Elektrokola a volný čas.

Studenti, manažerky, farmáři. Na elektrokolech drandí všichni

Město na elektrokole? Zábavněji, rychleji a v suchu 5 důvodů, proč se vzdát auta nebo bicyklu. Elektrokola frčí!

„Ten novej, to je sympaťák. Každý ráno jezdí do kanclu přes celou Prahu. A představ si, nikdy jsem ho neviděla v elasťákách a splavenýho jak koně. Vždycky je vysmátej a v pohodě. Jak to ten chlap dělá?“ ptají se zcela jistě kolegyně většiny pracujících majitelů elektrokol. My víme. Spojují příjemné s užitečným, udržují se v kondici a ani se nezadýchají. Jezdí na elektrokolech.

Nejsme sice v Nizozemsku, ale…

…přesto kol ve městech prudce přibývá. Zvláště těch s baterií pod sedlem nebo v rámu. Není to jen póza. Podle Lukáše Bárty ze značky Apache, která je největším výrobcem elektrokol v České republice, Apache využívají jejich majitelé pěti velkých výhod:

1. S elektrokolem jste svobodní. Snadno se vyhnete dopravním zácpám, nemusíte spoléhat na jízdní řády hromadné dopravy, bez potíží zvládnete kopečky a kopce. Protože i ty ve městě jsou.

2. S elektrokolem jste čistí. A tím nemyslíme pouze fakt, že nepropotíte cestou do práce košili. Elektrokolo na rozdíl od motorky, mopedu nebo auta neznečišťuje životní prostředí a neobtěžuje okolí hlukem.

3. S elektrokolem jste bez papírů. Nepotřebujete řidičák, platit povinné ručení ani kolo registrovat.

4. S elektrokolem jste spořiví. Rozhodně víc, než kdybyste cestovali každodenně osobním vozem nebo na babetě. Je dokonce spočítáno, že kilometr jízdy na elektrokole vyjde na pouhých 6 haléřů.

5. S elektrokolem jste šlank. Ačkoli vám při jízdě pomáhá výkonný motor, stejně se bez šlapání do pedálů neobejdete. Žádné elektrokolo nejezdí samo. A aktivita při nižší tepové frekvenci, jak známo, podporuje spalování tuků lépe než krátká aerobní zátěž.

Když víme proč, stačí říct jak

Vybrat a dobře koupit běžné kolo není dílem okamžiku. Vybrat a dobře koupit elektrokolo do města je totéž na druhou. „Informací existuje dost. Stačí jen pozorně číst a vždycky si elektrokolo před koupí vyzkoušet takzvaně na vlastní kůži,“ radí Lukáš Bárta z Apache Bicycles. Pro pohyb rušnými ulicemi, jízdu po dlažbě, asfaltu, kočičích hlavách i štěrkových cyklostezkách doporučuje buď kolo vyloženě městské, nebo skládací či krosové. „První varianta je vyráběna v elegantních designech, charakteristických barvách pro městská elektrokola, také se sníženým rámem a velmi pohodlnými sedly,“ popisuje Lukáš Bárta s tím, že díky kombinaci kvality, designu a užití patří tato elektrokola k velmi populárním. Takzvané skládačky mají úspěch u lidí s malým bytem, pro jejich snadnou skladovatelnost. Rychle a jednoduše je šoupnete za skříň nebo do pracovny, pohodlně se vejdou do kufru auta nebo MHD. Hodí se však spíš na zpevněné cyklostezky. Krosové elektrokolo využijí sportovci, kteří ho o víkendu rádi provětrají vyjížďkou za město. Teď už jenom zjistit za kolik a kde

Kvalitní elektrokolo s nízkou váhou, optimálním dojezdem a vysokým jízdním komfortem – takové bývají nejčastější požadavky zákazníků prodejen Apache. „Kdo kupuje kolo do města, měl by pamatovat také na blatníky, světla i zvonek,“ dodává Lukáš Bárta.

Pokud jde o finanční nákladnost pořízení elektrokola, ty luxusnější modely začínají okolo 30 tisíc, top modely s pohonem Bosch nebo Shimano pak přes 50 tis. Kč. K dostání jsou samozřejmě i levnější verze, které se pohybují kolem 20 000 Kč. „V supermarketech nebo jen podle obrázku na internetu bych ale elektrokolo nikdy nekupoval. Přeci jen nejde o pár korun. Rozhodující pro uživatelské pohodlí je třeba správná velikost rámu, použité komponenty, čitelnost ovládacího displeje a nelze opomenout ani samotnou kvalitu baterie. To bez fyzického vyzkoušení nemáte šanci prověřit,“ říká Bárta.

Dobrý prodejce elektrokol podle něj neprodá jediný kus, aniž by na něm nenechal zákazníka projet.

„Vždyť to bude právě on, kdo kolo nakonec může pochválit nebo pohanět. Proto máme po republice na 180 poboček, kde si mohou zájemci elektrokola doslova ohmatat. Samozřejmě jim s výběrem poradí školený personál,“ uzavírá svá doporučení marketér českých elektrokol Apache.

Tradiční značka Apache Bicycles je výrobcem jízdních kol a elektrokol s tradicí od roku 2001, kdy byla uvedena do prodeje první kolekce horských, krosových a dětských kol. „Prvního velkého úspěchu pro nás dosáhl, tehdy ještě junior a pozdější olympijský vítěz, Jaroslav Kulhavý, který na kole Apache vyhrál

Mistrovství světa a Evropy i celý světový pohár“, říká Lukáš Bárta, produktový a marketingový manažer značky.

V roce 2008 uvedl Apache na trh první sady pro elektrifikaci jízdních kol a o rok později i kompletní elektrokola. Sortiment elektrokol se rok od roku zvětšoval a dnes najdete v nabídce značky 40 modelů v různých kategoriích a cenových úrovních ve střední a vyšší třídě. Apache nabízí široký sortiment, ze kterého si vybere každý, ať už shání obyčejné elektrokolo na dojíždění po městě v ceně

kolem 20 000 Kč nebo luxusní celoodpružený speciál s cenou téměř 100 000 Kč.

Doporučené modely – malá ochutnávka

Krosová elektrokola Apache

Kolla Steps / Kolla Steps lady / Matto E3 / Matto E3 lady

Městská elektrokola Apache

Elegance Bosch / Gaagii / Gaagii lady

Skládací elektrokola Apache

Chitto / Tocho

Více na www.apache-elektrokola.cz

Označeno pod: ,

Back to top