Babovřesky 3

Babovřesky 3 oficiálně vstupují do kin,už teď mají přes 8000 diváků!

Třetí a zároveň poslední pokračování komedie Babovřesky, právě vstupuje do kin. Od 22. 1. 2015 bude ve všech kinech v Čechách a na Slovensku. Velmi potěšující zpráva je, že už nyní se může film pochlubit návštěvností 8232 diváků, a to jen během regionálních předpremiér v multikinech Cinestar.

„Je to výborné číslo, co se návštěvnosti týče, když si uvědomíme, že film se doposud promítal pouze v osmi kinech a to v jednotlivých dnech v průběhu posledních dvou týdnů. Máme z toho spolu s tvůrci velkou radost,“ říká producentka filmu Dana Voláková za Fénix Film. Babovřesky 3 vstupují v oficiální premiéře do všech kin 22. ledna. A jak zní podtitul – PŘIJĎTE DO KINA, PROTOŽE V TELEVIZI JE TENTOKRÁT /zatím/ NEUVIDÍTE, svědčí o tom, film bude opět velmi úspěšný.

Nejenom, že vniklo další pokračování příběhů ….“z dopisu venkovské drbny“, které režisér a autor scénáře Zdeněk Troška zasadil na jihočeský venkov, ale třetím dílem vznikla také jeho nová trilogie. A po 30 letech jde o druhou trilogii z vesnického prostředí.

Diváci se tak opět mohou těšit na pořádnou záplavu humoru, sprchu hlášek a někdy až neuvěřitelné kreace především „bab z Babovřesk“, jejichž věk dohromady dává bezmála 800 let. Ve filmu se kromě již starých známých – Veroniky Žilkové, Pavla Kikinčuka, Lucie Vondráčkové, Lukáše Langmajera, Jana Kuželky, Petra Poláka, Radka Zimy, Bronislava Kotiše, Pavly Bečkové, Kamily Kikinčukové, Miriam Kantorkové, Jany Synkové a její company, znovu objevuje i Lucie Bílá a do děje vstupuje i postava „Nesmysla“ tedy profesorky, doktorky Dobromily Dočistilové, kandidátky věd, kterou bravurně ztvárňuje Tereza Bebarová. O této postavě sám Zdeněk Troška prohlašuje, že je tak protivná, že by ji „doma nechtěl ani vycpanou“.

Novou postavou je i Tomáš Trapl, který hraje nerudného, fanatického a zoufalého polského faráře Zbigniewa Krapuščinskeho, jenž do Babovřesk, kde doslova dávají lišky dobrou noc, přijede proto, aby „napravil zkaženou morálku“ obecních věřících drben, což se mu povede? Nechť se divák nechá překvapit, stejně jako u otázky, jak to dopadne s tak trochu /ne/plánovanou likvidací bab okolo univerzální drbny Horáčkové. Pro lokace natáčení využil štáb nejen známá místa v jižních Čechách, jako jsou Dobčice, Záboří, Pištín, Holašovice, Hlubokou a okolí, Milevsko, ale také exotické Turecko. A kdo chce vidět, jak si báby z Babovřesk, které do té doby byly nejdál u doktora v Budějcích poradí s móřem, a co vše zažijí, musí přijít do kina! „Máme takovou veselou příhodu z natáčení, kdy jsme těm našim dámám říkali, že v momentě, jak kouří tu dýmku- šíšu, aby to nešlukovaly, tak nějak neposlechly. No a pak nám tak trochu „zvracely stereo“,“ usmívá se Zdeněk Troška, který si spolupráci s nejstarším

obsazením štábu nemohl vynachválit.

Označeno pod: , , ,

Back to top