THOMAS COOK PŘIVÁŽÍ DO SASKA 230 ODBORNÍKŮ ČESKÉHO CESTOVNÍHO RUCHU

THOMAS COOK PŘIVÁŽÍ DO SASKA 230 ODBORNÍKŮ ČESKÉHO CESTOVNÍHO RUCHU

 

 

Drážďany  – Sasko v tomto roce hostí katalogovou prezentaci cestovní kanceláře Thomas Cook Česká republika. Ve dvou listopadových dnech, 28. a 29. listopadu, se v Drážďanech setkalo na 230 cestovních agentur z České republiky, kterým byly představeny katalogové nabídky pro rok 2018. Saská centrála cestovního ruchu využila této příležitosti a představila Sasko jako atraktivní destinaci pro aktivní dovolenou, pro rodiny i milovníky měst a kultury.

 

Rostoucí poptávka českých hostů z nabídky Saska a s tím spojená informační potřeba cestovních kanceláří a agentur jsou hlavními důvody, proč společnost TMGS nabídla své partnerství pro letošní programovou prezentaci Thomas Cook, a navázala tak na rok 2016, kdy ji Sasko hostilo v hotelu IFA Schöneck Hotel & Ferienpark.

 

Česká republika je díky stále stoupajícímu počtu návštěvníků pro Sasko jedním z nejvýznamnějších zahraničních trhů. V srpnu letošního roku byl v porovnání se stejným obdobím předchozího roku dosažen nárůst o 18,3 % u příjezdu a o 19,3 % u přenocování v oblasti obchodního ubytování od deseti a více lůžek.

 

V rámci dvoudenní akce se účastníci z řad zástupců cestovních agentur a médií kromě katalogu seznámili také s regionem Drážďan, Saským Polabím a lužickým Srbskem.  Na programu byla například návštěva zámku Moritzburg a výstavy „Tři oříšky pro Popelku“, pevnosti Königstein, slavné porcelánky v Míšni, Semperovy opery a prohlídky historického centra Drážďan. Během úterního večera se také vydali na plavbu po Labi na palubě historického kolesového parníku Saské paroplavební společnosti.

 

V rámci katalogové prezentace, která probíhala v divadle Comödie v Drážďanech a v kongresovém centru Letiště Drážďany, se konal malý veletrh cestovního ruchu, během něhož se představilo na dvacet partnerů – poskytovatelů turistických služeb – kteří tak mohli prezentovat své nabídky cíleně přímo českým hostům. I samotné letiště, jež hostilo středeční část programu, nabízí komentované prohlídky s průvodcem.

 

Saská centrála cestovního ruchu bude prezentovat své nové cestovní nabídky na každoročním největším mezinárodním veletrhu cestovního ruchu v České republice, Holiday World v Praze, který se koná od 15. do 18. února 2018.

 

Thomas Cook v České republice je jednou z předních místních cestovních kanceláří. Zaměřuje se na zájezdy leteckou dopravou k moři a vlastní dopravou v létě i zimě. Německo, a zejména Sasko, jsou jednou z destinací s velkým potenciálem, jelikož jedna ze strategických priorit společnosti Thomas Cook v Čechách spočívá v podpoře a rozvoji méně známých destinací. V minulém obchodním roce vycestovalo do Německa s Thomas Cook asi 1500 návštěvníků, zejména do Saska, Bavorska a Brandenburska. Pro aktuální obchodní rok se očekává výrazný nárůst.

 

Ines Nebelung
Leiterin Presse- und Öffentlichkeitsarbeit

Tourismus Marketing Gesellschaft Sachsen mbH
Bautzner Straße 45 / 47
01099 Dresden

Tel.: +49 (0) 351 4917025
Fax: +49 (0) 351 4969306
mobil: +49 (0) 1714469930
presse.tmgs@sachsen-tour.de
www.sachsen-tourismus.de
Besuchen sie uns auch bei Facebook: www.facebook.com/SachsenTourismus

Amtsgericht Dresden HRB 17813
Geschäftsführer: Hans-Jürgen Goller
Aufsichtsratsvorsitzender: Staatssekretär Dr. Hartmut Mangold
USt-IDNr. DE203959452

 

Označeno pod: ,

Back to top