RELIANT Group vám přináší … BREXIT: Už jen 62 dní

RELIANT Group vám přináší ...

BREXIT: Už jen 62 dní

Datum 31. 12. 2020, kdy Velká Británie definitivně opustí klub, u jehož vzniku kdysi sama stála, se nezadržitelně blíží. Na tom nic nezmění ani globální pandemie, které v poslední době patří přední stránky, resp. tzv. „prime time“ většiny světových médií. Až budoucnost však ukáže, která z těchto událostí bude mít na vývoj evropského trhu a vlastně i celé evropské společnosti zásadnější vliv. Z dnešního pohledu pro nás mají COVID i BREXIT celou řadu analogií:
V obou případech jde pro všechny zúčastněné o velkou neznámou; nevíme, jak těžký bude průběh a nikdo není schopen s jistotou vyčíslit škody, které v důsledku napáchají. Stejně tak nikdo přesně neví, co je ta nejlepší strategie, kterou bychom měli společně přijmout. A konečně u BREXITU stejně jako u globální pandemie koronaviru nejsou jasné – natož pak aby byly logicky vysvětlitelné – okolnosti jejich původu. COVID i BREXIT však musíme nejdříve nějak přežít a postupně najít cestu, jak s nimi žít, nebo bojovat. Oboje je totiž něčím, co lze zařadit mezi objektivní okolnosti. Na místě je obezřetnost a snaha o maximální informovanost, nikoli panika. Svět se bude totiž nepochybně točit dál, ať souhlasíme, či nesouhlasíme, ať bojujeme, nebo se poddáme. Štěstí ale tradičně přeje připraveným. Na COVID je už snad dodavatelský řetězec po jarní zkušenosti připraven, zbývá se tedy připravit i na BREXIT. Času i informací je ovšem žalostně málo, je tedy na místě popřát mnoho štěstí – nám samotným i Britům!
  
  
Ať tvrdý nebo měkký, brexit Česko zabolí
Mezi EU a Británií vrcholí přetahování o porozvodovou obchodní dohodu. Ať už se ji vyjednat podaří nebo ne, českým vývozcům i dovozcům přibydou starosti. Při tvrdém i měkkém brexitu je od ledna zatíží povinnost předkládat celní prohlášení. Návrat britsko-unijních hranic přinese zdržení na přechodech, které prodlouží a prodraží přepravu. Ve Francii, Belgii i Nizozemsku nabírají stovky nových celníků a je nejvyšší čas, aby se připravily i české firmy.

více
  
Český vozový park je jedním z nejstarších v EU
Tuzemské firemní flotily naštěstí jeho stáří snižují
Průměrné stáří osobních automobilů na českých silnicích se podle Svazu dovozců automobilů (SDA) zvýšilo na aktuálních 15,11 roku. Na tomto vývoji se negativně projevuje i skladba dovážených ojetin, z nichž více než polovina je v provozu více než 10 let. Stáří vozového parku v Česku naopak výrazně omlazují firemní flotily, ve kterých dochází průměrně k obnově vozů každých 6 let. Podle průzkumu Arval Mobility Observatory je to i důsledkem rostoucího zájmu o financování firemním fleetů prostřednictvím operativního leasingu. 

více
  
Aktuální opatření v dopravě
Ministerstvo dopravy České republiky zpracovalo velmi přehledné shrnutí aktuálních opatření proti šíření nákazy novým typem koronaviru, které se týkají dopravy. Nová opatření vlády platná od 28. 10. 2020 i opatření dosud platná.

více
  
Das WeltAuto prodává ojeté vozy také on-line
Das WeltAuto, program prodeje kvalitních a prověřených ojetých vozů s důrazem na nejvyšší úroveň zákaznických služeb, pokračuje v prodeji i v období přísných restriktivních opatření proti šíření koronaviru. Zájemci o prověřené ojeté vozy si mohou s vybranými prodejci domluvit videoprezentaci vyhlédnutého vozu. Prodejci Das WeltAuto vyřídí po uzavření obchodu na dálku i veškeré potřebné formality a po dohodě se zákazníkem dovezou vůz na  místo, případně se s ním domluví na jiné individuální formě předání.

více
  
K žiadostiam CEMT na Veľkú Britániu
Ako nás informoval generálny riaditeľ sekcie cestnej dopravy a pozemných komunikácií Ministerstva dopravy a výstavby (MDV) SR, tak existuje stále šanca na dohodnutie pravidiel v oblasti nákladnej dopravy medzi Európskou úniou a Spojeným kráľovstvom Veľkej Británie a Severného Írska.

více
  
ŠKODA FabLab v pilotním projektu testuje a optimalizuje technologii vyhodnocování obrazu pomocí AI
ŠKODA AUTO v rámci digitalizace všech oblastí podniku stále více sází na technologie z oblasti umělé inteligence. Ve ŠKODA FabLab pracují odborníci z centrálního technického servisu automobilky v několika různých clusterech na vývoji a implementaci inovativních technologií. Jaké možnosti se zde otevírají, ukazuje technologie vyhodnocování obrazu: Technologie aktuálně pomáhá v detekci volných parkovacích míst v areálu závodu ŠKODA AUTO v Mladé Boleslavi, v budoucnu by měla sloužit i při vjezdu nákladních vozů do závodu …

více
  
Hospodářská komora obnovuje bezplatnou poradnu pro podnikatele
Vzhledem ke stále přísnějším protipandemickým opatřením vlády eviduje Hospodářská komora rostoucí zájem firem o odborné poradenství. Právě proto se svými partnery obnovila bezplatnou poradnu, díky níž mohla už během jarních měsíců zodpovědět bezmála 3 000 podnikatelských dotazů. Odpovědi budou podnikatelům zajišťovat právní experti Hospodářské komory a týmy partnerských právních kanceláří.

více
  

Označeno pod:

Back to top