25 let veletrhu AMI Auto Mobil International

25 let veletrhu AMI Auto Mobil International

(09. až 17. dubna 2016)

Autosalon plný zážitků

Veletrh AMI Auto Mobil International 2016 má pro každého nabídku zážitků podle jeho gusta a staví tak zážitkový charakter této akce ještě více do popředí

Od 9. do 17. dubna připravil letošní veletrh AMI Auto Mobil International k prezentacím premiér a aktuálních modelů automobilů německých a mezinárodních výrobců navíc celou řadu akcí pro každý zájem i věk. Prohlídnout, dotknout se, otestovat – tak zní letošní heslo lipského autosalonu plného zážitků. Zážitkový charakter veletrhu AMI Auto Mobil International je posílen vybudováním nových zážitkových světů. Automobiloví fandové se tak mohou těšit na skvělou zábavu.

„Návštěvníci lipského automobilového veletrhu mohou od jeho premiéry v roce 1991 poznávat automobilový svět z bezprostřední blízkosti. Koncept úspěchu veletrhu AMI Auto Mobil International totiž vychází nejen z prohlídky vozidel, ale především též z možnosti přímého testování aktuálních modelů aut“, vysvětluje Ulrike Lange, projektová ředitelka veletrhu AMI Auto Mobil International, a doplňuje: „Zážitkový charakter veletrhu v letošním roce ještě posílíme. Díky tomu očekávají hosty kromě celé řady známých a oceňovaných vrcholných akcí během rámcového programu navíc fascinující automobilové zážitkové světy.“

Action Area“: Sekce pro musclecars, luxus a fandy motorového sportu

Čerstvou novinkou je například „Action Area“ – tam se nachází vše, co potěší srdce automobilových nadšenců. Fandové amerických musclecars, které tyto vozy nadchnou jak svým výkonem motoru nad 500 koní, tak drsným zvukem, budou v sekci „Action Area“ na tom pravém místě – stejně jako milovníci luxusních aut, která budou také součástí tohoto zážitkového světa plného akcí. Dále se zde představí různé německé závodní okruhy a vnesou do výstavních hal lipského výstaviště ducha motorového sportu.

Rámcový program s akcemi pro náštěvníky

Na dálnici, běžných silnicích nebo v městském provozu – lépe se rozsáhlý výběr aktuálních modelů od vystavovatelů letošního ročníku veletrhu AMI Auto Mobil International do detailu vyzkoušet nedá. Od kompaktních vozu přes limuzíny, až po SUV – to vše nabízejí mnozí výrobci ze své kolekce k dispozici k přímému testování. V průběhu veletrhu AMI Auto Mobil International 2014 se uskutečnilo více jak 10.000 takových zkušebních jízd. A zkušební jízdy jsou i letos centrální součástí rámcového programu lipského automobilového veletrhu. To platí i pro AMI-jízdy zohledňující úsporu pohonných hmot, které se budou konat již pojedenácté: profesionální koučové zájemcům předvedou, jak je možné při jízdě autem šetřit jak životní prostředí, tak peněženku.

Fascinující zážitky garantují i jízdy přes off-road-parkury na volné ploše: v pozici spolujezdce návštěvník zažije, jak terénní vozy a vozy typu SUV s jistotou překonávají hrbolaté tratě, schody, houpačky a další obtížné překážky.

Čistou automobilovou zábavu obstará též „Land Rover Parcour“, který již po mnoho let patří k vrcholům veletrhu AMI Auto Mobil International. Návštěvníci lipského automobilového veletrhu mohou s vozidly britské značky Land Rover jet přes dobrodružné překážky na speciálním parkuru. Doprovázet je přitom budou odborníci z Land Rover Teamu. Účastníci se navíc přímo na místě mohou přihlásit na „Land Rover Experience Tour 2017″.

Stejně působivý bude opět jistě „Honda Racing Slalom“, který i v tomto roce nabídne návštěvníkům zvláštní atrakci: dva vozy Honda Civic Type R se silou 310 koní bude možné pod vedením zkušených instruktorů řídit na kruhové dráze prošpikované pylony. Každý majitel řidičského průkazu je zván, aby předvedl své jezdecké schopnosti. Přihlášky jsou možné v Honda-Trucku před veletržní halou 4.

Protože jízda autem přináší radost jen tehdy, pokud je zároveň i bezpečně zvládnutá, je součástí automobilového veletrhu v Lipsku opět akce spolkové armády pod názvem „Akce bezpečné jízdy“. Ve dnech 11. až 14. dubna budou vojáci i civilní zaměstnanci armády na zajištěných parkurech trénovat kontrolu nad osobním vozem v kritických jízdních situacích.

Automobilová zábava i pro nejmenší návštěvníky veletrhu

Návštěvníkům ve věku od tří do dvanácti let nabízí lipský automobilový veletrh nový dětský svět „Dětský svět zážitků“. Hravou formou se nejmladší návštěvníci veletrhu lépe seznámí s tématy „Auto“ a „Mobilita“. Zkoušet si mohou svou šikovnost, sportovní výkonnost, schopnost orientace a rychlého rozhodování. Ve čtyřech tematických sekcích dětského světa – Atrakce, Životní prostředí, Rychlost a Orientace – se mladí fanoušci veletrhu AMI Auto Mobil International mohou skutečně vyřádit.

Kromě toho čeká na mladé účastníky autoškola „Hyundai-LEGOLAND-Fahrschule“, kde mladí řidiči mohou sbírat první řidičské zkušenosti při jízdě aut s elektrickým pohonem. Zároveň tak hravou formou udělají první kroky ke získání skutečného řidičského průkazu.

O veletrhu AMI Auto Mobil International

Veletrh AMI Auto Mobil International se koná od 9. do 17. dubna 2016 na novém lipském výstavišti a po celých devět dnů svého konání nenechá v klidu žádného automobilového fanouška. Nabídkové spektrum Autosalonu plného zážitků sahá od představení premiér a nejnovějších modelů německých a mezinárodních automobilových výrobců přes oblast infotainmentu a konektivity až po nabídku v segmentu náhradních dílů a příslušenství. Veletržní sekce AMI Classics přiláká nadšence v oblasti veteránů, nabídková sekce AMITEC (9. až 13. dubna 2016) zahrnuje údržbu, péči a opravy osobních a užitkových vozidel. Kromě toho přináší AMI odpovědi na otázky týkající se automobility zítřka, přičemž na vlastní kůži lze zažít témata jako automatizovaná jízda a inovativní koncepty mobility. Návštěvníci se mohou těšit na bohatý rámcový program, kterého se mohou aktivně účastnit: sem patří například AMI-lekce úsporné jízdy, zkušební jízdy v reálném silničním provozu a také offroadové parkury na volné ploše výstaviště. Se svými kongresy, konferencemi a udělováním cen je veletrh AMI místem setkání automobilového odborného světa. Pořadatelem je Leipziger Messe GmbH, ideovým garantem Svaz mezinárodních výrobců motorových vozidel (VDIK e.V.). Veletrh slaví v roce 2016 své 25-leté jubileum.

Christian Heinz

Pressesprecher AMI Auto Mobil International

 c.heinz@leipziger-messe.de

Na internetu

http://www.ami-lipsko.cz

http://www.ami-leipzig.de

http://www.leipziger-messe.de

Označeno pod: , ,

Back to top