Divadlo v Řeznické

Divadlo v Řeznické

chystá na 23. října  českou premiéru hry Leni Valerie Valerie Schulczové a Romana Olekšáka v hlavních rolích s Vilmou Cibulkovou, Danou Syslovou, Martinem Preissem a Ondřejem Kavanem.

Původní slovenská hra Leni autorské dvojice Valerie Schulczové a Romana Olekšáka je o fiktivním setkání dvou skutečných lidí. Legendárního moderátora Johnnyho Carsona, jehož „The Tonight Show Starring Johnny Carson“ patřila třicet let k nejsledovanějším talkshow Ameriky, a kontroverzní Leni Riefenstahl, „dvorní režisérky“ Adolfa Hitlera. Lenina minulost se stává hlavním tématem. Johnny odhaluje Leniny osobní postoje k fašismu a holokaustu. Jaká je odpovědnost umělce za jeho dílo? Jaká je hranice mezi posluhováním ideologii, aktivní spoluúčastí na budování režimu a uměleckou tvorbou? Je možné převzít odpovědnost za dobu, v které tvoříme? Netypický životopisný příběh jedné z nejlepších filmařek světa, která zazářila díky filmům na objednávku Třetí říše.

Novou sezónu 2014/2015 zahájíme novým vizuálem divadla. Nová tvář Divadla v Řeznické vznikne za podpory absolventky Vysoké školy uměleckoprůmyslové Markéty Steinert.

Divadlo v Řeznické, o. p. s.

Řeznická 17
110 00, Praha 1
tel: 720 993 787
e-mail: divadlo@reznicka.cz
http://www.reznicka.cz/

pokladní hodiny: pondělí až pátek: 14,00 – 18,00

 

Označeno pod: ,

Back to top