Chodské slavnosti-Vavřinecká pouť 2022 .

Chodské slavnosti-Vavřinecká pouť 2022

68. ročník tradičního národopisného festivalu Chodské slavnosti-Vavřinecká pouť se bude v Domažlicích konat v termínu 12.- 14. srpna 2022.

,,Snažili jsme se i letos připravit kvalitní program se vším, co k němu patří, doufám, že si každý přijde na své.  Začínáme tradičně v pátek a končíme v neděli, času na vydechnutí příliš nebude,“ říká domažlický starosta Zdeněk Novák.

Téměř všechna vystoupení jsou naplánována na dvě hlavní pódia – u brány na náměstí Míru a v zahradě pod Chodským hradem. Třetí – u seniorského penzionu v ulici Prokopa Velikého – nabídne v sobotu od 10 hodin koncert nejmenší chodské dechovky Sedmihorka.

Prvním programem bude v pátek 12. srpna od 20 hodin hudební výlet napříč žánry s Petrem Bendem, jeho kapelou a cimbálovou muzikou Gromba.

V sobotu a neděli pak na návštěvníky čeká mnohadílná série vystoupení místních folklorních souborů, chodských muzikantů, dechových kapel i hostů. Těmi letos budou folklorní soubor Podjavořičan, mužský pěvecký sbor Kostice-Tvrdonice, Úsměv z Horní Břízy a Rokytí z Rokycan. Představí se i staropražská kapela Třehusk a moravská skupina Tempus hrající středověký rock.

Ikonickou postavou je domažlický ponocný procházející náměstí s halapartnou a lucernou. Během pouťového víkendu bude k vidění v sobotu ve 20, 21 a 22 hodin a v neděli ve 20 a 21 hodin.

Svatovavřinecká pouť proběhne na Vavřinečku nad Domažlicemi. Kostelík bude v sobotu a neděli otevřen od 9 do 15 hodin. Sobotní mši svatou bude celebrovat plzeňský biskup Mons. Tomáš Holub, nedělní farář u katedrály sv. Bartoloměje v Plzni P. Pavel Petrašovský. Obě začínají v 10 hodin. Poutníci mohou využít bezplatnou autobusovou linku, která pojede po trase vlakové nádraží Masarykova ul. (stanoviště č.5 – odjezd 8:40, 9:20 a 11:50), Havlíčkova ul. (8:45, 9:25, 11:55) a Vavřineček.

 V opačném směru odjíždí autobus z Vavřinečku zpět do centra města a na nádraží v 9:00, 11:30 a 12:10.

Populární součástí Chodských slavností je staročeský jarmark. Stánkaři obsadí náměstí Míru, ulici Msgre B. Staška a také část Chodské ulice.

Pro sběratele a také pro všechny, kteří si chtějí uchovat na letošní Chodské slavnosti – Vavřineckou pouť památku, je i v letošním roce připravena pamětní medaile. Motivem je tentokrát kašna na domažlickém náměstí. Mince bude v prodeji v infocentru na Chodském náměstí.

Záchytná parkoviště pro motorizované návštěvníky budou k dispozici na příjezdech od Klatov, Draženova (Plzně) a u kostela U Svatých. Tyto místa s centrem propojí mimořádná bezplatná autobusová linka jezdící v půlhodinovém taktu.

Podrobný program vystoupení i mapku uzavírek v Domažlicích a další servisní informace najdete zde:

https://www.idomazlice.cz/?module=akce&action=display_web_action_detail&id=6049

V Domažlicích 5. srpna 2022

Označeno pod: , ,

Back to top