Farář z Moravy žehnal vínům zpěvačky Hanky Křížkové a baletního mistra Vlastimila Harapese.

Farář z Moravy žehnal vínům zpěvačky Hanky Křížkové a baletního mistra Vlastimila Harapese.

Další vína slavných ze série Celebrity line představena v restauraci Mount Steak Zpěvačka a herečka Hanka Křížková a baletní mistr a umělecký šéf Mezinárodní konzervatoře Praha Vlastimil Harapes se stali dalšími z řady slavných osobností, jenž dostali své vlastní víno. Zařadili se tak do “Celebrity line“, tedy série již pěti desítek kvalitních vín herců, zpěváků, sportovců, kdy jejich tvář zdobí etiketu láhve. Vínům v restauraci Mount Steak poprvé požehnal P. René Václav Strouhal z jihomoravských Moutnic.

Téměř stovka hostí obsadila stylovou restauraci na pražském Smíchově. Role kmotrů se stali kolegové a přátelé Hanky Křížkové a Vlastimila Harapese. Akce byla pojata i jako oslava narozenin obou osobností.

Kmotry vín se stali: herečky Naďa Konvalinková, Marta Vančurová a Uršula Kluková, zpěvačka Hana Buštíková, herec a textař Rudolf Kubík a florista Pavel Hruška. Na akci přišli i další osobnosti: herecký, manželský pár Eva Hrušková a Jan Přeučil, zpěvačka a profesorka Mezinárodní konzervatoře Praha Marcela Březinová, stylista Kája Pavlíček, zpěvák a herec Josef Vágner, model a finalista soutěže Muž roku Jan Havlovic, perníkářský Mistr z Pardubic Pavel Jánoš, či Michaela Lejsková, majitelka prestižního profesního magazínu Ibestof, v kterém se již objevila řada osobností z kulturního, společenského či podnikatelského prostředí.

Vína do série Celebrity line jsou vybírána pečlivě a jde o velmi kvalitní odrůdy, které si v přípravné fázi každé akce – křtu, daná osobnost vybere sama. „Já jsem si vybrala Rosé Zweigeltrebe, růžové, polosuché, ročník 2013 a jsem s ní velmi spokojená. Stejně tak s kmotry a všemi milými hosty a přáteli, s nimiž jsem se zase měla šanci potkat. Jsem potěšena tím, že jsem se dostala do této řady vín, kde je i celá řada dalších osobností, kterých si velmi vážím,“ prohlásila zpěvačka Hanka Křížková.

Baletní mistr Vlastimil Harapes si vybral víno Pinot Noir, růžové, polosuché, ročník 2012. Také on je s chutí a odrůdou velmi spokojen. „Tyto akce mám velmi rád, nejen proto, že se tu ochutnávají kvalitní moravská vína, ale především z toho důvodu, že mám šanci potkat se s přáteli, kolegy, milými lidmi. A je mi ctí, že mám své vlastní víno spolu s Hankou Křížkovou, protože nás pojí nejen práce, ale i přátelství,“ poznamenal Vlastimil Harapes.

Poprvé za celou historii těchto prestižních akcí došlo i na skutečné žehnání vína, kterého se skvěle zhostil jihomoravský kněz z Moutnic u Brna, P. René Václav Strouhal. Toho řada osobností zná a oblíbila si jej pro jeho lidský přístup a formu, s jakou reprezentuje své povolání.

Harapese.

„Bylo mi potěšením a ctí být přítomen této akci a požehnat vínům, protože je to Boží dar. U nás na Moravě jsem samozřejmě zvyklý vínu žehnat, jsme vinařská oblast. Tohle pro mne byla premiéra a bylo mi ctí být u toho, kdy se představovala vína tak milých a vzácných osobností, jakými profesně i lidsky paní Křížková a pan Harapes jsou.,“ uvedl katolický duchovní.

„Jsem velmi rád, že pan farář Strouhal přijal toto mé pozvání. Bylo to pro nás všechny jistě nejenom milé a netradiční oživení jinak zcela světské společenské akce, ale především čest, že si ve svém poměrně nabitém programu udělal čas a pro všechny měl spoustu milých slov. A také, že je jedním z těch představitelů církve, který ukazuje, že tato instituce, která je vnímána někdy velmi kontroverzně, má ve svých řadách spoustu vzácných, vzdělaných, milých, sympatických, chytrých a hlavně lidských osobností,“ podotkl René Kekely, spoluorganizátor a moderátor akce, PR manažer René Kekely.

Akce měla oficiální část s představením a žehnáním vín i malou besedou všech osobností. Následovala pak příjemná zábava a atmosféra, kdy se do pozdních večerních hodin hosté dobře bavili. „Bavili jsme se ve vší úctě a všem bylo moc dobře. A mě bylo ctí být s milými lidmi a jsem i velmi rád, že Vlastimil Harapes, což je má velká profesní ikona a dlouholetý kamarád, se společně s Hankou Křížkovou, též člověkem, kterého si velmi vážím a spolupracuji s ním, dočkali toho, že mají své vlastní víno prestižní značky,“ podotkl druhý spoluorganizátor a moderátor, choreograf a herec Jiří Zbořil.

Jak předchozí vína značky Celebrity line, tak i dvě nová jsou běžně k dostání v restauraci Mount Steak. Vhodná jsou jako dar či ojedinělý suvenýr. Už nyní se připravují další křty vín známých osobností. Budou to například vína Věry Čáslavské, Olgy Matuškové, Jitky Zelenkové nebo Jiřího Mádla.

Martin Novák

Majitel restaurace Mount Steak –autor projektu Celebrity line

e-mail: restaurant@mountsteak.cz

tel.: 734 596 186

www.mount-steak.cz

Označeno pod: , , , , , , , ,

Back to top