Co asi svedlo dohromady Martina Písaříka a Olgu Roučkovou?

Co si myslíte, že svedlo dohromady Martina Písaříka a Olgu Roučkovou?

Co asi svedlo dohromady Martina Písaříka a Olgu Roučkovou?

Napadnout vás může asi cokoli. Úspěšný herec Martin Písařík je idolem mnoha dívek a žen a Olgu „Ollie“ Roučkovou obdivují všichni, kdo milují rallye a nejen ti. Takže vzájemné sympatie? To také asi ano, ale především to, že se Martin nadchnul pro KTM 1090 Adventure R a na tomto úžasném stroji se vydává na Blízký východ. Má sice zatím najeto jen okolo 2000 km, ale na trasu tureckým Kurdistánem a severním Irákem, poválečnou a stále nestabilní oblastí se vydává s uznávaným cestovatelem Igorem Brezovarem, který projel na své BMW 1100GS celý svět. Martin si je vědom, že přípravu nemůže podcenit, ale i toho, že dobrá rada je nad zlato, a to je důvod, proč se setkal s Olgou „Ollie“ Roučkovou, uznávanou rallye závodnicí na čtyřkolce.

Ollie se v loňském roce stala ministryní Evropy a s počátkem letošního roku přišel úspěch, o kterém většina světa může jen snít. Postavila se na start slavné rallye Dakar a nejtěžší etapový závod nejen dokončila, ale dokonce projela cílem na třetím místě v ženské kategorii.

Setkání bylo především o dobrých radách, které se netýkaly jen silných strojů a náročnosti terénu. Bylo také o sociálních sítích, o správném oblečení, ale i o tom, jak je důležité mít dostatečnou zásobu vody, protože dehydratace je skutečný a zákeřný nepřítel cestovatelů.

Jak tato cesta dopadne? Tak na to rozhodně nemusíte čekat až do 10. července, kdy se mají cestovatelé vrátit, sledujte jejich cestu průběžně na profilu Moto Cestou Necestou. Povzbuzujte je, buďte jim na blízku! Jen tak se i vy můžete stát součástí velkého příběhu, který vás zavede až do míst, kde vládla válka, kde je čas neúprosný, kde navzdory všemu žijí lidé a vychovávají své děti…

Foto: Felix Pašek

 

Back to top