Aplikace Moderní makléř

Aplikace Moderní makléř: Přelomová inovace společnosti M&M reality, která osvobozuje makléře nejen od papírování
PRAHA, 3. 10. 2017 – Makléři společnosti M&M reality vyřizují obchody na tabletech a stvrzují je elektronickými podpisy. Umožňuje jim to nová aplikace „Moderní makléř“, která nemá na realitním trhu konkurenci. Díky ní lze všechny úkony spojené s prodejem, pronájmem či financováním nemovitosti vyřešit z jednoho místa a během několika minut.
Žádná zdlouhavá příprava, žádné stohy papírů. Stačí zadat pár údajů do tabletu a jste dokonale připraveni na setkání s klientem. Tedy pokud pracujete pod značkou M&M reality a máte díky tomu k dispozici tablet s přelomovou aplikací Moderní makléř.
Vývoj aplikace Moderní makléř trval téměř tři roky a společnost  M&M reality holding do něho investovala 16 milionů korun. Aplikace je optimalizovaná pro tablety Stormmbook (Lenovo YogaBook) a napojena na celofiremní informační systém STORMM. „Pro elektronické podepisování dokumentů využíváme software německé společnosti Signotec, která je světových leaderem v oblasti biometrického podepisování dokumentů. Řešení této firmy využívají pro uzavírání smluv například mobilní operátoři a pojišťovny. Takto pořízený biometrický podpis má stejnou právní váhu jako běžný,
neověřený, podpis,“ vysvětluje IT ředitel společnosti  M&M reality holding Aleš Gorniak.
Aplikace obsahuje dva moduly, které korespondují s nejčastější aktivitou makléře v terénu. Těmi jsou NÁBĚR nemovitosti a PROHLÍDKA nemovitosti.
V modulu NÁBĚR makléř vyplňuje informace o nemovitosti a má také k dispozici představení širokého portfolia služeb společnosti M&M reality holding formou prezentace.  Dále může prodávajícímu zobrazit seznam potenciálních zájemců z databáze společnosti. A také stanovit reálnou prodejní cenu pomocí funkce cenová mapa, která srovnává ceny podobných prodaných a nabízených nemovitostí v okolí. Makléř tedy před náběrem nemusí tisknout seznamy poptávek a podobných nabídek z inzertních serverů, jak tomu bylo doposud zvykem. Tyto informace mu systém
sám zobrazí. Na závěr aplikace ze zadaných údajů vygeneruje náběrový list a zprostředkovatelskou smlouvu, které makléř společně s klientem stvrdí biometrickými podpisy. „Všechny tyto údaje a dokumenty jsou na závěr odeslány do celofiremního informačního systému  STORMM a nabídka je tak připravena k okamžitému exportu na realitní servery,“ přibližuje Gorniak.
Realitním makléřům tak odpadá zdlouhavá příprava i celá postprodukce, které se doposud museli po návratu z náběru nemovitosti věnovat. Jak to vypadá v praxi, si vyzkoušela například makléřka Michaela Odvárková. „Klientka měla zájem prodat velký statek po rekonstrukci. Doma jsem si náběr během několika minut připravila a zanesla do aplikace základní informace o nemovitosti. Na místě šlo díky tomu všechno velmi hladce. Paní ocenila, že znám i ty nejmenší podrobnosti o vlastnictví okolních
pozemků a ještě více cenovou mapu, na jejímž základě jsme stanovily prodejní cenu. Nemovitost jsem nafotila a zanesla do systému a klientka na tabletu nadšeně podepsala výhradní smlouvu,“ popisuje Odvárková.
Modul PROHLÍDKA umožňuje makléřům nemovitosti co možná nejlépe prezentovat potenciálním kupcům. Hravě jim ukážou na mapě občanskou vybavenost v okolí a opět podloží výši prodejní ceny relevantními informacemi z cenové mapy. Potenciál nemovitosti je navíc možné podtrhnout pomocí 3D vizualizací, což může být velmi účinným nástrojem především u objektů vyžadujících rekonstrukci. Aplikace také zájemci nabídne portfolio služeb společnosti M&M finance, mezi které
patří například zajištění financování nemovitosti s předběžnou kalkulací měsíčních splátek nebo nabídka pojištění. Podepsání protokolu o prohlídce pak opět probíhá elektronicky a makléře nečeká žádné následné papírování.
„Aplikace Moderní makléř zkracuje práci realitních makléřů z hodin na minuty. Veškeré dokumenty, od náběrového listu přes protokol o prohlídce až po smlouvy, se podepisují elektronicky. Klientům pak aplikace nabízí zcela nový rozměr profesionálních služeb. Kupujícím snadnější orientaci v nabídkách nemovitostí, hypotečních úvěrů, pojištění i dodavatelů energií. A prodávajícím jistotu, že jejich nemovitost bude nabízena za odpovídající cenu a prezentována na nejvyšší možné úrovni,“ shrnuje
oblastní ředitel pro Prahu společnosti M&M reality Jan Martina.
V neposlední řadě je na místě zmínit ekologický přínos aplikace Moderní makléř. Vedení společnosti M&M reality si od ní slibuje úsporu až 9 milionů korun ročně na výdajích za papíry, tonery, další kancelářské potřeby a energie, což znamená návratnost investice za méně než dva roky.
Na tabletech Stormmbook již začínají pracovat také hypoteční a pojišťovací specialisté dceřiné společnosti holdingu M&M finance. Jejich potřebám uzpůsobená aplikace nese název „Moderní finanční poradce“.
Společnost M&M reality holding se zabývá zprostředkováním prodeje nemovitostí, pronájmem objektů a jejich správou a poskytuje i široké právní a finanční poradenství v oblasti realit. Firma je lídrem na trhu, má více než 185 stabilních poboček po celé České republice a přes 2 500 aktivních makléřů, kteří procházejí náročným a vysoce propracovaným firemním školícím programem.
Dceřiná společnost M&M finance se specializuje na zajišťování hypotečních úvěrů a všech typů pojištění. V loňském roce společnost sjednala hypotéky v hodnotě 9 miliard korun a 10 tisíc pojistných smluv.
Díky kapitálové síle holdingu mohla vzniknout také divize M&M Investiční. Ta pomáhá především klientům, kteří nemohou prodat svou nemovitost standardní cestou. Již přes rok se její investiční specialisté věnují také novému projektu „Obnova bytového fondu v ČR“, v rámci něhož firma vykupuje byty za účelem rekonstrukcí, které pak realizuje další dcera holdingu, společnost M&M Development.

Renata Lichtenegerová

Označeno pod:

Back to top