Alenka a voda živá.

Publikoval Alžběta I. Voglová .

Po dlouhé době jsme mohli potkat na veřejnosti Naďu Urbánkovou (79), slavnou zpěvačku Semaforu v 60. letech. Její dcera Jana Fabiánová (39) totiž po návratu z Kalifornie do své rodné země slaví jeden úspěch za druhým. Kromě toho, že v Česku zpívá ve dvou hudebních projektech, září také na prknech Divadla Semafor v novém muzikálu Alice, Alenka a voda živá. V minulých dnech za přítomnosti mnoha slavných osobností šoubyznysu vydala svoji prvotinu Krásně zdravá, ve které se věnuje zdravému životnímu stylu.

Zpěvačka se stejně jako její snoubenec Dino Bose veřejně hlásí k veganství a několik svých oblíbených receptů napsala i do své knihy. Především má jít ale o jakousi příručku pro ženy, které chtějí vést vyrovnaný a plnohodnotný život. „Myslím si, že české ženy by si zasloužily větší sebedůvěru a ráda bych žila ve společnosti šťastných lidí. Člověk musí ale sám v sobě štěstí budovat, a právě proto jsem napsala tuto knihu.“

Na slavnostním křtu samozřejmě nemohla chybět maminka, která si její veganskou kuchyni prý nemůže vynachválit. „Ještě na to úplně nepřišla, ale vařím jí a chutná jí to,“ řekla dcera Nadi Urbánkové na adresu svojí matky a přiznala, že se při šíření veganské osvěty občas setkává s negativními reakcemi, a někdy dokonce i s výsměchem.

„Myslím si, že negativní postoj je přirozená reakce člověka na to, co nezná. Jestliže někdo nemá ty samé informace, co já, tak chápu, že mu to může připadat jen jako módní trend a že se nechtějí nechat k ničemu nechat nutít. Já se ale stala vegankou poté, co jsem viděla záběry z jatek a velkochovů. Je za tím jen soucit, nic jiného.“ Ale neumírají květiny, obilniny a průmyslové rostliny stejně smutným způsobem? Vždyť mnoho lidí k pokojovým květinám, které si doma pěstují, i promlouvají.

Celou akci křtu knihy přišli podpořity osobnosti jako zpěvačka Andrea Kalivodová, moderátor Karel Voříšek, zpěvačka řeckého původu Martha Elefteriadu a řada dalších .

 

Označeno pod: ,

Back to top