÁDIO IMPULS

Hlavní mediální partneři: časopis STAVEBNICTVÍ a časopis STAVITEL

Mediální partneři: ASB, ARCHITECT+, DEVELOPMENT NEWS, STAVBAWEB, STAVBA, iMATERIÁLY, KONSTRUKCE, BETON, SILNICE+MOSTY, ESTAV.CZ, DŮM&ZAHRADA, ČESKÉSTAVBY.CZ, STŘECHY, FASÁDY, IZOLACE, REALIZACE STAVEB, EARCH., INSPIRATI, STAVEBNÍ KLUB, NOVINKY, SVT.

Soutěžní přehlídka Stavba roku 2019 děkuje všem partnerům za podporu.

Všechny přihlášené stavby na webu Stavby roku 2019 na www.stavbaroku.cz.

O Nadaci pro rozvoj architektury a stavitelství: Nadace ABF od roku 1992 organizuje soutěž STAVBA ROKU v rámci jednoho ze svých nadačních programů. Programy a činnost nadace jsou zaměřeny na podporu a rozvoj architektury a stavitelství. Nadace ABF organizuje také ZAHRANIČNÍ STAVBU ROKU, URBANISTICKÝ PROJEKT ROKU, STAVBU ROKU STŘEDOČESKÉHO KRAJE. Součástí činnosti je udělování ZNÁMKY KVALITY výrobkům a technologiím a RATING ABF.

Marie Špačková

media@abf-nadace.cz

SLEDUJTE STAVBU ROKU na www.stavbaroku.cz a na http://www.facebook.com/StavbaRoku.cz/

Označeno pod:

Back to top