Divadlo Spejbla a Hurvínka připravuje unikátní CD ke 100. narozeninám pana Spejbla s příznačným názvem „Ať žije Spejbl!“

Divadlo Spejbla a Hurvínka připravuje unikátní CD ke 100. narozeninám pana Spejbla s příznačným názvem „Ať žije Spejbl!“

Nový muzikál pro dospělé téměř dokončen a pro nejmenší diváky vrcholí přípravy „miminího představení“

Praha, 24. února 2020

Divadlo Spejbla a Hurvínka připravuje pro své fanoušky v rámci oslav 100. narozenin pana Spejbla mnoho dárků. Jedním z nich je i právě dokončené CD Ať žije Spejbl! Jaro bude patřit v Divadle S+H všem věkovým kategoriím. V plném proudu jsou přípravy nového muzikálu pro dospělé Hotel Spejbl a také ojedinělého „miminího představení“ Žeryčku, Hop! pro ty úplně nejmenší.

Ať žije spejbl!

Na tomto výběrovém CD z dílny Divadla S+H se představí Spejbl a Hurvínek jak v podání Josefa Skupy, tak v podání Miloše Kirschnera. Současný interpret Martin Klásek přidá kromě stávajících nahrávek i zbrusu novou scénku. Vůbec poprvé se na CD ve dvou povedených scénkách představí v pořadí čtvrtý interpret našich ušatých hrdinů – Ondřej Lážnovský. Posluchači tak budou moci zhodnotit stoletý vývoj tohoto klauna v dřevácích i s nadějným výhledem do budoucna. Speciální výběrové CD Ať žije Spejbl! bude v prodeji v dubnu.

Chystaná premiéra pro dospělé Hotel Spejbl

  1. Nová hra pro dospělé diváky HOTEL SPEJBL, autorůMikiho Kirschnera, Robina Krále a Jana Lstibůrka, získává pevné obrysy. Jsou zhotovené téměř všechny loutky, zkoušky úspěšně běží a zároveň je dokončeno testování nových technologií, které se v této hře objeví. „Naše divadlo seznámí diváky v tomto zbrusu novém představení s podivnými nocležníky‘ hotelu Spejbl, provede je spletitými zákoutími lidské duše a v duchu omnia vincit amor (láska nad vším vítězí) přinese i tolik potřebnou naději,“ říká spoluautor hry Miki Kirschner. Na představení spolupracují light-designéři či umělci věnující se sound-animaci. Představení vychází z původního projektu Robina Krále a Jana Lstibůrka Blázinec, na němž se hudebně podílely osobnosti jako Jiří Suchý, Marek Eben, Tomáš Hanák, Ewa Farna, Iva Pazderková a další. Premiéra nové hry pro dospělé HOTEL SPEJBLje plánována na říjen 2020.

Nové unikátní představení pro nejmenší diváky!

Divadlo S+H pilně připravuje interaktivní „miminí“ představení Janky Ryšánek Schmiedtové a výtvarníka Davida Janoška – Žeryčku, Hop! Toto představení plánované na červen je určené již pro děti od jednoho do tří let. Připravena bude podívaná pro všechny smysly každého mimiňáka. Pro pejska Žeryka se obyčejná procházka do parku změní v nádherné dobrodružství. Děti se spolu s ním mohou vydat do světa nad zemí. Do světa těch, co umí létat, ptáků i mraků, do světa planet, kouzelných vesmírných tvorů a zářících hvězd. Představení trvá půl hodiny a poté následuje dětská herna.

Co přinese únor a březen v Divadle S+H?

Nejbližší dny patří veleúspěšné hře Past na Hurvínka, což je představení na motivy legendární hry Miloše Kirschnera a Vladimíra Straky s detektivní zápletkou. Diváci se vydají s Hurvínkem hledat jeho ztracenou koloběžku. Hurvínek však není sám, kdo ve městě něco hledá, a podezřelý je Hurvínkovi už úplně každý – pošťáci, školník i policajt. Nebo že by za ztrátu koloběžky mohl taťulda, bábinka, nebo dokonce Žeryk s Máničkou?

V březnu se naši fanoušci mohou také zúčastnit víkendových zážitkových workshopů, které navazují na konkrétní představení a umocňují zážitek z jeho zhlédnutí,“ dodává Denisa Kirschnerová, ředitelka Divadla Spejbla a Hurvínka. Pedagogicky vzdělaní lektoři provedou děti tématem představení, a ty tak nahlédnou příběh i z jiné perspektivy, nejen díky zábavným aktivitám.

Pro více informací prosím kontaktujte:

Darina Miklovičová

PR manažerka pro externí komunikaci

e-mail: darina.miklovicova@gmail.com, mobil: 602 200 445

Děkujeme za podporu našemu zřizovateli – Magistrátu hl. m. Prahy

Divadlo Spejbla a HurvínkaDejvická 38, Praha 6, 160 00

sekretariat@spejbl-hurvinek.cz / dsh@volny.cz /

www.spejbl-hurvinek.cz / www.facebook.com/DivadloSH / www.instagram.com/divadlosh / twitter.com/HurvinekSpejbl

Program únor 2020

1. 2. Past na Hurvínka

2. 2. Past na Hurvínka

4. 2. Past na Hurvínka

5. 2. Past na Hurvínka

ZÁŽITKOVÝ WORKSHOP

6. 2. Past na Hurvínka

ZÁŽITKOVÝ WORKSHOP

8. 2. Past na Hurvínka

9. 2. Past na Hurvínka

ZÁŽITKOVÝ WORKSHOP

11. 2. Past na Hurvínka

12. 2. Past na Hurvínka

13. 2. Past na Hurvínka

14. 2. Dějiny kontra Spejbl

15. 2. Hurvínkovo přání

16. 2. Hurvínkovo přání

19. 2. Hurvínkovo přání

21. 2. S+H „Ve dvou se to lépe…“

22. 2. Hurvínkova cesta do Tramtárie

26. 2. Hurvínkova cesta do Tramtárie

Spejbl versus Drákula

27. 2. Hurvínkova cesta do Tramtárie

29. 2. Hurvínkova cesta do Tramtárie

Program březen 2020

1. 3. Hurvínkova cesta do Tramtárie

3. 3. Hurvínkova cesta do Tramtárie

4. 3. Spejbl a město hříchu

8. 3. Past na Hurvínka

10. 3. Past na Hurvínka

11. 3. To nejlepší se Spejblem a Hurvínkem

12. 3. Pohádky pro Hurvínka

14. 3. Pohádky pro Hurvínka

15. 3. Pohádky pro Hurvínka

ZÁŽITKOVÝ WORKSHOP

17. 3. Pohádky pro Hurvínka

ZÁŽITKOVÝ WORKSHOP

18. 3. Pohádky pro Hurvínka

ZÁŽITKOVÝ WORKSHOP

19. 3. Hurvínkovo přání

21. 3. Hurvínkovo přání

22. 3. Hurvínkovo přání

24. 3. Hurvínkovo přání

25. 3. Hurvínkovo přání

26. 3. Hurvínkovo přání

27. 3. Dějiny kontra Spejbl

28. 3. Hurvínkova Nebesíčka

29. 3. Hurvínkova Nebesíčka

31. 3. Hurvínek mezi osly

Označeno pod: ,

Back to top