Černocká, Vydra a Toužimský vyzkoušeli Discovery Sport České veřejnosti se v předpremiéře představil Land Rover Discovery Sport.

Černocká, Vydra a Toužimský vyzkoušeli Discovery Sport České veřejnosti se v předpremiéře představil Land Rover Discovery Sport. I když se tento model bude prodávat až příští rok, návštěvníci výstavy 4×4 Drive měli možnost spatřit žhavou novinku na jeden den už nyní. To si fanoušci rodinných SUV Petra Černocká s Václavem Vydrou a Honzou Toužimským nemohli nechat ujít. Nejdříve tak trochu ostýchavě okukovali vůz zvenku, pak ale zvítězila zvědavost a pustili se do probádání motoru, zavazadlového prostoru a celkového vybavení nového SUV. Po zjištění, že se do auta vejde až sedm lidí, napadlo Petru Černockou, že by se to mělo zkusit. „No, viděla jsem v autě jen pět sedaček, tak mi je divné, kde by asi seděli ti další dva“, vysvětlila zvědavá zpěvačka a Honza Toužimský se smíchem prohodil, že nejspíš v kufru, který je docela prostorný. „Já tam ale sedět nechci“, rychle dodal, aby zrovna on nemusel tohle místo testovat.

Naštěstí jejich dohady zaslechl technik pražské pobočky autosalonu Dajbych a pohotově předvedl další dvě sedačky, které byly sklopené v kufru. „Teď ještě sehnat čtyři dobrovolníky a můžeme vyzkoušet, jak se tam těch sedm lidí vejde …“, prohodil Vašek Vydra, který se svěřil, že se v zimě k jeho koním jinak, než SUVéčkem nedostane.

Protože na výstavě byla také možnost off-road parkuru, pánové i Petra Černocká, odcházeli z výstaviště s hlavou plnou dojmů. „Boční náklon, při kterém se z okýnka téměř můžete dotknout země, nebo prudký výjezd, kdy si myslíte, že i 4×4 auto se prostě musí převrátit, to je jízda, která nemůže nechat chladným žádného chlapa“, konstatoval zpěvák skupiny Arakain Honza Toužimský a oblíbený herec Václav Vydra ho vtipně doplnil: „Správně; chlapům stačí trochu adrenalinu s vůní nafty a jsou spokojení, zatímco ženské, ty k tomu potřebují ještě voňavé sarapatičky …“ Jeho narážka patřila dárku Estée Lauder, který zpěvačka Petra Černocká za svou odvahu obdržela.

Discovery Sport

Novinka od Land Roveru je sice nástupce Freelanderu, ale zařadila se do vznikající rodiny modelů Discovery. Designem navazuje na trend aktuálních modelů. Discovery Sport je rodinné SUV, které nezapře svůj původ. Skvělé užitné vlastnosti a praktičnost, velký prostor, moderní technologie a bezkonkurenční terénní vlastnosti.

Univerzálnost

Discovery Sport pojme až 7 pasažérů, pyšní se velkorysým a variabilním zavazadlovým prostorem. Kufr nabízí objem až 541 litrů, flexibilní uspořádání sedadel (posun druhé řady o 16 cm v podélmném směru), po jejichž složení vnikne ložná plocha dlouhá jako ve velkém Range Roveru.

Tím to ale nekončí. Jistě využijete početné úložné prostory v interiéru nebo možnost táhnout přívěs až o váze 2 500 kg.

Doma v terénu i ve městě

Systému Activ Driveline samočině kombinuje výhody pohonu předních a všech čtyřech. Systém Terrain Response spolu s nadstandardními parametry (nájezdové úhly 25 a 31 stupňů nebo brodivost 60 cm) dávají tušit terénní vlastnosti hodné značky Land Rover, které s přehledem dominují ve své třídě.

Zároveň se Discovery Sport neztratí při dynamické jízdě třeba na dálnici – stačí zapnout mód Dynamic, přístroje se rozvítí červeně a vy si užijete podmanivou jízdu. To dovoluje nízká hmotnost (od 1744 kg), získaná díky monokokové konstrukci.

Bezpečí

Ochrana vaší rodiny je pro nás prioritou. O pohodlí beze strachu se stará celá řada bezpečnostních prvků, například:

* autonomní nouzové brzdění

* asistent stability přívěsu

* varování před opuštěním jízdního pruhu

* rozpoznávání dopravních značek

* sledování mrtvého úhlu

* kamerový HD systém monitorování okolí vozu

* asistent tažení a asistent pro připojení přívěsu

Výrobce ale myslí i na bezpečnost okolí – novinkou je totiž airbag pro chodce, který má za úkol minimalizovat následky střetu.

Zdroj: Kloboukfilm, Foto: Josef Edvard Gregor

Označeno pod: ,

Back to top