Do Česka zavítá obchodní ředitel Fairtrade International

Do Česka zavítá obchodní ředitel Fairtrade International

 Fairtrade Česko a Slovensko dnes oznámilo, že do České republiky přijede Martin Hill, obchodní ředitel světové organizace Fairtrade International.

Martin Hill přijal pozvání vystoupit jako host na CSR Summitu, který se koná 23. dubna v Praze,
a jehož tématem je “odpovědné a udržitelné podnikání”.

Martin má za sebou více než 25leté zkušenosti v eticky orientované britské Co-operative Group, kde působil jako generální ředitel v maloobchodní divizi pro jihovýchodní region. Před příchodem do Fairtrade International byl obchodním ředitelem ve Fairtrade Foundation, kde se zasloužil o významný pokrok v pronikání výrobků s certifikací Fairtrade do maloobchodních řetězců.

Byl rovněž klíčovou postavou v mnoha úspěších Fairtrade Foundation; hrál hlavní roli při zajišťování licenčních smluv pro významné nadnárodní společnosti, jako jsou Cadbury, Tate a Lyle, Ben&Jerry‘s či Nestlé. V dubnu 2010 zformoval M. Hill v rámci Fairtrade International novou mezinárodní řídící skupinu, jejímž úkolem je mimo jiné uzavírat spolupráci s nadnárodními společnostmi po celém světě a maximalizovat výhody pro producenty.

Martin následně působil ve Fairtrade International v dalších klíčových funkcích, kde se zaměřoval na globální produkty (v 7 hlavních kategoriích: kakao, káva, čaj, cukr, banány, bavlna, a květiny), na nové a rozvíjející se trhy a mezinárodní licence.

V současné době je výkonným obchodním ředitelem Fairtrade International se sídlem v německém Bonnu.

V případě zájmu o rozhovor s Martinem Hillem nás kontaktujte.

Více informací o Fairtrade International naleznete na http://www.fairtrade.net/, pro informace
o Faitrade Česko a Slovensko navštivte prosím
www.fairtrade-cesko.cz.

Věra Rohanová, PR a media

vera.rohanova@fairtrade-cesko.cz

  1. Co je fair trade

Fair trade je způsob obchodu, který zaručuje pracovníkům z tzv. rozvojových zemí spravedlivou odměnu za jejich práci.

Pěstitelé a řemeslníci v rámci fair trade dostávají za svou práci takovou výkupní cenu, která odpovídá nákladům na výrobu a zaručuje jim důstojný život. Mezi základní principy fair trade patří férové obchodní podmínky, dodržování lidských a pracovních práv, šetrnost k životnímu prostředí nebo vyplácení tzv. fairtradové prémie, která je investována do projektů místního rozvoje.

Fairtradový výrobek lze poznat například podle označení ochrannou známkou FAIRTRADE® na obalu.

  1. Fairtrade

Fairtrade je systém standardů, který definuje mezinárodní organizace Fairtrade International. Nezávislá společnost FLO-CERT uděluje produktům certifikaci na základě těchto standardů. Certifikované výrobky mají na obale ochrannou známku FAIRTRADE®.

Fairtrade Česko a Slovensko zastupuje Fairtrade International v ČR a na Slovensku, zabývá se marketingovou podporou certifikační známky FAIRTRADE®, podporou prodeje fairtradových výrobků a monitoruje český a slovenský trh s fairtradovými produkty.

Fairtrade Česko a Slovensko, Vinohradská 1246/55, 120 00 Praha 2, info@fairtrade-cesko.cz www.fairtrade-cesko-slovensko.cz

Označeno pod:

Back to top