RELIANT Group vám přináší ...

Když se dobrých zpráv nedostává …

Uběhl další týden a dobrých zpráv s blížícím se jarem ne že nepřibývá, ono je to spíš naopak …
A protože dobrých zpráv je stále míň, jak se praví v jednom klasickém filmovém díle, je třeba pro udržení naší psychické rovnováhy těm horším dávat úsměvná hesla, případně se pokusit je vidět tak nějak v lepším světle. Jen tak je možné přes vrcholící zdravotnickou krizi na Chebsku vidět například to, že právě tento region je i v tak těžké době atraktivní pro zahraniční investory. Společnost Tchibo zde navzdory pandemii aktuálně zprovoznila další významný opěrný bod své logistické infrastruktury. V těchto dnech byla také podepsána koncesionářská smlouva na realizaci PPP projektu dostavby chybějící části dálnice D4. Nikdo zatím přesně nevíme, jestli je to řešení nejlepší, ale každopádně to je lepší než nedělat nic. Leckdo s nevolí sleduje mnohakilometrové kolony kamionů na místech, ve kterých hraniční kontroly v pravém slova smyslu pamatují jen ti starší z nás. To je jistě velmi nepříjemné a limituje to výrobu i obchod napříč celou Evropou. Proč ale nevěřit, že tento problém bude snad již brzy vyřešen.

více
  
Tchibo rozšiřuje v Chebu své distribuční centrum
„Těší nás pozitivní vývoj našeho podnikání v oblasti e-commerce. V rámci restrukturalizace naší logistické sítě pokračujeme také v expanzi v Chebu. Chceme to využít především k lepšímu dosahu na rostoucí počet zákazníků, kteří mají zájem o kávu a spotřební zboží. Rádi bychom poděkovali společnosti Panattoni a všem místním úřadům a partnerům za spolupráci založenou na dobrém partnerství při předchozím a věřím i budoucím rozvoji tohoto důležitého místa v naší logistické síti,“ říká Dr. Jens Köppen, CFO a člen představenstva odpovědný za Služby a Finance ve společnosti Tchibo Německo.

více
  
V březnu začne dostavba 32 kilometrů dálnice D4
Podpisem koncesionářské smlouvy ministr dopravy Karel Havlíček potvrdil, že dostavbu 32 kilometrů a následný 25 letý provoz dálnice D4 bude mít na starosti konsorcium DIVia. Začíná tak pilotní PPP projekt, který je alternativním způsobem, jak zajistit výstavbu a dlouhodobý provoz dopravní infrastruktury, včetně jejího financování.

více
  
  
Budoucnost logistiky souvisí s rozvojem umělé inteligence a využití dat
Posledních deset let bylo pro logistický obor obdobím zavádění inovací tempem, které je dosud nejrychlejší v historii. „Využití sítí, informací o zásilkách i procesech, hledání stále efektivnějších postupů a tlak zákazníků na sdílení informací o průběhu jejich zakázek je ve srovnání v rokem 2010 na diametrálně odlišné kvalitativní i kvantitativní úrovni. Tento trend bude bezpochyby pokračovat a pravděpodobně se v příštích deseti letech bude nadále zrychlovat,“ říká ředitel obchodu a marketingu společnosti Gebrüder Weiss Jan Kodada.

více
  
Dlouhodobý hmotný majetek z pohledu daní a účetnictví od roku 2021
Novela zákona o daních z příjmů přinesla od 1. ledna 2021 změnu v definici hmotného majetku. Za samostatné hmotné movité věci je považován takový majetek, jehož vstupní cena převyšuje 80.000 Kč a jehož provozně-technická funkce je delší než jeden rok. Původní znění zákona stanovovalo hranici pro určení vstupní ceny samostatných movitých věcí nad 40.000 Kč.

více
  
Geis: Napriek všetkým obmedzeniam
to bez vodičov nejde

Spoločnosť Geis sa aj v súčasnom zložitom období snaží vytvoriť optimálne podmienky pre všetkých pracovníkov. Týka sa to najmä tých, ktorých činnosť nemožno preniesť do online sveta a vykonávať ju z domova. Jednou z týchto profesií sú vodiči kamiónov a vodiči rozvozových vozidiel.

více
  
Pěkná odměna řidičům kamionů
Německá vláda označila Česko za oblast s vysokým výskytem nebezpečných mutací koronaviru a od neděle zavedla na hranicích přísné kontroly. Dochází tak k dalšímu zpřísňování pravidel a následným problémům na hranicích. Sdružení ČESMAD BOHEMIA žádá českou vládu, aby i nadále jednala s německým protějškem o úlevě pro řidiče kamionů.

více
  
Chcete s námi spolupracovat na aktuálním zpravodajství prostřednictvím pravidelného NewsLETTERU?
Chcete jej podpořit prostřednictvím vlastní inzerce?
Kontaktujte náš tým pro sdělení aktuálních cenových podmínek.
kontaktovat
  
.
OdpovědětPřeposlat

Označeno pod:

Back to top