100 nejvýznamnějších firem

Sdružení CZECH TOP 100 monitoruje každoročně nejen

dle jejich obratu, ale také ostatní podnikatelské subjekty, které různými způsoby pozitivně ovlivňují vývoj české ekonomiky. Vedle dnes již tradičních mimořádných cen, které vycházejí ze spolupráce se společnostmi BISNODE a TPA Horwath rozdělí Sdružení CZECH TOP 100 osm dalších prestižních ocenění.

Praha 15. června 2016 – Sdružení CZECH TOP 100 uděluje sedm prestižních ocenění společnostem CENTROPOL ENERGY, Fenix Group, FG Forrest, RAVAK, Ridera Bohemia, SILEX, SYNER a TGS. Oceněné firmy budou vyhlášeny v rámci slavnostního ceremoniálu u příležitosti vyhlašování 100 nejvýznamnějších firem ČR za rok 2015 ve Španělském sále Pražského hradu 16. června 2016.

PROFILY OCENĚNÝCH FIREM, LAUREÁTŮ PRESTIŽNÍCH CEN CZECH TOP 100

CENTROPOL ENERGY a.s.

„Za významný počin neziskového sektoru“

CENTROPOL ENERGY a.s. byl založen v roce 2002 a působí na trhu s elektřinou od počátku liberalizace v roce 2007. Je jedním z největších alternativních dodavatelů v České republice. Na trh se zemním plynem vstoupila společnost na začátku roku 2010. Zemní plyn a elektřinu dnes dodává téměř 330 tis. zákazníků. Převážnou část odběratelů, zhruba 80 procent, tvoří domácnosti. Zbylých 20 procent tvoří města a obce, organizace státní správy či malé a střední firmy. Mezi významné zákazníky CENTROPOL ENERGY patří například ministerstvo vnitra, ministerstvo spravedlnosti, více než polovina krajů a krajských měst. CENTROPOL ENERGY dodává energie také maloobchodním sítím ENAPO a Bauhaus, liberecké ZOO, Lesům ČR, řadě nemocnic a dalších firem. CENTROPOL ENERGY, a.s. je jednou ze společností patřících do skupiny CENTROPOL. Od roku 2013 se společnost dvakrát dostala do žebříčku Czech TOP 100 a stala se jednou z největších firem Ústeckého kraje. Tržby společnosti dosáhly v roce 2015 podle neauditovaných výsledků téměř osm miliard korun. Do skupiny CENTROPOL patří také první plnohodnotný virtuální mobilní operátor zaměřený na domácnosti, který spustil své služby v září 2013.

CENTROPOL ENERGY, a.s. nestaví svojí filozofii pouze na výhodných cenách, ale na kvalitním zákaznickém servisu. Svým zákazníkům nabízí řadu zajímavých bonusů. Mezi ty nejatraktivnější patří desítky minut volání zdarma u operátora Centropol. CENTROPOL ENERGY, a.s. je také díky manželům Grafovým velmi aktivní na poli společenské odpovědnosti firem. Ve spolupráci s nejstarší komunitní nadací v ČR vznikl například dobročinný fond CENTROPOL- ENERGIE POMÁHÁ, jehož prostřednictvím přispívá statisíci korun ročně na projekty spojené se zlepšováním života v Ústeckém kraji. Patří také k hlavním donátorům kulturního života v severočeské metropoli. Centropol byl hlavním partnerem několikatýdenního programu Ústecké Vánoce a organizátorem charitativních koncertů s řadou hvězd klasické i populární hudby. Aktivně podporuje také sportovní kluby a akce.

Fenix Group a.s.

„Za mimořádný environmentální počin v oblasti energetiky“

Budova nového kancelářského centra Fenix je zcela novým projektem, kde se plně elektrifikovaný dům ve standardu tzv. domu s téměř nulovou spotřebou energie stává aktivním prvkem energetické distribuční soustavy. Extrémně nízká spotřeba energie je kryta z 51% vlastní výrobou střešní FVE a vzhledem k vybavení tzv. domovní baterií o dostatečné kapacitě může objekt čerpat elektrickou energii z distribuční sítě v době jejího nadbytku. Rozšíření tohoto konceptu by znamenalo snížení nákladů spojených s provozem distribuční soustavy a otevírá cestu ke zvýšení podílu obnovitelných zdrojů v energetickém mixu ČR.

Firma Fenix Group a.s. byla založena v roce 1990. Je českým rodinným holdingem s výrobními pobočkami v 6 evropských zemích. Od roku 2010 je firma největším evropským výrobcem elektrických sálavých topných systémů a své výrobky vyváží do 65 zemí světa na 5 kontinentech.

FG Forrest a.s.

„Za dlouhodobý přínos v oblasti internetových řešení“

Zatímco běžná internetová agentura vydrží s jedním klientem průměrně tři roky, FG Forrest s většinou svých klientů spolupracuje více než 10 let. I když jde o firmy, které jsou ve svém oboru hlavními hráči a mohly by si vybírat z desítek konkurenčních agentur, zůstávají věrni Forrestům. Proč? Protože Forresti nejen garantují flexibilitu a spolehlivost, ale všechny jejich weby splňují to, co od nich klienti očekávají – přináší jim nový byznys. Cenu za dlouhodobý přínos v oblasti internetových řešení převezme předseda představenstva a většinový vlastník FG Forrest – Kamil Kožíšek, jehož hlavní zásluhou je, že firmu za 20 let její existence dovedl z garáže v Hronově na špičku českých internetových agentur.

FG Forrest je webová agentura založená v roce 1996 v České republice. Specializuje se na technicky náročná webová řešení, produkuje rozsáhlé weby, e-shopy a intranety. Řešení vynikají technologickou precizností, nejsou však technokratická. Ideálním způsobem kombinují technologie s kreativitou a smysluplným obsahem. Vlastní produkty, profesionální přístup, garance podpory 24/7 a monetizace digitálních řešení jsou důvody, proč s FG Forrest dlouhodobě spolupracuje např. Skupina ČEZ, Komerční banka, Prague Internatinal Marathon, AC Sparta Praha nebo Nakladatelství Fraus.

RAVAK a.s.

„Cena Havel, Holásek & Partners za významné zahraniční investice“

Vytváříme inspirativní koupelny promyšlené do posledního detailu. Pod značkou RAVAK dodáváme komplexní řešení moderních koupelen v podobě ucelených konceptů, dále akrylátové vany s možností osazení hydromasážními systémy na míru, sprchové kouty a dveře, umyvadla, koupelnový nábytek, vodovodní baterie a širokou škálu designových doplňků. Naše řešení čerpají z více než dvacetileté praxe, kdy jsme se stali největším českým výrobcem a držíme dominantní postavení i ve střední Evropě.

Ridera Bohemia a.s.

„Za významný přínos regionálnímu rozvoji“

Ridera Bohemia působí v rámci skupiny Ridera na území České republiky, Německa a Maďarska zejména jako významný dodavatel pevných paliv. Zaměřuje se již od roku 1991 na dodávky černého uhlí, uhlí a koksu. Své aktivity dále orientuje na produkci a těžbu kameniva, výrobu substrátů a zpracování stavebních odpadů. V každé z oblastí svého působení je Ridera Bohemia spolehlivým dodavatelem zboží a služeb jak pro velkoodběratele a klienty působící v energetice a průmyslu, tak pro maloodběratele a konečné spotřebitele.

SILEX spol. s r.o.

„Za dlouhodobé šíření dobrého jména českého podnikatelského stavu“

Firma SILEX spol. s r.o. na veřejnosti známá pod svojí vlastní obchodní značkou SCANquilt si za 25 let působení na českém a slovenském trhu vybudovala postavení významného prodejce kvalitního bytového textilu. V současné době na svých 43 prodejnách v obchodních centrech po celé republice nabízí přikrývky, polštáře, povlečení, prostěradla, ručníky, kuchyňské a dekorační doplňky. Stylové a designové kvalitní výrobky, poradenství a oblíbenost u zákazníků jsou tím, co značku SCANquilt řadí již čtvrtým rokem mezi oceněnou skupinu značek Superbrands.

SYNER spol. s r.o.

„Čtvrtstoletí úspěšného podnikání – stabilita a tradice, které zavazují“

Historie stavební společnosti SYNER se datuje od roku 1991. Značka SYNER nemá kořeny ve dřívějších státních stavebních, inženýrských nebo projekčních společnostech. Od založení na „zelené louce“ je ovládána výhradně

tuzemským kapitálem a čtvrtstoletí za ní stojí majitelé Petr Syrovátko a Ing. Jiří Urban. Postupně se SYNER vyprofiloval mezi jednu z největších tuzemských stavebních společností. Kvůli zpřehlednění vlastnické struktury a po nárůstu podnikatelských aktivit došlo k vytvoření standardního organizačního uspořádání, když byla část firmy odštěpena a vznikl mateřský S group holding, a.s., kde je SYNER stále vlajkovou lodí jeho stavební divize.

Firma si zakládá na realizačních týmech se špičkovými lidmi, kteří ke každému projektu dokáží dát vlastní know-how. SYNER jako stabilní a úspěšná společností cítí společenskou zodpovědnost a to nejen k Libereckému kraji, ke kterému ji pojí kořeny. Firma dlouhodobě vynakládá značné finanční prostředky na podporu zajímavých a potřebných sportovních i kulturních projektů, charitativní a veřejně prospěšnou činnost vykonává prostřednictvím vlastní Nadace SYNER.

Vedle stavebnictví S group holding podniká v developingu, inženýringu, správě majetku nebo sportovním managementu. Do skupiny firem holdingu patří také extraligový hokejový klub Bílí Tygři Liberec, který v letošním roce získal mistrovský titul.

TGS spol. s r.o.

„Nejlepší firma v oblasti Inovace ve strojírenství“

Z malé rodinné firmy dovážející do Čech špičkové švýcarské závitníky se TGS během téměř čtvrtstoletí své existence proměnila ve strojírenskou firmu střední velikosti. Dnes pro ni pracuje bezmála sto zaměstnanců a má několik tisíc spokojených zákazníků. V portfoliu společnosti najdete obráběcí stroje, nástroje i technologie od těch nejrenomovanějších světových výrobců. Jak generální ředitel Pavel Diviš zdůrazňuje – Čechy jsou země talentovaných lidí a řemeslo i kreativní kutilství zde má opravdu dlouhou tradici. V dnešní době služeb, dat a informačních technologií ale bohužel řemeslo ztrácí svou atraktivitu a získává punc něčeho podřadného. Přitom právě kreativní práce s materiálem bychom si měli vážit a podporovat ji. Věříme totiž, že bez celkové změny pohledu na věc se nikam neposune nejen výroba, ale celá společnost.

* * * * * *

Sdružení CZECH TOP 100

Sdružení CZECH TOP 100 vzniklo v roce 1994 s hlavním cílem pravidelně sestavovat a zveřejňovat seznam nejvýznamnějších společností v České republice a na základě porovnání vybraných ekonomických ukazatelů je seřadit do uceleného žebříčku. V současné době vyhlašuje každoročně celou řadu žebříčků – např. 100 nejvýznamnějších firem ČR, 100 obdivovaných firem ČR nebo žebříček Nejlepších výročních zpráv. Dále organizuje doprovodné programy, konference a odborná diskusní fóra. Více informací o společnosti najdete na www.czechtop100.cz.

Kontakty:

Lucie Pavlů, Ogilvy Public Relations, +420 602 302 502, lucie.pavlu@ogilvy.com

Označeno pod:

Back to top