FESTIVAL MINIPIVOVARŮ NA PRAŽSKÉM HRADĚ BYL ZCELA VYPRODANÝ

FESTIVAL MINIPIVOVARŮ NA PRAŽSKÉM HRADĚ BYL ZCELA VYPRODANÝ

Praha, 16. června 2018: Právě skončil 7. ročník již legendárního Festivalu minipivovarů na Pražském hradě, který pořádá Českomoravský svaz minipivovarů. O Festival byl letos extrémní zájem a organizátoři museli návštěvníky dokonce odmítat. Akce proběhla již tradičně v prostorách Střelecké cesty pod Královským letohrádkem a kapacita tohoto místa je značně limitována. Kdo si koupil vstupenku v předprodeji tak rozhodně neprohloupil.

Prezident Miloš Zeman ale na rozdíl od svého předchůdce Václava Klause na akci nedorazil.

„Hrad navštívily téměř 3 tisícovky milovníků dobrého piva, kteří lépe, než pan prezident vědí, že pivo z minipivovarů může být velmi dobré,“ hodnotí festival Jan Šuráň, Prezident Českomoravského svazu minipivovarů.

Na 7. ročníku akce se představilo 62 českých minipivovarů, od Chebu až po Ostravu a jak je již tradicí, návštěvníci měli možnost ochutnat pivo i ze zahraničních pivovarů. Ty byly tentokrát z Rakouska.

„Na festivalu jsou vždy přítomni sládci a majitelé z každého pivovaru, kteří podávají návštěvníkům co nejobsáhlejší a nejpřesnější informace o svých pivech. Festival je tak pro milovníky piva jedinečnou příležitostí, aby na jednom místě ochutnali desítky kvalitních vzorků z produkce minipivovarů a nahlédli tak do stále pestřejšího světa malých výrobců piva. Na akci také vozíme piva ze zahraničních pivovarů, již jsme zde měli pivovary z Polska, Maďarska a Slovenska,“ dodal Jan Šuráň.

Akci si pochvalují i sládci, mnozí z nich se prezentují na akci pravidelně. „Vyšlo nám nádherné počasí, lidé chodili pravidelně a organizace byla skvělá, za což velmi děkujeme, protože my zde pouze točíme pivo, o vše ostatní bylo postaráno. Byla to zase jednou podařená společná akce členů svazu,“ řekl Michal Voldřich z Pivovarského dvoru Zvíkov.

Akci si vždy velmi pochvalují i její návštěvníci. „Kromě krásného místa a dobrého piva je tu i skvělá organizace. Pro mě bylo nejlepší pivo Růženka z pivovaru U Medvídků,“ říká Lenka z Plzně. „Akce je to skvělá, organizace úžasná, počasí vyšlo krásně a je tu spousta zajímavých a dobrých piv. Je úžasné, že existuje taková super akce jako tato, jelikož má smysl podporovat minipivovary. A čím víc, tím líp,“ doplňuje Jiří z Hradce Králové.

Akci navštěvuje i velké množství zahraničních návštěvníku. Byli zde lidé například z Belgie, Irska, Velké Británie, Rakouska, ale dokonce i z USA. Pro všechny byl u vstupu připraven katalog minipivovarů, degustační sklenice a následně neomezená degustace. Celkově se zdarma vyčepovalo přes 7 000 litrů piva, což představuje na 93 000 degustačních porcí po 0,75 dl. Na návštěvníka tak připadlo 37 degustačních dávek. Oficiálním partnerem Festivalu jsou Pacovské strojírny, a.s. – největší výrobce minipivovarů v Česku.

Pivovary, které se akce zúčastnily: Pivovarský dům Praha, Břevnovský klášterní pivovar Praha, Pivovarský dvůr Zvíkov, Pivovar Kozlíček, Zámecký pivovar Pikard, Štiřínský pivovar, Pivovar a restaurace U Fleků, Minipivovar U Medvídků, Šumavský pivovar Vimperk, Pivovar Urban, Pivovar Matuška, Pivovar Antoš Slaný, Želivský klášterní pivovar, Řemeslný pivovar Morava, Pivovar Herold Březnice, Bad Flash, Svatokopecký pivovar, Pivovar Zhůřák Zhůř, Akciový pivovar Letiny, Pivovar Purkmistr Černice, Pivovar Labuť Litoměřice, Staroměstský pivovar U Supa, Pivovarský dům Ostrava,

Pivovar Kocour Varnsdorf, Rodinný pivovar Hendrych, Beer Factory Plzeň, Klášterní pivovar Strahov, Chmelařský institut, Pivovar Hostomice Pod Brdy, Pivovar Mazák, Jelínkova vila hotel – pivovar pivo Harrach, Karlovský pivovar Pod Pralesem, Pivovar a restaurace Faltus, Pivovar Mayzus Chotoviny, Pivovar Tišnov, První občanský pivovar v Chomutově – Karásek a Stülpner, Clock řemeslný pivovar Potštejn, Minipivovar Šnajdr, Podřipský rodinný minipivovar, Řemeslný pivovar Husar, Pivovar Uhříněves, Pecký pivovar, Sousedský pivovar Bašta, Pivovar Lachout VŠCHT, Pivovar Volt, Pivovar Ládví Cobolis, Vinohradský pivovar, Bubenečský pivovar, Pivovar HOPPYDOG, Rožnovský pivovar, Permon, Pivovar Podlesí, Pivovar Záhora, Přátelský pivovar Malešov, Pivovar Kotouč Česká Kamenice, Pivovar U tří růží, Pivovar Košíř, Pivovar Slavičín, Pivovar Nomád Děčín, Rodinný pivovar Zichovec, Zámecký pivovar Frýdlant, Pivovar Kamenice.

Rakousko – Salm Bräu, Siebensternbräu, oba z Vídně.

Mgr. Tereza Melišová

melisova@cmsmp.cz

 

Označeno pod:

Back to top