Dětské strachy v nás mohou přežívat po dlouhá desetiletí.

Dětské strachy v nás mohou přežívat po dlouhá desetiletí.

Dětské strachy v nás mohou přežívat po dlouhá desetiletí .

Sluneční paprsky se statečně probojovávají až k nám, aby nás potěšily, přesto je počasí stále ještě chladné a nevyzpytatelné, a tak není nic lepšího, než usednou s knihou. Jakou však vybrat, když je okolo vás klubko dětí? Co třeba sáhnout po titulu Nebojme se bát.

A proč právě tuto knihu? Odpověď je jednoduchá. Každý z nás si v sobě nese od dětství různě ne/zpracované strachy, které v době jejich zabydlování se v dětské dušičce pramenily z něčeho konkrétního. Někteří jej nikdy nedefinovali a možná se i toho kroku trochu báli, a tak ho provází i v dospělosti. Celoživotně pak očekávají, že odněkud ten malý děs, byť by v jiné podobě, na ně může vykouknout…

Autorka Jana Marešová strachy vtipně, ale hlavně trefně pojmenovala i je definovala. V osmi příbězích se můžete blíže seznámit s Tremulou, Děsovcem, Hypochondříkem, Tmavruší, Nejistotníkem, Smrtonoškou či Arachnicí. Všichni jmenovaní si bez větších složitostí lebedí v dětských dušičkách, a pokud je nezaženete, mohou se natrvalo zabydlet ve vás navěky… Je tedy nejvyšší čas se všemi zatočit a vytvořit si Super zaklínadlo, které je cestou k setřesení tíživých pocitů.

Kniha dětem dává jasně na srozuměnou, že strach provází každého z nás, že je vlastně moc fajn, že tu je, pokud vede k předvídavosti. Návodné texty vedou správnou linku k rodičům i pedagogům a vysvětlují, jak dětem ozřejmit práci s malými i velkými strachy při hře či v dramatické výchově.

Autorka Jana Marešová 

Jana Marešová (1975) je absolventkou marketingových studií na Fakultě multimediálních studií Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Působí především ve sféře projektového managementu a propagace. Je také certifikovanou instruktorkou a aktivně se věnuje hipoterapii.