BARÁČNICKÁ RYCHTA – 25 let oslava piva

BARÁČNICKÁ RYCHTA – 25 let – oslava piva

Sdružení přátel piva oslavilo čtvrtstoletí své existence

Praha – Dvacáté páté výročí činnosti oslavil v pátek 5. června 2015 spolek Sdružení přátel piva (SPP). Na dvě stě padesát hostů, členů spolku i příznivců dobrého moku si připomnělo v pražské Baráčnické rychtě nejen historii SPP, ale také mohlo na třinácti stáncích odegustovat různé druhy zlatého moku, či jen zavzpomínat na uplynulé období a podebatovat o současném stavu českého pivovarnictví.

Setkání pivovarníků, členů SPP, jeho příznivců a konzumentů bylo příjemným setkáním, plném družných rozhovorů, dobré zábavy, jídla, a také samozřejmě velkého výběru vynikajícího piva.

Akci spolku totiž podpořilo hned třináct pivovarů, které svým spektrem prakticky pokrylo celé spektrum výrobců a výrobků piva. Vedle sebe tak mohli příchozí degustovat produkty největšího tuzemského pivovaru a srovnat je s mokem z minipivovarů. Jejich propagace je ostatně jednou z nejdůležitějších náplní práce SPP.

Během zdařilého večera se samozřejmě také hodně vzpomínalo na proběhlé čtvrt století i akce, které SPP uspořádalo. Naprosto unikátní bylo setkání sládků, kteří získali v minulosti od sdružení ocenění Sládek roku.

Pochopitelně byl i čas na slavnostní projevy, předávání pozorností od příchozích a příchozím, společné fotografování, projevy, ochutnání výroční dortu, nebo účast v pivovarské tombole.

„Domnívám se, že se oslava našich narozenin vydařila a byla dobrou propagací SPP,“ pochvaloval si průběh večera předseda Sdružení přátel piva Tomáš Erlich. „Za nejvýznamnější počin večera považuji sešlost a focení sládků roku (od roku 2005) , stejně jako skutečnost, že přijeli pivovarští z celé republiky, včetně nejvýznamnějších osobností oboru.“

 

O Sdružení přátel piva

Původní Strana přátel piva byla založena 16. ledna 1990 studenty plzeňské Pedagogické fakulty. Po neúspěšné kandidatuře ve volbách do Poslanecké sněmovny ČR rezignovala strana na své politické ambice a došlo k zásadním změnám ve fungování. Dne 28. října 1995 valná hromada SPP odsouhlasila změnu svého statutu na občanské Sdružení přátel piva. V současné době je SPP naprosto nepolitickým spolkem, který se zabývá pivovarnictvím, chmelařstvím, sladovnictvím, pivovary, pivem. SPP pořádá osvětové akci, prezentuje malé pivovary a usiluje o povznesení kultury pití piva a našeho pohostinství. Nejvýznačnějším pivovarským počinem SPP je každoroční vyhlašování cen o nejlepší pivo, pivovar a sládka roku.

Aneta Kulhánková – ČPČR

Označeno pod: , , ,

Back to top