DISNEY SLAVÍ 100 LET!

V ČESKU VYŠEL POPRVÉ V ROCE 1990 V NAKLADATELSTVÍ EGMONT

                           LIMITOVÁ EDICE TOHO NEJLEPŠÍHO PRÁVĚ VYCHÁZÍ

   Víc než 1000 titulů, z toho přes 250 ročně, což představuje celkový náklad 1,5 mil. výtisků.

   To je přímo ohromující bilance nakladatelství EGMONT, které vydává knižní produkci společnosti DISNEY od roku 1990, tedy 33 let, a od roku 2016 je součástí skupiny Albatros Media. DISNEY letos slaví 100. výročí a EGMONT pro tuto příležitost přichystal doslova nálož toho nejlepšího – knihu 100 POHÁDEK a exkluzivní platinovou kolekci AUTA, STAR WARS, LEDOVÉ KRÁLOVSTVÍ a MARVEL.

VESELÉ VÁNOCE byla první knížka pod křídly EGMONTU a vyšla v roce 1990.

Další tituly na motivy filmů a seriálů nedaly na sebe dlouho čekat. Od té doby knížky DISNEY tvoří každý rok asi třetinu titulů edičního plánu tohoto nakladatelství.

Disney je značka, kterou znají všichni – prarodiče, rodiče a děti. Je synonymem rodinné zábavy a většina titulů, které vydáváme, je určena ke společnému čtení rodičů s dětmi. Důležitou roli hrají i vizuální ztvárnění a ilustrace, které rozvíjejí dětskou představivost,“  říká Stanislav Kadlec, šéfredaktor nakladatelství EGMONT a jeden z překladatelů knížek DISNEY.

Zájem o tituly značek jako MARVEL, STAR WARS, NATIONAL GEOGRAPHIC a AVATAR neustále roste i v součřasnosti.

Prodeje knih Disney jsou za posledních deset let stabilní. Disney drží krok s novými trendy více než dobře. Přichází každý rok s novými filmy a seriály a k nim vycházejí i nové knižní publikace. Zároveň vydáváme dotisky a reedice knih na motivy nejúspěšnějších filmů,“  dodává Stanislav Kadlec. 

V 90. letech byly nejoblíbenější tituly PŘÍRUČKY MLADÝCH SVIŠŤŮ, které navazovaly na TV seriál MY Z KAČEROVA – prodalo se jich přes 300 000 výtisků. Po roce 2000 byly nejoblíbenější knihy podle TV seriálů pro teenagery – High School Musical, Hannah Montana nebo Violetta. Dnešní čtenáři mají v oblibě sbírky pohádek nebo pětiminutové pohádky – v jedné knize najdou postavy z různých filmů a seriálů.

 „Překlady, až na nějaké speciální výrazy, nejsou těžké, ale je třeba je sladit s filmovou a seriálovou předlohou – hlavně jména a názvy míst, popřípadě různé slovní hříčky. Jsme ve spojení s překladateli filmů a vycházíme si vzájemně vstříc. Překlad pro knihy musí být připravený dlouho předtím, než jde film do kin,“ vysvětluje Stanislav Kadlec.

Na dabingu se podílela řada významných herců a zpěváků, například Saša Rašilov(Myšák Mickey), Lucie Vondráčková(Alenka v říši divů), Klára Nováková(Anna z Ledového království) nebo Katka Bohatová(hlas různých postav v Ledovém království a Malé mořské víle).

                                 LIMITOVANÁ EDICE KE 100 VÝROČÍ DISNEY :

    Disney: 100 pohádek

Sto pohádkových příběhů s ikonickými hrdiny

Pinocchio, Bambi, 101 dalmatinů, Popelka, Sněhurka, Pocahontas, Lví král, Aristokočky, Mauglí, malá mořská víla Ariel… S těmito a desítkami dalších postav zažijete neuvěřitelná dobrodružství. Egmont, 299 Kč

Disney: Ledové království – Platinová kolekce

Království Arendelle otevírá své brány v nejkrásnějších příbězích

Oblíbení obyvatelé království Arendelle se už na vás těší. Dozvíte se, jak si sněhulák Olaf našel nového kamaráda, oslavíte kouzelný letní slunovrat, společně s Annou a Kristoffem pohlídáte trollí mimina a vypátráte pozapomenuté vánoční tradice pro Annu a Elsu.

Disney: Auta – Platinová kolekce

Dobrodružství se závoďáky ze všech tří populárních filmů

Pořádně na to šlápněte a vydejte se na nezapomenutelnou jízdu! Užijete si ji spolu s Bleskem McQueenem, Burákem a jejich známými nejen z Kardanové Lhoty. Oblíbení hrdinové si totiž našli přátele po celém světě – a co je lepšího, než se s nimi pustit do závodu plného špičkování? Jiní soupeři mají v záloze několik zákeřných triků, ale naši kamarádi si naštěstí dovedou poradit. Egmont, 299 Kč

Disney: Marvel – Platinová kolekce

Nejúžasnější příběhy marvelovských superhrdinů

Marvelovský vesmír je bezednou studnicí akce a zábavy. Prozkoumejte ho s těmi nejoblíbenějšími hrdiny! Dozvíte se, jak Spider-Man a Iron Man začali bojovat s padouchy, doprovodíte Kapitána Ameriku na cestě za jeho snem, užijete si bláznivý úklid vesmírné lodi s Rocketem a Grootem, pomůžete Black Pantherovi porazit lovce Kravena a budete svědky první společné akce Spider-Mana a jeho kamaráda Milese Moralese. Egmont,299 Kč

Disney: Star Wars – Platinová kolekce

To nejlepší z Hvězdných válek v nesmrtelných příbězích

Před dávnými časy se v předaleké galaxii začal psát příběh, který dnes miluje celý vesmír. Užijte si to nejlepší z něj a nechte se strhnout dobrodružstvími na motivy filmů Star Wars! Na pouštní planetě Tatooine budete pátrat po mistru Jedi Obi-Wanu Kenobim, zachráníte princeznu Leiu ze zajetí, pomůžete Hanu Solovi a jeho přátelům utéct z Hvězdy smrti, poznáte učení řádu Jedi a po boku Luka Skywalkera se utkáte se sithským lordem Darthem Vaderem. Egmont, 299 Kč

Pavel Šmejkal – redaktor