Buchty a loutky premiéra Sůl nad zlato .

Buchty a loutky premiéra Sůl nad zlato .

Kuře s žužu? Hamburger obložený čokoládou? Sladké chipsy?

Pocukrovaný párek!

Buchty a loutky zvou 6. listopadu od 15 a od 17 hodin do Studia Švandova divadla na premiéru pohádky Sůl nad zlato. Krátce před festivalem pro dospělé diváky Mbuzi Mkodzo, kterým nezávislé divadlo Buchty a loutky oslaví své 25. narozeniny, se soubor rozhodl potěšit své malé diváky premiérou nové pohádky Sůl nad zlato. Pohádka o pozlátku, dobrém jídle, nedobrém jídle a čisté lásce vznikla na motivy klasické pohádky Boženy Němcové, a Buchty a loutky si v ní spolu s dětmi budou představovat, jak by vypadal svět bez soli a bez opravdové lásky.

Inscenaci hranou velkými řezbovanými loutkami Františka Antonína Skály režíroval Radek Beran, scénu navrhl Robert Smolík a doprovází ji živá hudba Víta Bruknera.

“Ty mě máš ráda jako zlato, ty jako stříbro a ty jako sůl? Tak na to bych se podíval, fuj fuj fuj.”

Buchty a loutky – nezávislý loutkový divadelní soubor, který letošní sezónu oslavuje 25 let své existence, má za sebou 57 premiér pro děti i pro dospělé a řadu dalších divadelních, divadelně – hudebních i filmových projektů, i řadu prestižních ocenění. Nyní mají Buchty a loutky na repertoáru 11 titulů pro děti a 9 pro dospělé, pravidelně pořádají podzimní festival Buchty a loutky dětem Pohádková Kinského zahrada. S nezaměnitelnou poetikou, originálními postupy a nadhledem zpracovávají Buchty a loutky klasické literární i filmové tituly a přinášejí autorskou tvorbu, jejich loutkové inscenace pro děti plné humoru jsou zábavné i pro rodiče. Se svými inscenacemi s originální scénografií, původní hudbou vystupují Buchty a loutky po celých Čechách i v zahraničí – Evropa, Japonsko, Tchaj-wan, USA, Kanada, Mexiko, na prestižních mezinárodních festivalech, ročně soubor odehraje okolo 250 představení.

Buchty a loutky se věnují také divadelně – hudební tvorbě pro děti i dospělé (např. Koncert Josef K, Popeláři jedou, České Vánoce- spolu s Collegium Marianum, Calisto – loutková barokní opera opět spolu s Collegium Marianum, Pět ran do čepice aneb Písně Krysáků a jejich přátel – spolu s kapelou Už jsme doma. Další jejich doménou je loutkový film (např. celovečerní film Chcípáci, Normalizační loutka, Malý pán – scénář a režie Radek Beran, dale spolupráce např: Lars von Trier – Strings, Jan Svěrák – Kuki se vrací, B. a S. Glázrovi – Zelený křeček, T. Petráň – Sedmnáct / celovečerní dokument o Buchtách o loutkách), realizují i další umělecké projekty.

Soubor vznikl v r. 1991 v Chebu, od roku 1994 působí v Praze a hraje pravidelně jako stálý host ve Studiu Švandova divadla.

Dvacet pět let své existence Buchty a loutky oslavily v květnu festivalem pro děti Kao mimi, poté následoval v září 10. narozeninový festival Buchty a loutky dětem Pohádková

Kinského zahrada a připravuje se festival pro dospělé diváky Mbuzi Mkodzo, který proběhne 12. a 13. listopadu ve Studiu domovského Švandova divadla.

Více informací a kontakt Buchty a loutky:

Kateřina Schwarzová  buchtyaloutky@volny.cz

produkce Daniel Schenk,  info@buchtyaloutky.cz

 www.buchtyaloutky.cz

www.svandovodivadlo.cz

Označeno pod: ,

Back to top