BOURÁK

BOURÁK

© T. H. A.

ČR 2020

Variabilní symbol: F2019025

Premiéra: 11. 6. 2020

Monopol: FALCON a. s. do 10. 6. 2022

Žánr: Komedie

Stopáž 110 min

Formát: Klas (1,85:1), 2D, zvuk 5.1

Přístupnost: Mládeži přístupno od 12 let

Režie: Ondřej Trojan

Scénář: Petr Jarchovský

Spolupráce na scénáři: Evita Naušová, Ondřej Trojan

Střih: Vladimír Barák

Zvuk: Jiří Klenka

Architekt: Tomáš Svoboda

Masky: Jana Bílková

Kostýmy: Tereza Kučerová

Hudba: Roman Holý

Producent: Ondřej Trojan, Total HelpArt T.H.A.

Koproducenti: PubRes (Slovensko), Česká televize, innogy, bpd partners, Fortuna Film und TV

Výkonný producent: Michaela Syslová

Produkce: Zdeněk Meduna

Výroba: Filmová a televizní společnost Total HelpArt T.H.A.

Distributor: Falcon a.s.

Film vznikl

za přispění: Státní fond kinematografie Audiovizuálny fond (Slovensko)

www filmu: www.bourakfilm.cz

Tiskový servis Barbara.Trojanova@gmail.com

Hrají: V hlavní roli Ivan Trojan v roli Bouráka. V dalších rolích uvidí diváci herce známé z Trojanových předchozích filmů i nové tváře. Kristýna Boková se představí jako Bourákova zanedbávaná žena Markéta a studentka konzervatoře Veronika Marková jako jejich naštvaná akční dcera. Potřetí se na place sešel režisér s Jiřím Macháčkem, který vyfasoval roli majitele kasina, provinčního mafiána a nebezpečného golfisty Rudy. „Na tu roli jsem se těšil, poněvadž hraju divnýho, ale fakt hodně divnýho týpka,“ prozradil Jiří Macháček. Jeho pěstěnou, nesnesitelnou ženu Jiřinu si s velkou chutí zahrála Petra Nesvačilová. Kateřina Winterová si zahraje alkoholičku Elvíru, která musí pít, protože trpí, když vidí, jak to vede její syn Franta, neduživý gambler v podání Jiřího Šimka. Policistu Luďka, který svým sousedům pomáhá a chrání je, hraje Jaromír Dulava a Kryštof Hádek přijede v kamionu jako přítel Bourákovy dcery Kamily. Ve filmu hrají i slovenští herci Ady Hajdu jako majitel vrakoviště Zlaťák, Alena Pajtinková v roli Bourákovy avantýry Bubliny a Petra Polnišová jako její sestra. V rolích okresních gangsterů uvidí diváci slovenskou hvězdu Milana Ondríka a výtvarníka Aleše Najbrta, do role Tlusťocha, gangstera krajského formátu, obsadil režisér Trojan sochaře Jaroslava Rónu, zatímco sám si střihnul roli Elvise Presleyho. Zpěváky Bourákovy oblíbené kapely jsou Matěj Ruppert, Tereza Černochová, Tonya Graves a Žofie Dařbujánová. Autorskou hudbu ve stylu rockabilly pro Bouráka složil Roman Holý (Monkey Business, J.A.R., G Point Hunters).

O FILMU

Komedie Ondřeje Trojana s Ivanem Trojanem v roli Bouráka, věčného frajera, kterému teče do baráku i do života a rodina už ho má plný zuby. Ale i srdce.

„Hraju chlapíka, který opravuje auta, a já jsem jen jednou vyměnil pneumatiku. Chlapíka, který dokonale tancuje rock n´ roll, a já jsem v životě netancoval, a navíc vůbec nechytám rytmus. Z toho je jasné, že pro postavu Bouráka jsem byl ten pravý,“ říká o své roli s úsměvem Ivan Trojan. Příběh se odehrává ve Šlukdorfu, imaginárním městě na severu Čech, kde po revoluci zavřeli všechny fabriky a místo nich se vyrojily nonstop herny, kasina a šlapky. V jednom z těch nonstopů s automaty pro zoufalce pracuje i Kamila, osmnáctka, která už má života ve městě, kde chcípnul pes, plné zuby. A ještě víc ji štve vlastní rodina. Odevzdaná matka a otec, který kšeftuje s vraky aut a říká si BOURÁK. Zastydlý puberťák s otřískaným růžovým Cadillacem, který chodí trsat rock and roll s holkou, co vypadá jako ze starého amerického katalogu na podprsenky.

Scénář Bouráka napsal Petr Jarchovský a z námětu na sociální drama vznikla ulítlá komedie o dospělé dceři, která se rozhodne zachránit manželství svých nedospělých rodičů dřív, než půjde celá rodina ke dnu.

Vždycky fandím lidem, kteří jsou na periferii společnosti. Tyhle existence jsou mi sympatické, protože jejich boj o živobytí je docela drsný a docela těžký. V jejich situaci se dá na svůj úděl rezignovat, nebo se pokoušet bojovat, a i s těmi blbě rozdanými kartami něco se svým životem udělat. A Bourákova dcera Kamila bojuje a vybojuje si svůj plnohodnotný život. V tom vidím poselství filmu, že člověk nemá svůj život vzdávat a vždycky si má jít za svým snem,“ přibližuje svůj nový film režisér a producent Ondřej Trojan.

Označeno pod: ,

Back to top