Tabulka NEJOBLÍBENĚJŠÍCH REŽISÉRŮ u českých diváků!

Tabulka NEJOBLÍBENĚJŠÍCH REŽISÉRŮ u českých diváků!

http://www.fdb.cz/nejoblibenejsi/reziseri/

 

(volí si sami diváci, nikoli akademici či jiné zájmové skupiny)

¨

V první desítce oblíbenosti na FDB je režisér Zdeněk Troška, kritiky často tolik propíraný, leč mezi českými diváky je v první desítce jediný český! /vyjma Miloše Formana/

„Je to jasná odpověď na České lvy, především na ty poslední. Ať si diváci a fanouškové filmů udělají sami obrázek. 

Mě osobně to velmi potěšilo a velmi si toho vážím. Víc k tomu ale asi nemá cenu říkat,“ říká s úsměvem Zdeněk Troška, jehož Babovřesky 3 o víkendu kralovaly žebříčku sledovanosti v českých televizích (1,3 mil. diváků.)

„Nedělám filmy pro kritiky, nedělám filmy pro takzvané „kino osamělého diváka“, kam přijde deset patnáct lidí do sálu, ale dělám filmy pro lidi, pro diváky. Moje filmy neprodělávají a jsou realizovány výhradně ze soukromých finančních prostředků. Divák je tím nejlepším kritikem,“ říká Troška.

Nyní Zdeněk Troška s producentkami Danou Volákovou a Michaelou Flenerovou a svým týmem pokračuje v postprodukci vloni natočené, nové pohádkové komedie STRAŠIDLA, která bude mít premiéru 18. srpna letošního roku.

A v počítači má už další rozepsaný scénář k příběhu, tentokrát typicky pohádkovému, který by velmi rád co nejdříve realizoval.

Troškovy filmy patří v českých kinech k nejnavštěvovanějším, v českých televizích, ať už jeho komedie, či pohádky k nejsledovanějším a nejčastěji reprízovaným. Ovšem nejen v ČR, ale i na sousedním Slovensku. Tam jsou dokonce ještě častěji součástí televizního programu různých televizních stanic.

 

Označeno pod: ,

Back to top