Agentura CzechTourism podpoří Křehkou krásu 2015

Agentura CzechTourism podpoří Křehkou krásu 2015

Křehká krása ozdobí ve dnech 6. až 9. srpna 2015 výstavní areál Eurocentra v Jablonci nad Nisou. Hlavním partnerem čtvrtého ročníku reprezentativní výstavy skla a bižuterie s názvem Křehká krása 2015 je agentura CzechTourism.

Křehká krása 2015 opět představí nejkrásnější české výrobky ze skla a bižuterie. Návštěvníkům se představí 45 výrobců, kteří se na prodejních stáncích pochlubí nejnovější kolekcí. Svaz výrobců skla a bižuterie, který je organizátorem akce, připravil také rozsáhlý doprovodný program s ukázkami výroby bižuterie, možností vyzkoušet si svou šikovnost v dílnách i aktivitami pro děti.

„České sklo a bižuterie jsou ekvivalentem vysoké kvality řemeslné práce a v zahraničí plní roli vyslance dobrého jména České republiky. Jsou též součástí tradic, které jsou neodmyslitelně spjaty s Českou republikou a regionem Českolipska a Jizerských hor,“ vysvětlila důvody podpory generální ředitelka agentury CzechTourism Monika Palatková.

Právě v sídle agentury můžete již nyní zhlédnout malou ochutnávku toho, co vás česká v Jablonci nad Nisou. Mediální centrum Orbis hostí výstavu, která představuje nejen Křehkou krásu 2015, ale také módní přehlídku Made in Jablonec či produkt „Do Jablonce za sklem a bižuterií“.

Samotná Křehká krása 2015 odstartuje 6. srpna 2015 a nabídne hned několik magnetů:

.

* skleněné šaty designérky Blanky Matragi „Orchidej“. Tento unikátní exponát je výsledkem účasti designérky na XI. Mezinárodním sklářském sympoziu v Novém Boru. Bude zapůjčen ze Sklářského muzea v Novém Boru a po dobu výstavy vystaven ve vestibulu Muzea skla a bižuterie

* unikátní výstavu mladého designu „Mistr křišťálu“ , kterou se bude v areálu výstaviště prezentovat Preciosa Group

* prostorovou plastiku světoznámého výtvarníka Reného Roubíčka EXPO2 – nejnovější přírůstek Muzea skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou

* AGC Glassbus – pojízdnou vzorkovnu „Poznejte neomezené možnosti skla“

* Funkční sklářskou Floriánovu huť produkující originální výrobky

* Kreativní dílnu s odborným poradenstvím

Na letní scéně je připraven bohatý kulturní program a módní přehlídka Made in Jablonec 2015. Postaráno bude i o občerstvení v areálu výstaviště.

„Budujeme novou tradici velkých jabloneckých výstav a návštěvníkům Jablonce nad Nisou nabízíme po čtyři dny hodně zážitků v krásném výstavním areálu Eurocentra. Přejeme si, aby návštěvníci strávili příjemný den a poznali tradiční bižuterní a sklářský průmysl. Jsme potěšeni zájmem vystavovatelů a partnerů letošního ročníku výstavy – areál je zcela zaplněn,“ řekl předseda představenstva pořádajícího svazu Pavel Kopáček.

Dalším partnery jsou Ministerstvo kultury České republiky, Liberecký kraj, Statutární město Jablonec nad Nisou, Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou, Preciosa a.s., Jablonecké kulturní a informační centrum o.p.s., Eurocentrum s.r.o, Powiat Jeleniogorski , BusLine a.s. a Texo Plus s.r.o.

Kompletní program výstavy najdete na www.svsb.cz

Označeno pod: ,

Back to top